Zavrieť

Porady

jazyky za poplatok?

Je možné, aby na štátnej škole bola takáto možnosť v ramci doobedňajšieho vyučovania? Rodičia možu zaplatiť za výuku cudzieho jazyka, a ten bude vyučovať pracovník súkromnej jazykovej skoly. Všetko v ramci normalneho vyučovania. Deti, ktoré nebudú platiť, budú mat kazyk s kmeňovým zamestnancom školy,ale menej vyuč. hodín.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    Nepoznám takúto možnosť ako popisuješ. Všetci zamestnanci na štátnej škole sú platení z nomatívu na žiaka a zastrešujú všetky vyučovacie predmety. Štúdium žiakov, študentov na štátnej škole je bezplatné.
    A to tí žiaci, čo si priplatia, budú mať väčší počet hodín v rozvrhu ako ostatní spolužiaci?
    Alebo ostávajú po skončení vyučovania ?
    Alebo je trieda diferencovaná podľa talentu a má iný školský vzdelávací program - inú hodinovú dotáciu na jazyky ? Prosím bližšie vysvetli.
    Ano tito ziaci maju o hodinu jazyka naviac, inak maju hodiny jazyka normalne pocas vyucovania ako zvysok triedy a tu hodinu navyse poslednu hodinu jeden den v tyzdni kedy ostatni ziaci maju uz volno-obed,druzinu. Skola nema ziadnu vynimku v dotaciach, len tento jazyk je plateny rodicmi komplet a vyucuje ho nepedagog zo zahranicia-zamestnanec jazykovej skoly,ktora poriada jazykove kurzy. Mna by zaujimalo ci je to vobec na statnej skole pravne mozne. A ci tento "ucitel" moze hodnotit deti a davat im znamky na vysvedceni.

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    V žiadnom prípade sa nesmie navyšovať stanovený týždenný počet hodín v jednotlivých ročníkoch predpísaný v učebných plánoch od Ministerstva školstva. Ak sa chcú žiaci navyše vzdelávať , tak potom sa dá
    - v nepovinných predmetoch v ročníkoch 2,3,4,6,7,8,9 pre šk. rok 2008/09 ( aj to musí mať škola v rozpočte dosť peňazí na zaplatenie práce nadčas pre vyučujúceho nepovinný predmet. )
    - počas mimoškolskej činnosti - krúžky...platené zo vzdelávacích poukazov
    - Lektor má živnosť, prenájme si v škole miestnosť, vyučuje cudzí jazyk žiakov, ktorí mu za to platia a on odvádza dane.
    Som to ale idealistka však ??!!

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    A ešte som zabudla, že ak tento lektor nie je zamestnancom školy, s riadnou pracovnou zmluvou, samozrejme, že nemôže zasahovať do výchovno-vzdelávacieho procesu, a ani známkovať žiakov. Zatiaľ toľko.
    idealistka? poznas pripad ze odovzdas vzdelavaci pouklaz skole "vraj" na kruzok, ten nakoniec nieje ale pani ucitelka ho ma plateny a deti na vysvecku napisane ze ho absolvovali? aj take existuje.
    Mna zaujima hlavne ci moze skola takto vyucovat cudzi jazyk. rodicia s tym suhlasili.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Prečo to riešiš?Vdaka bohu,že to tak zariadili a rodičia nemusia po večeroch behať s deťmi na jazyky.Svojho času by som neviemčo dala za takéto riešenie.

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    Zdenka1968 Pozri príspevok
    idealistka? poznas pripad ze odovzdas vzdelavaci pouklaz skole "vraj" na kruzok, ten nakoniec nieje ale pani ucitelka ho ma plateny a deti na vysvecku napisane ze ho absolvovali? aj take existuje.
    Mna zaujima hlavne ci moze skola takto vyucovat cudzi jazyk. rodicia s tym suhlasili.
    No, tak s tými krúžkami hazarduje predovšetkým vedenie školy a berie za to plnú zodpovednosť. A k tým rodičom, NIKTO nesmie zavádzať alebo schvaľovať zmeny vo vyučovacom procese, ktoré porušujú zákon, platný predpis, vyhlášku a pod. To si potom učme hocičo, a kedykoľvek to bude vyhovovať nám, rodičom alebo žiakom... Verím že rodičia súhlasia ! Veď nemajú žiadnu starostlivosť jazykový nadštandart pre dieťa. Učí sa v čase obedňajšej prestávky keď má mať voľno po 5 vyučovacích hodinách. Taká psycho-hygiena nič???
    Samozrejme, že sú možnosti ako viac vyučovať cudzí jazyk za polatok (už so spomínala ) ale takto nie. Myslím si ...
    Riesim to preto, lebo by som to rada navrhla na nasej skole a nechcem aby ma ucitelka s riaditelkou odpinkali. Ak je to pravne mozne a vieme si to ako rodicia zabezpecit, chceme podporu od vedenia skoly. Viem o jednej skole v Bratislave kde to funguje, ale koser so skolskym zakonom sa mi to nezda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.