Zavrieť

Porady

socialna ci zdravotna poistovna

Dobry den,

Mam taku otazku. Zhruba pred mesiacom som dostal vypoved v praci a vzhladom na to ze mam domovsky urad prace daleko odtial kde teraz byvam, rozhodol som sa ze tam nepojdem a radsej si budem hladat pracu. Ono dochadzat koli podpisu nieje pre mna momentalne najlacnejasia zalezitost. Nanestastie praca stale nic tak sa zacinam obavat ci z toho nemoze byt nejaky problem. Ked som sa pytal znamych ci si mam zavolat do nejakej poistovne (socialnej/zdravotnej) kazdy mi hovoril inac. Vzhladom na to ze som cerstvy absolvent vs, nemam v tomto ziadne skusenosti. (TO sme sa neucili )

Viete mi teda niekto poradit co by som mal teraz robit? Ak som to napisal nezrozumitelne, alebo vynechal nejake dolezite fakty, kludne to doplnim.

S pozdravom,
Daniel Dička
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Istiach Pozri príspevok
    Dobry den,

    Mam taku otazku. Zhruba pred mesiacom som dostal vypoved v praci a vzhladom na to ze mam domovsky urad prace daleko odtial kde teraz byvam, rozhodol som sa ze tam nepojdem a radsej si budem hladat pracu. Ono dochadzat koli podpisu nieje pre mna momentalne najlacnejasia zalezitost. Nanestastie praca stale nic tak sa zacinam obavat ci z toho nemoze byt nejaky problem. Ked som sa pytal znamych ci si mam zavolat do nejakej poistovne (socialnej/zdravotnej) kazdy mi hovoril inac. Vzhladom na to ze som cerstvy absolvent vs, nemam v tomto ziadne skusenosti. (TO sme sa neucili )

    Viete mi teda niekto poradit co by som mal teraz robit? Ak som to napisal nezrozumitelne, alebo vynechal nejake dolezite fakty, kludne to doplnim.

    S pozdravom,
    Daniel Dička
    Kedže nemáš prácu a nebudeš evidovaný ani na UPSVaR, musíš sa prihlásiť vo svojej ZP ako samoplatiteľ.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ak si dobrovoľne nezamestnaný, tak máš povinnosť platiť ZP ako samoplatca. Choď do svojej ZP a prihlás sa.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Istiach Pozri príspevok
    Dobry den,

    Mam taku otazku. Zhruba pred mesiacom som dostal vypoved v praci a vzhladom na to ze mam domovsky urad prace daleko odtial kde teraz byvam, rozhodol som sa ze tam nepojdem a radsej si budem hladat pracu. Ono dochadzat koli podpisu nieje pre mna momentalne najlacnejasia zalezitost. Nanestastie praca stale nic tak sa zacinam obavat ci z toho nemoze byt nejaky problem. Ked som sa pytal znamych ci si mam zavolat do nejakej poistovne (socialnej/zdravotnej) kazdy mi hovoril inac. Vzhladom na to ze som cerstvy absolvent vs, nemam v tomto ziadne skusenosti. (TO sme sa neucili )

    Viete mi teda niekto poradit co by som mal teraz robit? Ak som to napisal nezrozumitelne, alebo vynechal nejake dolezite fakty, kludne to doplnim.

    S pozdravom,
    Daniel Dička
    Nevieš si vybaviť prechodný pobyt? Ak chceš sa nahlásiť na ÚP, nahlásiš na v mieste bydliska, predložíš potvrdenie o prechodnom pobyte a oni potom všetko tam odpošlú. Potom sa už hlásiš tam. Na ZP sa každopádne nahlás.

    Istiach je offline (nepripojený) Istiach

    Snažím sa Istiach
    Este sa chcem spytat. A voci socialnej poistovni nemam ziadne zavazky?

    Dakujem za radu.



    S pozdravom,
    Daniel Dicka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Istiach Pozri príspevok
    Este sa chcem spytat. A voci socialnej poistovni nemam ziadne zavazky?

    Dakujem za radu.



    S pozdravom,
    Daniel Dicka
    Nie, nemáš, ale ak chceš, môžeš sa tiež rovnako prihlásiť ako dobrovoľný platiteľ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Istiach Pozri príspevok
    Este sa chcem spytat. A voci socialnej poistovni nemam ziadne zavazky?

    Dakujem za radu.



    S pozdravom,
    Daniel Dicka
    Voči SP nemáš žiadne povinnosti, môžeš sa však prihlásiť ako dobrovolne nemocensky poistená osoba - pre prípad nemoci budeš mať nárok na nemocenské. /Ak o tom nevieš, z predchádzajúceho prac.pomeru máš 42 dňovú ochr.lehotu, počas ktorej môžeš mať začiatok PN, nemocenské vypláca soc.poisťovňa/

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ešte doplním Veroniku, že počas PN je platiteľom ZP štát, len to musíš ohlásiť na ZP, že si PN.

    socialna ci zdravotna poistovna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.