Zavrieť

Porady

uživí sa knihkupectvo v dnešnéj dobe?

Mám ako taký planik či zámer otvorit v Pezinku v Bratislave alebo v Senci knihkupectvo..Zaujímalo by ma či je v tejto dobe ešte schopné prežit.Dakujem za názor od Vás..peknýý den všetkým
Usporiadat
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Vzhľadom na dosť slušné pokrytie Slovenska sieťami knižných maloobchodov to budeš mať ťažké.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

velmi tazke, hlavne ked funguju uz eshopy (martinus napriklad)
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

No ano je toho dosť na trhu ale nemam veľke oči.Mysliš že takych 500 kníh mesačne je reálne?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Rastislav.N Pozri príspevok
No ano je toho dosť na trhu ale nemam veľke oči.Mysliš že takych 500 kníh mesačne je reálne?
Skús si odpovedať : 500 mesačne : 20 dní = 25 kníh denne, , alebo
aj so sobotami : 500: 25 = 20 kníh denne.
Priemerná cena priemernej knihy ??? 10 €?

Je toto reálne v Tvojom okolí ? Kto by chodil nakupovať do nového kníhkupectva? Žiaci, rodičia, študenti, ženy, muži? Záujemcovia o odbornú literatúru? Čo iné vieš ponúknuť, aby sa okrem počiatočnej zvedavosti vrátili, resp. vracali pravidelne? Aká je konkurencia v najbližšom okolí? Aké náklady budeš mať na zriadenie obchodu, jeho prevádzkovanie?
Skús si rozobrať tieto (alebo im podobné) otázky .
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

Dakujem za písanie názorov.....cenííím si to..no tieto otázky si dávam aj s priatelkou....ja len či je to realne alebo úplná blbosť v dnešku...vstupné náklady sú minimálne a aj to podporené z UPSVAR....kedze baba je 3 mesiace na úrade vzniká jej také právo...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Zalezi, ci najdes dobre miesto, napr. blizkost vysokych skol, centrum a aky sortiment budes mat, predpokladam ale, ze to budes mat tazke, ceny knih su vysoke a malokto si ich uz dnes hocikedy kupi. Viem to aj podla seba. Nevraviac o tom, ze knihy uz predava aj PNS aj supermarkety, no ale na druhej strane neskusis, nebudes vediet.
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

Ked si to všetko zrátam hore dole-dole hore je to najmenej nákladné ked porovnám všetky odvetvia...ved v ktorom biznise Vám dá dodávateľ všetko na komisiu??Tu dám peniaze na nájom a výbavu sortiment mi da distribučka či vydavateľstvo.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

ale uvedom si ze ked dostanes dotaciu tak musis podnikat minimalne 2 roky. Pokryjete Ti zisk aspon rezijne naklady? najom a energie?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nechcem ta celkom znechutit, ale este musis pocitat aj aspon s odvodmi zamestnanca. Treba to zratat vsetko, aspon tieto fixne zaklady a este by mala z niecoho tvoja priatelka aj zit, no a potom to zvaz. Dva roky...
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

Ja viem že dva roky je to dosť dlhý čas ale snád to bude schopné vyprodukovať cca 1300e zisk hm?najom asi 600e..to je asi 4500e obrat mesačne...neviem je to zas tak veľa?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no nechcem ta odradit, ale podla mna si riadny optimista
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

jj dane a zamestnanec ale ked bude mat priatelka na seba pisanu živnosť a bude tam aj sama pracovať?sa pre živnostníka nejake danove ulavy nie??
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ake ulavy by si este chcel? Ved dostane dotaciu.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak pokial sa na to realne pozrieme, tak 99 percentna pravdepodobnost je, ze ziadne dane platit ani nebude. Ale odvody samozrejme platit musi, okrem odvodov do socialnej poistovne v prvom roku podnikania.
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

ak obrat 4500e mesacne je privela tak potom nechapem z coho funguju vsetky tie obchody co vsade vidim...kde su dvaja traja zamestnanci do toh oby som si netrufol teraz..
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz pravdupovediac to sa aj ja cudujem. Inak ak by si mal realny obrat taky ako cakas, tak by to bolo na vyzitie.
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

vies... ked to nepojde stratim akurat tie lovase co dam za najom no a xcem to otvorit oktober november december co je naj cas..dovtedy budem zberat info..ked to bude fiasko tak vratim knihy ako vratku a zabalim biznis ked to pojde tak mas umna bestseller zadara)az na tie dva roky no to este neviem ake su nasledky ked tie dva roky nedodrzis to bude vediet frajerka tak ci tak musi na podnikatelsky kurz a zistovat si vsetky veci viac a viac..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kníhkupectvo otvoriť je veľmi dobrý nápad. Ak si z PK tak je tam jedno veľké kníhkupectvo v meste na Štefanikovej ul., potom aj v Pluse, len netreba zabúdať, že aj pezinské hypermarkety predávajú knihy. Kníh je dostatok, ale pravda je tiež, že ubúda čiatateľov. Osobne si myslím, že priateľka by aj dva roky vydržala. No nie som si istá, či dostane všetky knihy do komisie od vydavateľa alebo distribútora, ak je začínajúca podnikateľka, budú dodávatelia veľmi opatrní. Nemej dôležitá je aj odbornosť/ predavačka, sčítanosť/, aby vedela zákaznikovi poradiť, ponúknuť knihu.
Naposledy upravil jozka56 : 19.05.09 at 19:25
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No ved nech skúsi. v najhoršom priberie nejaky doplnkový sortiment.
0 0
Rastislav.N Rastislav.N

Rastislav.N je offline (nepripojený) Rastislav.N

presne aj o doplnkovom tovare by som xcel popisat..aky by sa ku knihám hodil?samozrejme mapy,puzzle vymalovavanky tj jasné ale niečo ako denna tlač??aj to je tušim na komisiu pokial viem..je to k niečomu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať