Zavrieť

Porady

Uctovna zavierka sro - listiny pre OR SR

Sme sro, viacero spolocnikov, zacali sme minuly rok. Danove priznanie sme podali do 31.3.2009. Teraz som sa dozvedel, ze je potrebne nejake dokumenty poslat aj na Obchodny sud SR...uctovnu zavierku, suvahu...a vraj dokonca ja nejaky zapis z valneho zhormazdenia... Viete mi prosim niekto poradit co vsetko je potrebne poslat a ako (moze byt aj postou)?

Zaroven s tym by som rad vyriesil aj prepocet imania z Sk na Eur.

Vopred dakujem za rychlu odpoved... termin bol vraj do 30 dni od podania danoveho priznania, tak neviem ci nam nehrozia nejake sankcie.

Vdaka
juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Jurajm Pozri príspevok
    Sme sro, viacero spolocnikov, zacali sme minuly rok. Danove priznanie sme podali do 31.3.2009. Teraz som sa dozvedel, ze je potrebne nejake dokumenty poslat aj na Obchodny sud SR...uctovnu zavierku, suvahu...a vraj dokonca ja nejaky zapis z valneho zhormazdenia... Viete mi prosim niekto poradit co vsetko je potrebne poslat a ako (moze byt aj postou)?

    Zaroven s tym by som rad vyriesil aj prepocet imania z Sk na Eur.

    Vopred dakujem za rychlu odpoved... termin bol vraj do 30 dni od podania danoveho priznania, tak neviem ci nam nehrozia nejake sankcie.

    Vdaka
    juraj
    Do zbierky listín predkladáš do 30 dní po schválení VZ účtovnú závierku:
    Súvaha
    Výkaz ZaS
    Poznámky
    Prehlásenie konateľa, že účtovná závierka bola schválená.

    Prepočet imania s tým nemôžeš riešiť, sú to dve samostatné akcie. Sankcie hrozia, ale osobn na konateľa nie na spoločnosť ....

    http://www.porada.sk/search.php?searchid=8423419

    lupa je offline (nepripojený) lupa

    lupa
    § 40 ods. 1 ObchZ - obch. spoločnosti ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku do do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom.
    Príslušný orgán sro je povinný predložiť učtovnú závierku na schválenie do
    šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia. (viď aj ods. 2 citovaného ustanovenia).
    § 9 ods. 2 ZoOR - osoba oprávnená konať v mene sro je povinná predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín do 30 dní od ich vyhotovenia.
    Teda po schválení účtovnej závierky VZ na registrový súd posielaš: 1x súvaha, 1x výkaz ziskov a strát, 1 x poznámky, a to do 30 dní od ich schválenia (až po ich schválenísú úplné). Zákon nevyžaduje prikladanie zápisnice z VZ, avšak priložiť ju môžeš. Ja takto posielam tieto doklady už piaty rok a všetko je o.k.
    Čo sa týka premeny menovitých hodnôt ZI a vkladov pôjde o samostané podanie, v rámci ktorého je potrebné spracovať:
    1x návrh na premenu (overený podpisy konateľa), 2x rozhodnutie konateľa o premene menovitých hôdnôt (overený podpis konateľa) a 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy. Toto podanie sa nespoplatňuje -nepripájaš žiadne kolky.

    Lupa

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Dobré ráno, chcela by som sa opýtať , či listiny , ktoré sa posielajú na zverejnenie do zbierky listín musia byť originály, alebo stačia neoverené fotokópie?
    Ďakujem za odpoveď

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzu 76 Pozri príspevok
    Dobré ráno, chcela by som sa opýtať , či listiny , ktoré sa posielajú na zverejnenie do zbierky listín musia byť originály, alebo stačia neoverené fotokópie?
    Ďakujem za odpoveď
    Druhá možnosť je správna.

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    Dobry den, mohol by mi niekto poradiť kde mám hladať zverejnenie ÚZ v OV???? ĎAKUJEM

    Uctovna zavierka sro - listiny pre OR SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.