Zavrieť

Porady

odvody

Dobry den, chcem sa spytat, ci sa podla DP za rok 2008 platia odvody prvykrat k 8.8. - myslim, ze ano, ci budem platit minimalne odvody, ked mam zaklad dane 169 092 sk a kedy sa zmeni vyska minimalnych odvodov - k 1. januaru? Vdaka vsetkym, co to sleduju a vyznaju sa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Je tu milion tem, aj zakony.

    Najprv kuknem, potom sa pytam.

    Vymeriavaci zaklad zavisi aj od poctu mesiacov podnikania v roku 2008, ostatne suhlasi.

    simona80 je offline (nepripojený) simona80

    simona80
    ver, ze ja kukam dost, no potrebujem si veci overit a potvrdit konkretne v mojom pripade. Nestiham sa popri vlastnej praci venovat aj uctovnictvu, hoci som sa uz mnoho veci naucila. podnikanie cely rok a myslim, ze vychadzaju minimalne, vdaka vsetkym ochotnym:-))

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zakony nepustia, najdes ich na prvej stranke. Info najdes aj na strankach zdravotnych poistovni, socialnej poistovne a danoveho riaditelstva. Informacii tohto druhu je vela.

    ZP od 7/2009 - podla RZZP.
    SP od 7/2009 - minimalne.

    simona80 je offline (nepripojený) simona80

    simona80
    Ja som napriklad donedavna nevedela, co je vymeriavaci zaklad. Studovat studujem, no vela veci je napisanych zlozito a ludia, ktori nie su od fachu a musia sa zivit niecim inym ako je uctovnictvo, potrebuju neraz polopatisticke vysvetlenie, a prave na to mi doteraz tato stranka sluzila a vzdy sa nasiel niekto, kto si dal tu namahu a vysvetlil mi to.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Suhlasim, rozumiem. Nechcela som utocit na teba, som vsak toho nazoru, ze kazdy podnikatel by mal mat aspon zakladne pravne povedomie ohladom dani, odvodov, prevadzkovych predpisov a pod. Ak na to nema cas, da sa vyhladat info na webe na strankach, ktore som uviedla, alebo si najst sikovnu osobu, ktora sa mu o tieto zalezitosti bude starat.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Odvod na zdravotne poistenie je splatny mesiac pozadu do 8 dna. Vychadzas z rzzp za rok 2008, kde v oddieli IX. tlaciva B ti vysiel odvod od 1.7.09 do 30.6.10. Ak ti vysiel menej ako 41.37 co je mninimum na tento rok tak platis 41.37 € ak si len SZČO, ak mas subeh s pracovnym pomerom alebo s niečim inym, do 3 € preddavok neplatis. Podla toho co si uviedla vychadza ze budes platit z minima 41.37 €, a je splatne do 8.8.09. Od 1.1.2010 sa moze minimum zmenit ak sa zmeni aj minimalna mzda k 31.12.2009

    simona80 je offline (nepripojený) simona80

    simona80
    Dakujem, aj v socialnej mi povedali, ze budem asi platit minimum, ja si myslim, ze co sa povedomia tyka, este som na tom dost dobre...len mam stale pocit, ze mi nejaka informacia ujde a pod. Nie kazdy "podnikatel" moze mat tim ludi, ktori sa mu staraju o veci. Ja sa vobec nepovazujem za podnikatela, akurat robim robotu, pri ktorej, ak ma byt legalna, musim mat zivnost. A aj tie 4 tisicky mesacne na odvody su niekedy problemom.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Je vela ludi ktory potrebuju zivnost k svojej praci. Su radi ze vobec maju zakazky a odvodove povinnoti su pre nich križ. Smutne je to ze aj ked si najmu niekoho na tieto veci tak dotycny poradca to niekedy poriadne odflakne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.