Zavrieť

Porady

odmietnutie vykonania zapisu do OR - povolenie na pobyt

Dobrý deň.
Mohol by mi prosím niekto poradiť. OR odmietol vykonať zápis s.r.o. do registra a neviem ako ďalej postupovať, dôvodom bolo, že konateľ kedže nie je občan EU ešte nemal udelené povolenie na pobyt v SR. Vybaviť toto povolenie trvá cca 3 mesiace.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Leona11 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mohol by mi prosím niekto poradiť. OR odmietol vykonať zápis s.r.o. do registra a neviem ako ďalej postupovať, dôvodom bolo, že konateľ kedže nie je občan EU ešte nemal udelené povolenie na pobyt v SR. Vybaviť toto povolenie trvá cca 3 mesiace.
    Ďakujem.
    uups, tak toto vidím ako dosť neriešiteľný problém....

    Leona11 je offline (nepripojený) Leona11

    Leona11
    zalobaba Pozri príspevok
    uups, tak toto vidím ako dosť neriešiteľný problém....
    veď to, kým sa vybaví povolenie na pobyt, tak sa bude môct celý proces začať od začiatku, trochu tomu nerozumiem, aby mal povolenie potrebuje zakladaciu listinu alebo živnostenský list a ak to má tak to nezapíšu lebo nemá povolenie, začarovaný kruh

    Leona11 je offline (nepripojený) Leona11

    Leona11
    Ďakujem za odpoveď, tiež ma to napadlo, ale stačí nová zakladacia listina, alebo musí byť aj rozhodnutie spoločníka, to by potom k návrhu na zápis stačila len 2X zakladacia listina a 2X ustanovenie konateľa do funkcie, však? Podpis na odvolaní musí byť overený? To odvolanie mám tiež urobiť pre OR 2X, alebo stačí raz ako návrh na zápis.
    Pekný deň.

    odmietnutie vykonania zapisu do OR - povolenie na pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.