Zavrieť

Porady

INKUBATOR NAPADOV

Dnes som rozmýšlal čo nám chýba na slovenskom internete. A prišiel som s myšlienkou, ktorú by som Vám rád predstavil milí poraďáci.

Jedná sa mi o toto. Každého z Vás určite napadá čo na slovenskom internete chýba. Tak ma napadlo, že aby ste každý napísali do komentárov čo Vám chýba a ostatní poraďáci budú hlasovať
- hlasovať sa bude tak, že príspevok (nápad) ktorý sa vám bude najviac páčiť, tak kliknete na ikonku SÚHLASÍM

Nápad, ktorý získa najviac SÚHLASOV zrealizujeme a z poradakom, ktorý nápad zverejnil sa dohodneme na nejakej zaujímavej odmene prípadne spolupráci.

Tak a neostáva mi nič iné, iba čakať na Vaše nápady a hlasovanie.

Milí poraďáci hor sa na nápady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ok, teda niečo napíšem.

    Dosť často sa ľudia na mňa obracajú s otázkami, ako zašať s internetovým obchodom, čo všetko treba, čo si myslím o ich obchode, čo by som poradila.

    Tak mám pocit, že by pomaly bolo fajn to nejak zosumarizovať a dať na jedno miesto.

    Ked nie inak, tak aspon seriou článkov v blogu

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Určite na internete chýba firma, ktorá by mala všetko zadarmo. Zrealizujte si ju teda, určite budete mat vela klientov, len si asi nezarobíte na porschce

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    takze mas na mysli, nieco ako "kontaktne miesto" kde najdu informácie ako:
    - aku zivnost?
    - koho oslovit?
    - co budem potrebovat?
    - kde najst dodavatelov?
    - ako oslovit dodavatelov?
    - ako na reklamu? kde inzerovat?
    - co by mal mat e-shop?
    - ako na VOP /vseobecne obchodne podmienky/?
    - aka je reklamacia? dokedy a ako?
    a podobne?

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    inak este DANTESSOV napad co mi poslal minule mailov. Ak si spravne pamatam tak islo o server kde by sa specializovali firmy na masaze a zdravy zdravotny styl. Ak si spravne pamatam, Dantess ak sa mylim tak ma oprav

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    dragan.michal Pozri príspevok
    takze mas na mysli, nieco ako "kontaktne miesto" kde najdu informácie ako:
    - aku zivnost?
    - koho oslovit?
    - co budem potrebovat?
    - kde najst dodavatelov?
    - ako oslovit dodavatelov?
    - ako na reklamu? kde inzerovat?
    - co by mal mat e-shop?
    - ako na VOP /vseobecne obchodne podmienky/?
    - aka je reklamacia? dokedy a ako?
    a podobne?
    tak nejak. Plus napríklad porovnanie hotových riešení obchodov, čo ktorý umožňuje
    samozrejme odpovedanie na problemy

    a k tomu možno aj sekciu reklamy takychto obchodov

    v podstate špecializovanú sekciu porady, ale aj s člankami, nielen forum

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Co sa týka eshopov. Nieco s tym vymyslime.

    Ale mame dalsi napad. Tento napad nam uz dlhsie lezi v hlavach, ale teraz ked kriza stupnuje nas to tlaci aby sme ho urobili cim skor. Jednalo by sa o ubytovaci portal, avsak vsetky ceny by boli nizsie ako v CA/CK pripadne priamo o ubytovatela. Co na to poviete?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    dragan.michal Pozri príspevok
    Co sa týka eshopov. Nieco s tym vymyslime.

    Ale mame dalsi napad. Tento napad nam uz dlhsie lezi v hlavach, ale teraz ked kriza stupnuje nas to tlaci aby sme ho urobili cim skor. Jednalo by sa o ubytovaci portal, avsak vsetky ceny by boli nizsie ako v CA/CK pripadne priamo o ubytovatela. Co na to poviete?
    niečo ako http://www.limba.com/sk.htm ?

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Nieco podobne, avsak este lepsie. Limba ma ceny ako ubytovatelia, my budeme mat este nizsie. Navyse este aj letenky, cestovny poriadok, clanky, tipy na vikend. Akciove balicky na vikendy a podobne

    rybka1 je offline (nepripojený) rybka1

    rybka1
    mala by som par napadov, len na ich realizaciu nemam potrebne skusenosti a momentalne ani cas. ale poviem ti, co mi na nasom webe chyba - spisovna slovencina :-) mohol by existovat web, kde by poskytovali sluzby ludia, ktori pravopis a stylistiku ovladaju, vsetkym, ktori robia weby alebo ine texty, takze jazykova korektura. kultura prejavu moze podla mna vyrazne pozdvihnut, alebo naopak podkopat, vaznost celeho webu.
    to iste pre preklady - vid napr. translatorscafe.com
    taketo weby potrebuju aj zaujimavy obsah, aby boli zive, zvycajne clanky v danej problematike, informacie o novinkach v odbore, recenzie prislusneho softveru atd. skratka nieco, co prilaka aj profesionalov.
    hodilo by sa u nas aj nieco ako webtrh.cz, ale opat so zaujimavejsim obsahom a atraktivnejsim dizajnom.

    Dupu je offline (nepripojený) Dupu

    Dupu
    Neviem ci by sa to uchytilo aj tu na Slovensku, ale celkom zaujimavy napad mi pripada byt http://www.swapadvd.com
    Vymena pozretých DVD medzi uzivatelmi.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Dupu Pozri príspevok
    Neviem ci by sa to uchytilo aj tu na Slovensku, ale celkom zaujimavy napad mi pripada byt http://www.swapadvd.com
    Vymena pozretých DVD medzi uzivatelmi.
    budem asi trocha , ale na slovensku som už swapovanie skúšala a celkom to šlo. Aj ked len tak na kolene, pomocou exelovskej tabulky )), ale malo to celkom dobry ohlas. Asi by to išlo aj s knihami, aj s dvd.
    Len keby to poštovné nebolo také vysoke.
    Teraz sme sa zapojili aj do celosvetového postcrossingu a ked vidím, aké poštovné je na pohľadniciach zo sveta a aké platíme my

    Dupu je offline (nepripojený) Dupu

    Dupu
    Tak toto by chcelo asi troska viac prace vyvojarov, ale podla mna zaujimave weby. money.strands.com alebo mint.com Oba su zamerane v podstate na to iste. Management financii. Aj ked v USA to maju uzivatelia priamo prepojene s bankovym kontom a kreditkou, myslim ze aj manualne pridavanie poloziek je zaujimave. Vdaka tejto stranke viem ake mam naklady mesacne na auto, potraviny, mozem si vytvorit rozpocet na urcitu vec a vidim kolko uz som nasetril a kolko este musim a vela zaujimavych veci o mojich financiach

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    rybka1 Pozri príspevok
    hodilo by sa u nas aj nieco ako webtrh.cz, ale opat so zaujimavejsim obsahom a atraktivnejsim dizajnom.
    Webtrh je skutocne vynikajuci projekt, ale myslim si, ze je to uz cesko-slovensky asi najoblubenejsi portal pre e-shoparov. Podobne projekty uz vznikli, napr. http://www.domainer.sk/. Podla mna by to nemalo az taky uspech ako webtrh, respektive by mu tazko konkuroval. Na Slovesku je predsa len obchodovanie cez net na inej urovni ako v Cechach. Mozno preto si maju Cesi na webtrhu co povedat a slovenski obchodnici tam chodia skor pre inspiraciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.