Zavrieť

Porady

student a jeho narok

dobry chcela by som sa opytat, ako je to v ramci socialnych veci ak niekto externe studuje na strednej skole a je nezamestnany. konkretne ma zaujima na aku podporu od statu ma narok, co si musi hradit a co za nho hradi stat. ak nieco teda............
dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    renata verbova Pozri príspevok
    dobry chcela by som sa opytat, ako je to v ramci socialnych veci ak niekto externe studuje na strednej skole a je nezamestnany. konkretne ma zaujima na aku podporu od statu ma narok, co si musi hradit a co za nho hradi stat. ak nieco teda............
    dakujem za odpoved
    Mal by si doplniť, koľko má ten "šudent" rokov.Či predtým pracoval a ako dlho.
    Myslím, že do 25 rokov nemá nárok na podporu (ak sa mýlim, opravte ma prosím)
    neide tak o podporu, ide o to, ci moze popri studiu poberat socialne davky, ci si musi platit odvody, zdravotne a tak................

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    renata verbova Pozri príspevok
    neide tak o podporu, ide o to, ci moze popri studiu poberat socialne davky, ci si musi platit odvody, zdravotne a tak................
    Na podporu by mal nárok, keby mal odrobené 3 roky. Na sociálne dávky nárok nemá, lebo má menej ako 25 rokov. Ak je prihlásený na UP, tak za neho štát platí odvody do zdravotnej poisťovni.
    Rodičia nemajú nárok na prídavky, ani na bonus lebo dieťa študuje externe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.