Zavrieť

Porady

faktúra alebo poklad. blok - ALFA

Ahojte, nedávno som si zalozila živnosť /maloobchod/ a ešte nemam celkom jasno v účtovaní v JU. Prosím, poraďte mi, ako mam zaúčtovať nákup tovaru od dodávateľa, keď mi vystavil na tovar len pokladničný blok a nie FA ako doteraz. Okrem zaúčtovania do peňažného denníka mám tento blok zaevidovať aj ako záväzok (s dátumom úhrady toho istého dňa) ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bez ohľadu na ALFU, zaúčtovala by som nákup tovaru do kolonky "tovar", žiaden záväzok.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    suzika
    Ahojte, nedávno som si zalozila živnosť /maloobchod/ a ešte nemam celkom jasno v účtovaní v JU. Prosím, poraďte mi, ako mam zaúčtovať nákup tovaru od dodávateľa, keď mi vystavil na tovar len pokladničný blok a nie FA ako doteraz. Okrem zaúčtovania do peňažného denníka mám tento blok zaevidovať aj ako záväzok (s dátumom úhrady toho istého dňa) ?

    Ďakujem
    Tým pokladnič.blokom myslíš PPD? alebo bloček z ERP. Ja by som od dodávatela žiadala daňový doklad a zapísala ho dátumom vyst.do evid.závazkov a úhradu normálne dňom úhrady výdaj z pokladne v druh.členení nákup tovaru. Faktúru potrebuješ aj preto, aby si môhla urobiť príjem na sklad.

    suzika je offline (nepripojený) suzika

    suzika
    Dodávateľ mi dal len bloček z ERP, ale už len pre moju evidenciu by som to rada dala aj do záväzkov. Ak to tak urobím, nemala by som tým nič pokaziť... ?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    suzika
    Dodávateľ mi dal len bloček z ERP, ale už len pre moju evidenciu by som to rada dala aj do záväzkov. Ak to tak urobím, nemala by som tým nič pokaziť... ?
    Ak si hneď zaplatila, tak už nemáš žiadny záväzok.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    suzika
    Dodávateľ mi dal len bloček z ERP, ale už len pre moju evidenciu by som to rada dala aj do záväzkov. Ak to tak urobím, nemala by som tým nič pokaziť... ?
    Takže to je doklad z ERP, tak naozaj faktúru už nepotrebuješ. Keby si to dala do evid.závazkov, nemala by si ho čím uhradiť, iné by bolo keby ti dal dodáv.len PPD. Ahoj

    faktúra alebo poklad. blok - ALFA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.