Zavrieť

Porady

Dva pracovné pomery u jedného zamestnávateľa

Prosím o radu, pretože som z toho, čo som si doteraz prečítala troška domotaná!
Mám zamestnanca, ktorý má u zamestnávateľa 2 pracovné pomery - na výkon dvoch rozdielnych pracovných činností, v jednom pracuje na plný úväzok v druhom len na skrátený pracovný čas. Doteraz som výkaz posielala do SP tak, že k tomu rodnému číslu nahrala VZ za obidva pracovné pomery, pričom odvody boli súčtom za jednotlivé pracovné pomery. To znamená, že čiastka odvodov presne nesedela keď ste z VZ vypočítali percentom odovody. Zo SP ma ohľadne toho nekontaktovali - teda, že by to bolo nesprávne. Teraz máme zasielať výkazy elektronicky - kedže ich systém počíta odovody sám z VZ - pri manuálnom vstupe - objavuje sa tam chyba. Ako to má správne zadávať, aby to bolo O.K? Rovnako som postupovala aj pri ZP, teda sčítala som odovody z jednotlivých VZ a nepočítala percentá zo sumáru VZ - je to O.K. alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Podľa mňa ak sú 2 prac.pomery tak vo výkaze by mali figurovať 2 riadky s rovnakým rod.č. a potom ti určite výkaz elektronicky prejde. Ale tento človek s dvoma PP musí byť prihlásený v sociálke 2x. Takto to bude OK.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Olgica Pozri príspevok
    Podľa mňa ak sú 2 prac.pomery tak vo výkaze by mali figurovať 2 riadky s rovnakým rod.č. a potom ti určite výkaz elektronicky prejde. Ale tento človek s dvoma PP musí byť prihlásený v sociálke 2x. Takto to bude OK.
    Pri elektronickém zasielaní údajov, bude síce vykazovať chybu - dvakrát to isté rodné číslo, ale bude aj s touto chybou akceptovaný - mám to overené priamo v SP... treba to nechať v 2 riadkoch
    Naposledy upravil blondy : 07.10.09 at 09:06 Dôvod: preklep

    Dva pracovné pomery u jedného zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.