Zavrieť

Porady

modriny

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či sa dá niečo vysúdiť, ak ma dobil dospelý brat? Na tele mám preukázateľné modriny a škrabance...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Teraz neviem, či Tvoja otázka bola mienená ako finančné odškodnenie...či?
    Týranie kohokoľvek, či už blízkej, alebo cudzej osoby je trestné. Treba ísť k lekárovi a na políciu. Pokiaľ nemáš svedkov, je to ťažké dokázať, ale tak to už pri domácom násilí býva. Ak nepodnikneš niečo, môže to pokračovať a stupňovať sa to. Neboj sa a konaj!

    kamajana je offline (nepripojený) kamajana

    kamajana
    a co robit v pripade, keby ste toho cloveka chceli udat,ale rodicia by sa vam vyhrazali, ze poletite z domu? co by som aj isla, ale nemam kam...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Kamajana, rodičom by som povedala, že sú spolupáchatelia a podieľajú sa na týraní, pretože ťa zastrašujú. Brat na Tebe pácha fyzické násilie a rodičia psychické.
    Nechceš svoj problém rozobrať aj na linke dôvery?
    napríklad tu http://www.i-psychologia.sk/view-124.php
    Koľko máš kamajana rokov, študuješ? Koľko rokov má brat? Rodičia pracujú?

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    kamajana Pozri príspevok
    a co robit v pripade, keby ste toho cloveka chceli udat,ale rodicia by sa vam vyhrazali, ze poletite z domu? co by som aj isla, ale nemam kam...
    Máš svedkov? Asi nie aj rodičia sú proti Tebe. Ak máš 18 môžu Ťa vyhodiť z domu. Mojka odíď odtiaľ, Kamkoľvek ale odíď. Nijaký súd na základe modrín Ti nepomôže. Ale aj tak choď k lekárke. Nech Ťa prezrie a povedz čo sa stalo. Nedávam Ti veľkú šancu. Ale skús to. A trvaj si na svojom. Držím Ti palce

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    my sme sa tahali po sudoch a policii 3 roky. Zatial moj otec sedel vo vysetrovacej vazbe. Nebolo to nic priemne pretriasat svoje osobne problemy a pocity pred roznymi cudzimi ludmi. Jednou z prvych veci ktore policia urobila bolo, ze nam dala do ruky papierik kontaktami na niekolko krizovych centier. Ak nemas kam ist, aj toto je vychodisko resp docane riesenie. Ak sa u teba jedna o domace nasilie, nemozu ta nechat na ulici. Samozrejme pomoze mat svedkov a ludi co ta podporia. Ak modriny nie su jednorazova zalezitost,zdokumentuj si ich najlepsie analogovym fotoaparatom aby ta nik nemohol napadnut ze vysledne fotografie su grafickou upravou. Fotografie sa aj s negativami prikladaju do spisu ako dokazovy material. Velmi dolezite je aj to, aby si mala niektore z urazov sposobenych tvojim bratom, podlozene aj vysetreniami od lekara, pripadne dokladmi o hospitalizacii... V nasom pripade sa jednalo o dlodobe nasilie, takze sa tam too veru nazbieralo neurekom... Priprav sa na dlhe a neprijemne tahanice, ale stoji to za ten klud.
    Ak chces, nechaj na seba kontakt a skusim ti pomoct. Potrebujem vediet viac podrobnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.