Zavrieť

Porady

Výpočet hrubej mzdy

Zdravím poraďáci. Som absolútny analfabet, čo sa týka výpočtov mzdy a preto potrebujem poradiť. Situácia:
22. septembra som nastúpil do nového zamestnania. Na zmluve mám uvedenú hrubú mzdu 630 €. Koľko mi mal zamestnávateľ za september vypočítať hrubú mzdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pre istotu doplním môj predchádzajúci príspevok - počet pracovných dní spolu so sviatkami, pretože zci odmeňovaní mesačnou mzdou nemajú nárok na náhradu mzdy za sviatok - platí sa im ako obvyklý pracovný deň

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    630 : počet pracovných dní v septembri x počet odpracovaných dní
    Naposledy upravil hanelie : 19.10.09 at 19:02

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rast0 Pozri príspevok
    Zdravím poraďáci. Som absolútny analfabet, čo sa týka výpočtov mzdy a preto potrebujem poradiť. Situácia:
    22. septembra som nastúpil do nového zamestnania. Na zmluve mám uvedenú hrubú mzdu 630 €. Koľko mi mal zamestnávateľ za september vypočítať hrubú mzdu?
    Podľa toho čo uvádzaš zrejme máš mesačnú mzdu. Mesačná mzda je ja celý odpracovaný mesiac + platené sviatky. Teda v septembri bolo 20 prac.dni + 2 dni sviatky. Od 22.09. do 30.09. bolo 7 prac.dni.
    Výpočet:
    630 : 22 (20 + 2) = 28,636 je denný hrubý zárobok. 28,636 * 7 = 200,45 eur.

    luko1 je offline (nepripojený) luko1

    luko1
    Ahojte,
    ako mam postupovať pri výpočte mzdy, ak zamestnanci majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas t.j. pracujú každý deň inak (jeden deň 12h, druhý deň 4 h, ďalší deň 6 hodín, a takto sa im to stále opakuje), takže niekedy majú hodín menej, niekedy majú hodín viac ako je v danom mesiaci. A v pracovnej zmluve majú HM 307,70 Eur. Ako mám vypočítať mzdy? mám im rátať že pracujú 8 hodín denne, a hodiny navyše im mám dať ako nadčas. Alebo im prerobiť pracovné zmluvy na hodinovú mzdu a vyplatiť im len hodiny čo skutočne odpracovali x minimálna hodinová mzda?
    A ako je to s odpracovanými sobotami, dáva sa nejaký príplatok.
    Prosím poraďte.

    Výpočet hrubej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.