Zavrieť

Porady

Vycistenie odpadoveho potrubia

Zdravim ludia, byvam v rodinnom dome a chcem Vas poprosit , ci nemate nejaky napad alebo dobru radu ako precistit odpadove potrubie z wc/umyvadla k trativodu a zumpe?.
Skusali sme uz niekolkokrat Hydroxid granule, Sifo aj Krystalicku sodu a nic.
Napriklad wc odteka slabsie ako by malo , voda z umyvadla v kuchyni vobec a z dalsieho umyvadla v kupelni len kedy sa jej zachce. Ale napriklad vana a umyvadlo na wc odteka bez problemov , sused vravel, ze je mozne ze cast odtokov je vedena do zumpy a cast do trativodu,tak si myslime , ze mozno je zumpova rura upchata. Ale samotna zumpa naplnena nie je. Mate nejaky osvedceny prostriedok alebo viete poradit ako zistit aspon to v com je problem ? Pripadne ake su ceny za vycistenie potrubii odbornikmi? Byvam v okoli Michaloviec , cize ak viete odporucit nejaku firmu velmi to pomoze. Ja som uz v koncoch , dom sme kupili nedavno a su s nim same problemy-napriklad teraz to potrubie, dom ma cca 70 rokov takze niet ani velmi divu , navyse nevieme presne ako su vedene potrubia , pretoze majitelia uz neziju. Kazda rada potesi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    villoo Pozri príspevok
    Zdravim ludia, byvam v rodinnom dome a chcem Vas poprosit , ci nemate nejaky napad alebo dobru radu ako precistit odpadove potrubie z wc/umyvadla k trativodu a zumpe?.
    Skusali sme uz niekolkokrat Hydroxid granule, Sifo aj Krystalicku sodu a nic.
    Napriklad wc odteka slabsie ako by malo , voda z umyvadla v kuchyni vobec a z dalsieho umyvadla v kupelni len kedy sa jej zachce. Ale napriklad vana a umyvadlo na wc odteka bez problemov , sused vravel, ze je mozne ze cast odtokov je vedena do zumpy a cast do trativodu,tak si myslime , ze mozno je zumpova rura upchata. Ale samotna zumpa naplnena nie je. Mate nejaky osvedceny prostriedok alebo viete poradit ako zistit aspon to v com je problem ? Pripadne ake su ceny za vycistenie potrubii odbornikmi? Byvam v okoli Michaloviec , cize ak viete odporucit nejaku firmu velmi to pomoze. Ja som uz v koncoch , dom sme kupili nedavno a su s nim same problemy-napriklad teraz to potrubie, dom ma cca 70 rokov takze niet ani velmi divu , navyse nevieme presne ako su vedene potrubia , pretoze majitelia uz neziju. Kazda rada potesi.
    Firma by to vyčistila "krtkom", cenu neviem, záleží od firmy a regionu. Ale v Kauflande som videla prípravok na čistenie potrubí v cene okolo 7 €. Podobný používam do žumpy a je dobrý.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak nepomáha nič šetrnejšie , skús čistič odpadov "Stura Facile" - žltá plast. fľaša,1L balenie.
    Inak, na bežné odmastenie potrubia je dobré nasypať práčok do pečiva , alebo droždie a zaliať vlažnou vodou.Nechať odstáť. Ja takto likvidujem aj staré kvasnice.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Odpadové potrubia ak máte prázdnu žumpu najlepšie vyčistíte VAP-kou.Je to podľa mňa najlepšie a najúčinnejšie čistenie.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    To moze byt aj zle vyspadovane. Kedysi sa pouzivali kratke kameninove rury. Ak su tam lomy do protispadu, mozes to cistit kazde dva tyzdne. Najlepsie je vykopat a polozit PVC.

    Vycistenie odpadoveho potrubia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.