Zavrieť

Porady

Faktúra bez DPH

Ahojte poraďáci začínam podnikať otvarám si malú predajňu s textilom a zháňam dodávateľov. Jedni sa mi ozvali s tým, že mi predajú tovar bez DPH a teda bez faktúry a o 19% lacnejšie čo sa mi zdá dosť lákave. Neviem čo mám robiť ako si to potom ja príjmem a na základe čoho to budem predávať. Máte niekto podobnú skúsenosť. Ďakujem Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V prípade kontroly napr.Živnost.úradom,alebo SOI nebudete vedieť preukázať ako ste nadobudli tovar,nebudete mať náklady ale iba príjem z predaja,t.z.nemáte čo dať do výdavkov a v konečnom dôsledku zaplatíte daň zo zisku.

    evuska je offline (nepripojený) evuska

    evuska
    ďakujem za radu. No tak sa mi ozvala s tým, že by som to predávala len na paragon a zisk by som nepriznala teda nezdaňovala. Zdá sa mi to dosť riskantné. A ja budem mať len takú malú predajničku tak neviem.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    No tak to je dosť riskantné,ale je to na Vás,rozhodne nedoporučujem,pretože následky si budete znášať sama a nie ten kto Vám predá bez dokladu.

    evuska je offline (nepripojený) evuska

    evuska
    No ja si tiež myslím, že je to dosť riskantné. Ďakujem za názor asi sa na to vybodnem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.