Zavrieť

Porady

pohľadávky a DPH

Dobry podvečer.

Som tu prvý krát. A hneď by som potrebovala poradiť v pohľadávkach a DPH.
Ako je to s DPH pri kúpe a predaji pohľadávky? vie niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    V brozurke DPH v otazkach a odpovediach som sa docitala pri ot. c. 100 toto:
    Postúpenie pohľadávky nie je zdaniteľným obchodom, neuvádza sa v daňovom priznaní vôbec. Zdaniteľným obchodom je však odkúpenie dlhu, ktoré podlieha szadzbe dane 19%.
    To je asi vsetko, co k tomu viem dodat.

    kucyo je offline (nepripojený) kucyo

    to sa v skratke neda,osobnosť ...viac kucyo
    Prosím-viem,že je to pre niektorých "téma" stará-potrebujem poradiť, kde nájdem popis účtovania odkúpenia pohľadávky-v súvsťažnostiach od "Poradcu" je len postúpenie pohľadávky a účtovanie z pohľadu postupcu, ale ja potrebujem z pohľadu postupníka----prosím, kde to nájsť? ostatné si naštudujem---dakujem

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja skúsim napísať ako to učtujem , ale ja vždy nakupujem a predávam pohľadávky za 100% .

    Postupník: keď ja som ten kto kupuje pohľadávku- je na mňa postúpená:315/325

    Postupca: ja postupujem pohľadávku ďalej: 546/311 a 315/646 , tu niekde vzniknú rozdiely, ak nie je kúpa za 100%.

    Ak postúpia mňa ( moje pohľadávky ďalej) - ide o zmenu veriteľa: 321/315

    Ja som to našla niekde v časopise z r. 2004. Mala so audit a snáď je to v poriadku.

    Pekný deň

    kucyo je offline (nepripojený) kucyo

    to sa v skratke neda,osobnosť ...viac kucyo
    dakujem, velmi mi to pomohlo, ešte "popátram" po nejakej literatúre-potrebujem vedieť aj odkúpenie pohladávky z pohľadu DPH a samozrejme aj následné postúpenie časti pohladávky tak isto aj z pohľadu DPH (a ako zistujem, zaujíma to asi viacerých, tak si pomohla "širšej mase" ľudí.....
    príjemný den

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Vedel by mi niekto poradiť .V roku 2005 sme kúpili pohľadávku, teraz ju máme možnosť predať .Je už tento druhý predaj zd.plnením a podlieha dani z dph alebo je to stále posudzované ako postúpenie pohľadávky /druhé/ oslobodené od dph.Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.