Zavrieť

Porady

Ako ziskat potrebne financie?

Dobry den,

chcem sa opytat skusenejsich ako by riesili moj problem, ktory sa prave snazim co najskor vyriesit. Potrebujem ziskat surne nove financne zdroje. Budem pisat v bodoch:

Moja bonita:
- som SZCO od roku 2003, od roku 03/2008 mam prvu SRO, od 11/2009 dalsiu SRO
- danove priznanie za rok 2008 som podal co najmensie, zaklad dane som mal 166.990 Sk
- od 09/2008 som si sam zobral hypoteku vo vyske 3,2 mil a rozhodol sa kupit byt - novostavbu, mesacne splacam cca 530 EUR, zalozne pravo mi poskytli na tento uver rodicia svojim bytom
- mam cisty uverovy register
- mam 32 rokov, som slobodny, bezdetny, zatial nevlastnim ziadny majetok

Moj problem:
- novostavba uz je dostavana, financoval som ju postupnymi splatkami investorovi, od banky som dostal financie hned na zaciatku v plnej vyske uveru
- chybaju mi zaplatit posledne 2 splatky investorovi vo vyske cca 13.700 EUR, peniaze som z poskytnutej hypoteky si pozical na podnikanie, zial jeden velky projekt mi krachol
- v januari 2010 planujem odovzdat take danove priznanie a zaplatit vyssie dane, aby som mohol dostat v banke dalsi hypouver, alebo americky hypoteku, vo vyske cca 80.000 EUR, s tym, ze do zalozneho prava dam prave moju kupovanu novostavbu
- aby som toto mohol zrealizovat, musim zaplatit investorovi posledne dve splatky v spominanej vyske cca 13.700 EUR, aby som mohol dostat List vlastnictva potrebny v januari pre banku
- nakolko mam velmi slabe danove priznanie z roku 2008, v banke som so ziadostou o uver cca 13.700 EUR nepochodil.

Na zaver / otazky:
- potrebujem si na cca mesiac pozicat cca 13.700 EUR, aby sa mi mohli zrealizovat plany v januari s novym uverom
- skusenosti s nebankovkami alebo privatnymi uvermi nemam.
- 84 % ceny novostavby som uz zaplatil, potrebujem teraz cca 13.700 EUR.
- hodnota novostavby je cca 85 tis. EUR
- vie mi niekto prosim vas poradit?

Dakujem, Matej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matisek77 je offline (nepripojený) matisek77

    matisek77
    Myslim si, ze by sa to dalo spravit nejakou zmluvou o buducej zmluve pri poskytnuti uveru, ale stale cakam na rady odbornikov, pomoze niekto s cennou radou?

    Ako ziskat potrebne financie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.