Zavrieť

Porady

PRENAJIMATEĽ - PODNAJOMNIK A ŠPEKULACIE

Som žena- podnikatelka, mam prenajaty obchodny priestor , kde predavam obuv. Mam problem s prenajimateľom, ktory sa snazí vytiahnut zo mna najomne. Osobne som mu priniesla vypoved 30.11.2009. Naschval ju neprevzal, hoci bol pritomny v objekte. Vraj ju mam podat postou a potom uvidime, ci mi nejaku vypoved akceptuje, teraz tvrdi, ze mu nijaka vypoved nebola dorucena. Ucelovo podal aj reklamaciu na poste. v den, ked so osobne presla celu republiku autom, len aby som mohla osobne dorucit vypoved, som s nim volala a ziadala som stanovisko, pritomna bola len jeho manželka, s ktorou som komunikovala pocas celeho najomneho vztahu. V ten isty vecer som mu napisala mail, ziadajuc vysvetlenie jeho spravania a v nom som poslala tu vypoved ako prilohu. Na to mi vystavil fakturu na dalsie 3 mesiace.
tvrdi, ze moja vypoved je nezakonna, ja neviem, co mam robil. Zaplatila som len za jeden mesiac. Poradi mi niekto aku mam sancu v pripadnom spore?On ma chce dat na sud!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

    fulmaja
    Úložná doba na doporučenú zásielku je 18 dní. Aj Ty si môžeš ľahko na pošte zistiť, či bol list dodaný alebo si ho len adresát neprevzal. Ale podľa všetkého sa zdá, že špekuluje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubica hadbavna Pozri príspevok
    Som žena- podnikatelka, mam prenajaty obchodny priestor , kde predavam obuv. Mam problem s prenajimateľom, ktory sa snazí vytiahnut zo mna najomne. Osobne som mu priniesla vypoved 30.11.2009. Naschval ju neprevzal, hoci bol pritomny v objekte. Vraj ju mam podat postou a potom uvidime, ci mi nejaku vypoved akceptuje, teraz tvrdi, ze mu nijaka vypoved nebola dorucena. Ucelovo podal aj reklamaciu na poste. v den, ked so osobne presla celu republiku autom, len aby som mohla osobne dorucit vypoved, som s nim volala a ziadala som stanovisko, pritomna bola len jeho manželka, s ktorou som komunikovala pocas celeho najomneho vztahu. V ten isty vecer som mu napisala mail, ziadajuc vysvetlenie jeho spravania a v nom som poslala tu vypoved ako prilohu. Na to mi vystavil fakturu na dalsie 3 mesiace.
    tvrdi, ze moja vypoved je nezakonna, ja neviem, co mam robil. Zaplatila som len za jeden mesiac. Poradi mi niekto aku mam sancu v pripadnom spore?On ma chce dat na sud!!
    Všetko záleží od toho, čo je napísané ohľadom výpovede v nájomnej zmluve.
    V najomnej zmluve je napisane, ze vypoved zacina plynut od mesiaca nasledujuceho po mesiaci v ktorom je dorucena vypoved a je dvojmesacna.
    On ju ale ucelovo nechce prebrat, je nejka moznost ho usvedcit, ked som mu napisala ten mail?

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Výpoveď je potrebné poslať poštou Doporučene.
    Poslala som ju doporucene hned v ten den 30.11.2009, ale on si vymysla, ze mu ju nedorucila posta, ja mu nehodlam zaplatit za viac ako januar

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubica hadbavna Pozri príspevok
    Poslala som ju doporucene hned v ten den 30.11.2009, ale on si vymysla, ze mu ju nedorucila posta, ja mu nehodlam zaplatit za viac ako januar
    Ak máš doklad, že si ju poslala poštou, je to pre Teba dostačujúce, v tomto prípade VD je január, február, takže dva mesiace nájomného a stačilo, finito. On sa súdom môže vyhrážať koľko chce, ak si postupovala podľa zmluvy si v práve.
    Naposledy upravil Tweety : 27.12.09 at 15:04 Dôvod: mesiace mi akosi nevyšli

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Tweety Pozri príspevok
    Takže ju osobne neprevzal, poslala si mu ju mailom, pošli ju aj poštou, VD bude január, február a potom nájom skončí.
    To že ju naschvál neprevzal je jeho problém, neobstojí to ani pred súdom, lebo máte podací lístok , že bola výpoved odoslaná. a ak sa Vám vráti list, ,že si v lehote neprevzal list je to jeho problém. Výpoved z nájmu platí, za dva mesiace isto niečo najdete lepšie, krajšie, lacnejšie. Uňho ide len a len o špekuláciu. "Milujem takých prenajímateľov"

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubica hadbavna Pozri príspevok
    V najomnej zmluve je napisane, ze vypoved zacina plynut od mesiaca nasledujuceho po mesiaci v ktorom je dorucena vypoved a je dvojmesacna.
    On ju ale ucelovo nechce prebrat, je nejka moznost ho usvedcit, ked som mu napisala ten mail?
    lubica hadbavna Pozri príspevok
    Poslala som ju doporucene hned v ten den 30.11.2009, ale on si vymysla, ze mu ju nedorucila posta, ja mu nehodlam zaplatit za viac ako januar

    Výpovedná doba bude január a február. Totiž ani Slovenská pošťa nedokáže zázraky, a doporučený dopis podaný 30.11. vie doručiť najskôr až 01.12.
    A podľa zmluvy výp.lehota začne plynúť až od nasledujúceho mesiaca od doručenia.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zdenka131 Pozri príspevok
    Výpoveď je potrebné poslať poštou Doporučene.
    Pošli to doporučene, prípadne s doručenkou a budeš vedieť kedy to prevzal. Ak to neprevezme, považuje sa to doručené neviem presne termín. Ale asi najneskôr v januári.(tak to robia napríklad daňové úrady.) Teda platiť budeš asi 1-3/2010.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dorucena posta, ktora nebola prevzata, sa povazuje za dorucenu poslednym dnom moznosti prevzatia adresata na poste. S tym sa netrap, ze to neprebral, to neobstoji. Ibaze by mal doklad ( dokaz ), ze nebol schopny prevziat postu ( odcestovany, hospitalizovany ) v urcenom case.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    neviete mi poradiť na aký účet zaúčtovať faktúru za prenájom

    311/602
    311/343

    alebo

    311/648
    311/343 neviem presne dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.