Zavrieť

Porady

Pri hraní hry sa mi vypne PC

Dobrý deň! Niekedy som hral PC hry aj vyše hodiny a nevyskytli sa žiadne problémy. Ale za posledný týždeň sa mi pri hraní akejkoľvek hry za cca 10- 15 min, niekedy po dlhšej dobe, vypne PC sám. Po zapnutí je vypísaná chyba a na zapnutie PC treba stlačiť F1. Niekedy to ide v pohode ale stáva sa že pri nabiehaní windowsu sa mi zase vypne. A opäť to ohlási chybu. Niekedy sa mi podarí zapnúť PC až na 3. pokus. Nerobí to nikdy iba keď hrám PC hry. A v poslednej dobe to často nie je. Zapnem si hru tak raz za 2 dni. Prosím poraďte ako by som to mohol vyriešiť. Vopred pekne ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zisti, či ti PC nenapadol nejaký vírus. Robievajú šarapatu. Na stránkach s hrami ich býva neúrekom.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Neviem, či sa o PC aj sem-tam postaráš. Či poznáš údržbu a pod. Takže ťažko na toto odpovedať takto na diaľku.
    Ja osobne by som preinštaloval WIN (samozrejme tak, že zformátoval C disk). Potom nainštaloval aj napr. nejaký:
    1. antivír
    2. antispyware
    3. firewall
    A nauč sa s tým robiť. Sem-tam prebehnúť PC a vyčistiť. Prípadne ešte existujú softy na čistenie registrov. (CCleaner)

    Ak to neprestane, ide skôr o hardwarovú chybu (predpokladám základovka alebo zdroj)

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    velmi casto je na vine aj graficka karta a ramky .. ja by som dal prehliadnut pc niekomu, kto sa tomu rozumie ..

    mikky95 je offline (nepripojený) mikky95

    mikky95
    Tak prehľadávať antivírom som ho už dával. Ale nič sa tým nevyriešilo. Ale veľmi pekne ďakujem a skúsim to poriešiť no asi zavolám na to niekoho skúseného.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    mikky95 Pozri príspevok
    Tak prehľadávať antivírom som ho už dával. Ale nič sa tým nevyriešilo. Ale veľmi pekne ďakujem a skúsim to poriešiť no asi zavolám na to niekoho skúseného.
    Neviem aký máš antivír. Ale neexistuje 100tný. To je ako s antikoncepciou. Tiež garantujú iba 99,9%

    Nainštaluj to posledné v mojom linku - Comodo Firewall. Obsahuje to i antiví. Stiahni aktuálnu databázu vírov a ide to nainštalovať i po slovensky. Prebeni s tým PC a uvidíš. Ale ja by som vsadil na HW chybu. To sa nedá inak, ako testovať jednotlivé komponenty v inom PC.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Zrejme vadna RAM, alebo VGA karta (GPU, pamat) - pripadne len zadrety ventilator, uvolneny chladic...

    Treba preskusat hardware, RAM pomocou memtest86, CPU pomocou prime95 a VGA pomocou 3Dmark . Vela stastia.
    Naposledy upravil TomasHC : 02.01.10 at 22:29 Dôvod: doplnene

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Alebo ma ešte napadá najjednoduchšia vec pri servise PC. Otvoriť skrinku a povysávať prach z chladiča procesora

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Škoda že si viac o PC nenapísal - hlavne aký máš procesor, grafickú kartu, výkon zdroja a jeho značka. Tiež aký máš operačný systém a ako dlho je nainštalovaný, ako "starý" je počítač. Dalo by sa tak lepšie poradiť.
    Mne sa vidí že presne takto by sa správal počítač ak by sa niečo prehrievalo. Skús si skontrolovať teploty - hlavne grafickej karty a procesora - pri hraní hry. Porovnaj ich s teplotami bez hrania hry.

    mikky95 je offline (nepripojený) mikky95

    mikky95
    Systém:
    Microsoft Windows XP Pro 2002 service pack 2
    PC:
    Asus, Procesor AMD X2 5000, HDD 320GB, 2 GB operačnej pamäte, VGA 9500GT 512 MB
    PC mám už rok a 2 mesiace.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    mikky95 Pozri príspevok
    Systém:
    Microsoft Windows XP Pro 2002 service pack 2
    PC:
    Asus, Procesor AMD X2 5000, HDD 320GB, 2 GB operačnej pamäte, VGA 9500GT 512 MB
    PC mám už rok a 2 mesiace.
    Nenapísal si značku a výkon zdroja. Ak bol výkonovo navrhovaný k tej zostave a je to značkový zdroj, tak je to v poriadku. Ale ak máš napríklad Eurocase alebo niektorý noname zdroj, tak rok je niekedy dostatok času aby sa znížil výkon zdroja a PC sa bude chovať "z neznámych dôvodov" divne.

    Teploty grafickej karty, procesora, chipsetu MB si skontroluj v niektorom programe - napríklad Everest.

    Rok je aj dosť času na to aby sa ti zaniesol počítač prachom a to môže zapríčiniť zvýšené teploty. Ako už niekto vyššie písal, skús to prečistiť, vyfúkať. Ak by si to chcel povysávať veľkým vysávačom, tak pozor na statickú elektrinu, môžeš si zničiť PC. Najlepšie je prečistiť lopatky ventilátorov, rebrá chladičov a prípadne prachové filtre a aj matičnú dosku malým štetcom a prach vyfúkať. Pozor na káble, aby sa napríklad niektorý nepovytiahol. Čistenie rob len pri vypnutom počítači, vytiahni aj kábel zo zásuvky.

    P.S. prečo nemáš SP3? Potom asi nemáš systém ani updatovaný, čo je ďalšia možnosť (ak chodíš na internet) vzniku zavírenia a teda problémov.
    Naposledy upravil Stevo5 : 03.01.10 at 12:44

    mikky95 je offline (nepripojený) mikky95

    mikky95
    Ďakujem všetkým ktorí mi poradili a ktorých som pootravoval. Bolo treba iba povysávať ventilátor a teraz je všetko v poriadku. Ešte raz Ďakujem.

    Tiger23 je offline (nepripojený) Tiger23

    Tiger23
    poznám prípady, kde tiež bol problem s prachom..... Ľudia sa tomu nevenujú, veď zapnem a ide to

    BRMA je offline (nepripojený) BRMA

    BRMA
    No aj mne to robí, že sa mi vypne, ale tak že sa mi zobrazí zeleno-čierna čiara a vypne sa, čo mám robiť, počítač mám ASUS F5.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.