Zavrieť

Porady

uznanie pedagogickej praxe

prosím vie mi niekto poradiť? Je možné uznať časť pedagogickej praxe ako vychovávateľka školského klubu na ZŠ za prax v odbore učiteľka MŠ. Ak áno, komu treba adresovať žiadosť? Ďaujem.
Naposledy upravil arizona : 06.01.10 at 09:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    adi.duri Pozri príspevok
    prosím vie mi niekto poradiť? Je možné uznať časť pedagogickej praxe ako vychovávateľka školského klubu na ZŠ za prax v odbore učiteľka MŠ. Ak áno, komu treba adresovať žiadosť? Ďaujem.
    Nie len časť ale celú. Pedagogická prax sa nedelí na prax vychovávateľa, prax učiteľa MŠ alebo ZŠ. Už o tom bolo písané v niektorom príspevku. Pracuješ v školstve ako pedagogický zamestnanec (vychovávateľ, učiteľ, asistent učiteľa - to všetko sú pedagogickí zamestnanci) teda tvoja prax je pedagogická prax. Adresovať žiadosť v prvom rade riaditeľovi ak má škola právnu subjektivitu a ak nepochodíš tak zriaďovateľovi školy, dotazovať sa môžeš aj na príslušnom krajskom školskom úrade. Ak škola nemá právnu subjektivitu tak sa obraciaš priamo na zriaďovateľa teda na starostu obecného alebo mestského úradu ale aj v tomto prípade sa môžeš obrátiť na príslušný krajský úrad.

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    Dobrý deň, chcela by som vedieť, či je možné uznať ako pedagogickú prax výuku v súkromnej jazykovej škole.Mám nastúpiť učiť anglický jazyk na strednú školu a bolo mi povedané, že ak budem chcieť toto obdobie započítať mám si to doložiť. Predpokladala som, že sa mi práca v jazykovke rátať nebude, ale teraz neviem, či by mi to teda mohlo byť uznané. Plynulo by potom z toho napr. skrátenie adaptačného vzdelávania pre začínajúceho učiteľa? Alebo si dĺžku adaptačného určuje samotná škola? Kedy je učiteľ zaradený ako samostatný do 10 PT - po skončení adaptačného, alebo je tam určená potrebná dĺžka praxe? V jazykovke učím od septembra 2011.
    Ďakujem.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    dragonfly Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som vedieť, či je možné uznať ako pedagogickú prax výuku v súkromnej jazykovej škole.Mám nastúpiť učiť anglický jazyk na strednú školu a bolo mi povedané, že ak budem chcieť toto obdobie započítať mám si to doložiť. Predpokladala som, že sa mi práca v jazykovke rátať nebude, ale teraz neviem, či by mi to teda mohlo byť uznané. Plynulo by potom z toho napr. skrátenie adaptačného vzdelávania pre začínajúceho učiteľa? Alebo si dĺžku adaptačného určuje samotná škola? Kedy je učiteľ zaradený ako samostatný do 10 PT - po skončení adaptačného, alebo je tam určená potrebná dĺžka praxe? V jazykovke učím od septembra 2011.
    Ďakujem.
    Učiteľ je zaradený v platovej triede 10 až vtedy, ak úspešne ukončí adaptačné vzdelávanie. To, ako dlho bude prebiehať, si rieši každá škola sama, ale bežne je to 1 školský rok. Zákon uvádza, že nesmie byť kratšie ako 3 mesiace a že ste povinná ho absolvovať najneskôr do 2 rokov od jeho začatia.
    Zákon pozná pedagogickú funkciu "učiteľ jazykovej školy", s 22 hodinovým pedagogickým úväzkom za týždeň, ale predpokladám že sa to vzťahuje asi len na štátne jazykové školy. Ale aj keby vám škola uznala ten rok do pedagogickej praxe, tak budete musieť tak či tak nastúpiť na adaptačné vzdelávanie, čiže či vám ten rok uznajú, alebo nie je podľa mňa jedno. Akurát budete mať vyšší plat o cca 5 EUR.

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    ďakujem za odpoveď, to že adaptačné budem musieť aj tak robiť, iba ma napadlo, že by mi to možno na základe rozhodnutia školy mohlo zabezpečiť, že to bude kratšie a do vyššej platovej sa dostanem rychlejšie

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    dragonfly Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, to že adaptačné budem musieť aj tak robiť, iba ma napadlo, že by mi to možno na základe rozhodnutia školy mohlo zabezpečiť, že to bude kratšie a do vyššej platovej sa dostanem rychlejšie
    Teraz, od 1.1.2012 je to už v tomto smere lepšie. Každý nový pedagóg, čo je na adaptačnom vzdelávaní, má vďaka novej legislatívnej úprave už automaticky nárok na 6% príplatok počas celej doby adaptačného vzdelávania. Čiže váš rozdiel po novom bude niečo okolo 20 EUR, v plate medzi 9 PT s príplatkom a 10 PT do ktorej postúpite po ukončení adaptačného vzdelávania.

    PBudka je offline (nepripojený) PBudka

    PBudka
    Tiez mam otazocku,
    Doteraz som pracovala v sukromnej MŠ učiteľ hudby a tanca na dohodu, nasledne som vykonavala dobrovolnicku cinnost vedenia kurzov pre nevidiace deti na co som si nasledne zalozila zivnost a pridala i dalsie kurzy pre dedti.
    Prosim vas toto sa mi asi do ped.praxe nezarava vsak?

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    PBudka Pozri príspevok
    Tiez mam otazocku,
    Doteraz som pracovala v sukromnej MŠ učiteľ hudby a tanca na dohodu, nasledne som vykonavala dobrovolnicku cinnost vedenia kurzov pre nevidiace deti na co som si nasledne zalozila zivnost a pridala i dalsie kurzy pre dedti.
    Prosim vas toto sa mi asi do ped.praxe nezarava vsak?
    Pokiaľ ste pracovala v MŠ len na dohodu o vykonaní práce a nie na klasický, hoci aj skrátení úväzok, tak sa vám to do pedagogickej praxe nezaráta. Pokiaľ viem, u nás sa ani dobrovoľnícka práca nedá zarátať do pedagogickej praxe.
    V tejto oblasti ale nie som odborník, tak možno niekto doplní presnejšie informácie.

    uznanie pedagogickej praxe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.