Zavrieť

Porady

Rušenie SRO-čo s hotovosťou na účte

Ahojte poraďáci,
poradíte mi čo s hotovosťou na účte, keď si zruším SRO? Môžem si ju vybrať, alebo previesť na iný účet?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    To musí vedieť likvidátor, čo s tým ...

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    likvidátor s tým nemá nič, nie je to klasické rušenie, ale predaj obch.podielu inej osobe ale bez účtov a hotovosti na účte, preto chcem vedieť ako môžem s touto hotovosťou nakladať

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    ffarina Pozri príspevok
    likvidátor s tým nemá nič, nie je to klasické rušenie, ale predaj obch.podielu inej osobe ale bez účtov a hotovosti na účte, preto chcem vedieť ako môžem s touto hotovosťou nakladať
    Účet sa môže zrušiť. Určite doporučujem urobiť prepracovaný protokol o prebratí dokumentov a všetkého okolo toho...

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    je mi jasné že preberací protokol mám vypracovať, hlavne o záväzkoch a pohľadávkach aj to že účet môžem zrušiť. ale je na ňom hotovosť. tú si môžem jednoducho vybrať? o tomto sa snažím nájsť info

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Vybrať z účtu sa môže, ale do pokladne, nie do vrecka. Z pokladne si môžeš zobrať hotovosť, ak je na to dôvod - vrátenie pôžičky, výplata zisku - peniaze v pokladni alebo na účte totiž nepatria tebe, ale s.r.o., aj keď si jediným vlastníkom. Ak by si tie peniaze vzal len tak, v pokladni by si zanechal manko.
    Naposledy upravil JarkaL : 16.01.10 at 16:12

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    Veď práve nad tým uvažujem a potrebujem vedieť.Predám OP v SRO inej osobe,tzn.že ja už ako by som neexistovala. Všetko prechádza na neho (DPH a podávanie priznaní, platba pre DÚ atď...)Dohodli sme sa že si potom mám svoj účet zrušiť. Ale tam mám hotovosť, tak čo potom s ňou?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Môžeš ju nechať vo firme a o tú sumu zvýšiť cenu za prevod obchodného podielu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ffarina Pozri príspevok
    Veď práve nad tým uvažujem a potrebujem vedieť.Predám OP v SRO inej osobe,tzn.že ja už ako by som neexistovala. Všetko prechádza na neho (DPH a podávanie priznaní, platba pre DÚ atď...)Dohodli sme sa že si potom mám svoj účet zrušiť. Ale tam mám hotovosť, tak čo potom s ňou?
    Podčiarknutému nerozumiem. Aký "svoj" účet ? Myslím, že píšeš o účte predmetnej s.r.o., zostatok na tomto účte je súčasťou majetku vykázaného v súvahe ...

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    Áno máš pravdu,je to účet SRO a zostatok na účte. Čo sa týka tej podčiarknutej časti-no je to tak že on kupuje zadĺženú SRO a vie o tom a tým pádom nie on bude platiť za kúpu mne,ale naopak-ja jemu.Viem o čom hovorím a súhlasím s tým.Predaj bude bez účtu na ktorom je hotovosť, preto neviem čo potom s tým účtom

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Keď budeš platiť Ty jemu, potom je to jednoduché - zaplať menej o sumu, kt. zostane firme na účte. Ak je firma zadĺžená, asi tam toho nebude veľa, predpokladám.

    ivka.1975 je offline (nepripojený) ivka.1975

    ivka.1975
    Urcite je potrebne urobit valne zhromazdenie a zisk rozdelit na Valnom zhromazdeni medzi spolocnikov. Na valnom zhromazdeni zaroven rozhodnut o zruseni spolocnosti. takto som to riesila ja.

    Trip je offline (nepripojený) Trip

    Trip
    No, aby sme do toho vniesli trochu poriadku. Objasnime si :
    1. predavas celu sro (obchodne podiely) alebo iba vybrane pohladavky a zavazky

    2. pokial sa jedna o prvu moznost, ako pises, tak ty si ziadnu 'sro nerusis' ako pises v otazke ale tuto sro predavas

    3. v tomto pripade predavas vsetok majetok a zavazky, ktore sa v tejto sro nachadzaju (suvaha) a v ramci majetku teda predavas aj stav bankovych uctov - kedze tie peniaze patria firme, ktoru predavas a nie Tebe ako fyzickej osobe

    4. Ak tieto 3 body verne popisuju Tvoj pripad - zjednodusene riesenie pre Teba je presne ako pise JarkaL = odpocitaj od sumy, ktoru mas zaplatit stav penazi na bankovom ucte, pretoze tie peniaze zostavaju v sro, ktoru predavas, cize po predaji s nimi uz bude moct disponovat novy majitel (resp. konatel sro)

    formulka je offline (nepripojený) formulka

    formulka
    Trip Pozri príspevok
    No, aby sme do toho vniesli trochu poriadku. Objasnime si :
    1. predavas celu sro (obchodne podiely) alebo iba vybrane pohladavky a zavazky

    2. pokial sa jedna o prvu moznost, ako pises, tak ty si ziadnu 'sro nerusis' ako pises v otazke ale tuto sro predavas

    3. v tomto pripade predavas vsetok majetok a zavazky, ktore sa v tejto sro nachadzaju (suvaha) a v ramci majetku teda predavas aj stav bankovych uctov - kedze tie peniaze patria firme, ktoru predavas a nie Tebe ako fyzickej osobe

    4. Ak tieto 3 body verne popisuju Tvoj pripad - zjednodusene riesenie pre Teba je presne ako pise JarkaL = odpocitaj od sumy, ktoru mas zaplatit stav penazi na bankovom ucte, pretoze tie peniaze zostavaju v sro, ktoru predavas, cize po predaji s nimi uz bude moct disponovat novy majitel (resp. konatel sro)
    Neviem prečo mám taký pocit, že zadávateľ tejto témy chce nejakým spôsobom vytunelovať firmu ? Nemá ešte niekto taký istý názor ako ja ?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    JarkaL Pozri príspevok
    Vybrať z účtu sa môže, ale do pokladne, nie do vrecka. Z pokladne si môžeš zobrať hotovosť, ak je na to dôvod - vrátenie pôžičky, výplata zisku - peniaze v pokladni alebo na účte totiž nepatria tebe, ale s.r.o., aj keď si jediným vlastníkom. Ak by si tie peniaze vzal len tak, v pokladni by si zanechal manko.
    Tento sposob uvažovania je dovodom,prečo nesympatizujem z PÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.