Zavrieť

Porady

Civilna svadba

Ahojte,

sorry ak sa tato tema tu uz vyskytuje, no nenasiel som ani nikde hoci je google velky pan...

chceme sa s priatelkou zosobasit, civilne, len na urade. Vsetko je ok az na to ze tajne

Dovod je prosty, lebo chceme. Zistoval som co to ale nie je mi jasna jedna vec, ak sa chceme zobrat napr v inom obvode (resp na inom urade) ako byvame obaja, ako mam postupovat? vychadzam zatial len z poplatkov (Povolenie uzatvoriť manželstvo na inom než príslušnom matričnom úrade štátnymi občanmi SR – 200 Sk
Uzatvorenie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom štátnymi občanmi SR – 500 Sk). z toho mi vychadza ze musime mat povolenie bud z mojej alebo jej matriky na uskutocnenie sobasa v inom obvode? alebo z oboch? mam v tom chaos, vie mi prosim niekto poradit?

Dakujem
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Občiansky sobáš
Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom, alebo povereným poslancom obecného zastupiteľstva alebo mestského zastupiteľstva za prítomnosti matrikára.
Matričný úrad príslušný podľa predchádzajúceho odseku môže povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom alebo na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste.
Ak je život jedného zo snúbencov priamo ohrozený, manželstvo možno uzavrieť pred ktorýmkoľvek matričným úradom a na ktoromkoľvek mieste. Povolenie matričného úradu sa v tomto prípade nevyžaduje.
Poplatky:
• povolenie uzatvoriť manželstvo na inom než príslušnom matričnom úrade štátnymi občanmi Slovenskej republiky – 16,50 €
• uzatvorenie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom štátnymi občanmi Slovenskej republiky - 16,50 €
• povolenie uzatvoriť manželstvo štátnymi občanmi Slovenskej republiky mimo určenej doby-16,50 €
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

no toto som si nasiel aj ja...

z toho mi vychadza ze potrebujem povolenie na sobas v inom obvode...

ale teraz kto kazdy ho potrebuje? ak aj ja aj priatelka sme z ineho mesta a chceme v inom meste...
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Ak ani jeden nemáte trvalý pobyt v mieste sobášu, tak obaja potrebujete povolenie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac


Keby môj syn povedal: "mamuľka, v sobotu sa žením, ale vieš, robíme takú malú skromnú svadbu so svedkami" - to by som pochopila, ale keby prišiel "mamuľka, v sobotu som sa oženil" - to by sa veľmi preveľmi dotklo.
Hoci neviem, aký je dôvod vašej tajnosti, zamyslite sa nad tým, komu ublížite.
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

prepac, ak sa ta moja tema dotkla...

zaraza ma jeden fakt. Slovensky narod je stale kdesi za opicami, s prepacenim.
kolkokrat sem pridem, stale sa musi niekto ozvat sposobom preco.. ja ziadam radu, nemam potrebu sa niekomu zdoverovat preco je moje konanie take ake je.
mam 28 rokov, ty ani netusis ci vobec este mamu mam. tak nechapem dovod tvojho odbocenia od temy.

za rady dakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
quintes Pozri príspevok
no toto som si nasiel aj ja...

z toho mi vychadza ze potrebujem povolenie na sobas v inom obvode...

ale teraz kto kazdy ho potrebuje? ak aj ja aj priatelka sme z ineho mesta a chceme v inom meste...
A teraz zadriem ...do živého ...

Ak si vezmete za svedkov nejakých svojich známych , tak nech aj oni si vybavia potvrdenie o trvalom pobyte ....možno občianka nebude stačiť ...
Inak , odpoveď je vyššie ...

zaraza ma jeden fakt. Slovensky narod je stale kdesi za opicami, s prepacenim.
Dôvod ...v súvislosti s témou ....?

....stale sa musi niekto ozvat sposobom preco
....ozaj ......a PREČO ...???

Rozalka...ale keby prišiel "mamuľka, v sobotu som sa oženil" - to by sa veľmi preveľmi dotklo.
...keby moja dievka prišla s takouto správou ....hm , ešte aj sviatočný obed by som navaril , prípadne do reštiky pozval ....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
quintes Pozri príspevok
prepac, ak sa ta moja tema dotkla...

zaraza ma jeden fakt. Slovensky narod je stale kdesi za opicami, s prepacenim.
kolkokrat sem pridem, stale sa musi niekto ozvat sposobom preco.. ja ziadam radu, nemam potrebu sa niekomu zdoverovat preco je moje konanie take ake je.
mam 28 rokov, ty ani netusis ci vobec este mamu mam. tak nechapem dovod tvojho odbocenia od temy.

za rady dakujem.
Prepáč, nechcela som sa ťa nijako dotknúť, som matkou 2 dospelých synov, tak mi nedalo ...

buchač Pozri príspevok
...keby moja dievka prišla s takouto správou ....hm , ešte aj sviatočný obed by som navaril , prípadne do reštiky pozval ....
No vidíš Juraj, všetci sme iní ....
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Pozor na to, keď začneš vybavovať povolenia na svojej matrike (určite pre seba aj svoju snúbenicu) aby tá svadba zrazu neprestala byť tajná...
Proste myslím, ak bývaš v malej dedine, alebo tak, neviem, či to chceš utajiť len pred určitými osobami, alebo pred širším kruhom obyvateľstva ...
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

buchač Pozri príspevok
A teraz zadriem ...do živého ...

Ak si vezmete za svedkov nejakých svojich známych , tak nech aj oni si vybavia potvrdenie o trvalom pobyte ....možno občianka nebude stačiť ...
Inak , odpoveď je vyššie ...



Dôvod ...v súvislosti s témou ....?



....ozaj ......a PREČO ...???


...keby moja dievka prišla s takouto správou ....hm , ešte aj sviatočný obed by som navaril , prípadne do reštiky pozval ....

chapem, obcianka mozno nebude stacit ani mne.. a co tak rodny list? ten staci?? a do ziveho kludne zarez, na to sme predsa tu, hole fakty a odpovede...

co sa tyka opic, preco by sa niekto nemohol vziat len preto ze to chce a nechce to trubit kazdemu na celom svete. sme v slobodnom demokratickom state, ci nie?? ak sa mylim, prepac.

a preco??? lebo
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aké to štastie že nechcú robiť zbytočné maškarády.Máte moje plné sympatie.Čo koho do toho je to ich život.V Las Vegas s tým nemajú problém.A v tomto určite Američanom plne záviídm .Má 18 r. pál do p....a rob si čo chceš.Nie ako tu poznám x čo sú materi zavesný na krku dokiaľ ju nezoderú.Sory ,že som odbočil od témy.
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

chapem... zas mala dedina nie sme...

takze to zhrniem, potrebujem najprv povolenie, aj jedna aj druha strana.

rodny list, obciansky. potvrdenie o obcianstve aj svedkov (dufam ze ak prideme vsetci styria v uniforme az taky problem nebude).

este nejake navrhy??
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Myslím, že najlepšie by bolo informovať sa na danej matrike - ktorú ste si vybrali ako vhodnú. Aj tak si tam budete zajednávať termín, takže kontaktovať ich musíš.
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

uz sa stalo, zatial formou mailu. zajtra tam budem volat. len som chcel vediet priblizne co a ako aby som nevyzeral ako uplny idiot.
za vase rady dakujem
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

zdenka131 Pozri príspevok
Občiansky sobáš
Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý...
Čo keby jeden z vás zmenil trvalý pobyt - prihlásiť sa tam, kde chcete mať sobáš....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Povolenie potrebujes od jednej matriky, nie od oboch.
Jednoducho jednu matriku / z tych 2, kde mate trvaly pobyt/ si vyberies, ako keby si mal mat sobas tam a poziadas ju o povolenie mat sobas niekde inde.
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

na zmenu trvaleho pobytu potrebujes aj v danom meste byvat ci nie?
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

ivka70 Pozri príspevok
Povolenie potrebujes od jednej matriky, nie od oboch.
Jednoducho jednu matriku / z tych 2, kde mate trvaly pobyt/ si vyberies, ako keby si mal mat sobas tam a poziadas ju o povolenie mat sobas niekde inde.
no to ano, ale ja som obvod kosice okolie, ona zvolen, a sobas chceme v kosice mesto...
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

quintes Pozri príspevok
na zmenu trvaleho pobytu potrebujes aj v danom meste byvat ci nie?
Na prihlásenie trvalého pobytu potrebuješ iba súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Takže ak máš v KE mesto diskrétneho kamaráta, nech ti umožní dočasne prihlásiť si trvalý pobyt k nemu (musí vlastniť byt či dom). Na oplátku bude svedkom.
0 0
quintes quintes

quintes je offline (nepripojený) quintes

k.i.n.o. Pozri príspevok
Na prihlásenie trvalého pobytu potrebuješ iba súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Takže ak máš v KE mesto diskrétneho kamaráta, nech ti umožní dočasne prihlásiť si trvalý pobyt k nemu (musí vlastniť byt či dom). Na oplátku bude svedkom.
Vsetko j efajn, az na to ze sobas chceme tento vikend
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom, alebo povereným poslancom obecného zastupiteľstva alebo mestského zastupiteľstva za prítomnosti matrikára.

Matričný úrad príslušný podľa predchádzajúceho odseku môže povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom alebo na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste.


http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=341
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať