Zavrieť

Porady

zápis zmeny v OR - PORAĎTE prosím

už som prečítala takmer všetky témy a príspevky týkajúce sa zápisu zmien v obchodnom registri ale, bohužial som nenašla adekvátnu odpoveď. tak by som si vás dovolila požiadať o pomoc v nasledovnom:

v s.r.o. boli dvaja konatelia. jeden bol odvolaný. ostáva prvý konateľ zároveň jediný. stačí v návrhu na výmaz vyplniť len riadky 1-7, keďže riadok 8 je spôsob konania štatutárneho orgánu v mene spoločnosti , ktorý ostáva nezmenený? zmiatlo ma hlavne to vo vysvetlivkách na www.orsr.sk je napísané že je potrebné vyplniť údaje vzťahujúce sa k celému komplexu.

taktiež ak sú 3 spoločníci, kde iba u 2 sa mení výška vkladu. zapisujú sa údaje na výmaz a zápis iba u týchto dvoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1at1 je offline (nepripojený) 1at1

    1at1
    lara
    už som prečítala takmer všetky témy a príspevky týkajúce sa zápisu zmien v obchodnom registri ale, bohužial som nenašla adekvátnu odpoveď. tak by som si vás dovolila požiadať o pomoc v nasledovnom:

    v s.r.o. boli dvaja konatelia. jeden bol odvolaný. ostáva prvý konateľ zároveň jediný. stačí v návrhu na výmaz vyplniť len riadky 1-7, keďže riadok 8 je spôsob konania štatutárneho orgánu v mene spoločnosti , ktorý ostáva nezmenený? zmiatlo ma hlavne to vo vysvetlivkách na www.orsr.sk je napísané že je potrebné vyplniť údaje vzťahujúce sa k celému komplexu.

    taktiež ak sú 3 spoločníci, kde iba u 2 sa mení výška vkladu. zapisujú sa údaje na výmaz a zápis iba u týchto dvoch?
    Skús si dať hľadať zmena v obchod* je tam viac tém s touto problematikou. Pomohlo to aj mne.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Vyplňuje sa ucelený komplex údajov,pri zmene konateľov k tomu patrí aj riadok 8- spôsob konania.Takisto pri zmene vkladu sa zapíšu všetci spoločníci.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    K návrhu na zápis do OR musíš priložiť 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktoré zahŕňa všetky vykonané zmeny a 2x rozhodnutie valného zhromaždenia o zmenách ( odvolanie konateľa, zmena výšky vkladu spoločníkov ).Ak bola v spoločnosti kúpa obchodného podielu, tak aj zmluvu o kúpe obchodného podielu, alebo jeho časti s notársky overenými podpismi nadobúdateľa a prevodcu.

    Zmenu vykonáš v prípade zmeny výšky vkladu spoločníkov iba u tých, ktorých sa to týka - musí tam byť napísané, čo sa vymazáva a čo sa zapisuje.

    lara je offline (nepripojený) lara

    lara
    bepo mám v tom takpovediac mám v tom trochu hokej. aj dám do návrhu na výmaz spôsob konania štatutárneho orgánu tak oni ho zrejme vymažú, ale tá právomoc predsa zostáva tomu čo ostal nie? či mýlim sa?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ak doteraz konal a podpisoval samostatne tak do kolonky Zápis aj Výmaz dáš "samostatne"- takisto ak by ste menili sídlo- ulicu v rámci Bratislavy tak do názvu obce dáš Zápís aj Výmaz "Bratislava"- píšu sa aj veci ktoré sa nemenia ak sú v jednom komplexe.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ahojte poraďáci,

    spoločnosť chce zapísať do obchodného registra nového konateľa, a zároveň má novú kanceláriu. Chcem sa len uistiť, aké má s tým súvisiace povinnosti...

    1. valné zhromaždenie
    - schváli zápis nového konateľa
    - schvaluje aj vznik novej kancelárie?
    - vytvorí sa zápisnica z valného zhromaždenia - nový konateľ, nové sídlo kancelárie?, nová spoločenská zmluva alebo len dodatok k pôvodnej (resp. zmena článku pôvodnej spoločenskej zmluvy)?
    - k zápisnici sa prikladá listina spoločníkov

    2. zmena spoločenskej zmluvy, resp. nová spoločenská zmluva (viď bod 1)

    3. návrh na zápis zmien do OR - tlačivo + kolok;
    prílohy:
    zápisnica valného zhromaždenia - 2 vyhotovenia, overené podpisy
    prezenčná listina prítomných spoločníkov - 2 vyhotovenia, overené podpisy
    úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo len zmenená časť? - 2 vyhotovenia, overené podpisy
    výpis z registra trestov nového konateľa?

    ďalej zmenu ohlásim na daňovom úrade, ešte niekde?

    ďakujem za všetky rady

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    VZ: neschvaluje zapis noveho konatela ale menuje noveho konatela, podobne je to aj so sidlom
    na zaklade zapisnice z VZ sa vyhotovi UZ SZ
    a na ORSR sa dava 2xVZ, 2x prezencna, 2x UZ SZ, 1x najomna zmluva, niekde aj 1x vypis z listu vlastnictva, kolok
    po zapise do ORSR sa sa ide na zivnostensky a tam je treba vypis z RT.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    prosím a aký je kolok pri zmene v obchodnom registri??? Ináč Ďakujem za tieto cenné rady, ja idem robiť podobné.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    toria Pozri príspevok
    prosím a aký je kolok pri zmene v obchodnom registri??? Ináč Ďakujem za tieto cenné rady, ja idem robiť podobné.
    Kolok je 2000 Sk .

    zápis zmeny v OR - PORAĎTE prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.