Zavrieť

Porady

kruzky pre deti

ahojte, mna by zaujimalo, ake aktivity mozu 1 - 6 rocne dietky rozvijat? ake kruzky navstevuju vase deti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Tak napr. plávanie, keďže pre dieťa je voda prirodzeným prostredím... Neskôr motorika - skladačky, maľovanie, pamäť, tanec, hudba...

    dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

    dagjanik
    no my krúžky zatiaľ neriešime, ale v Terne majú zaujímavý stojan, ja by som to nazval skôr náučnými pexesami, domino napr. nie je klasika ale na podporu vnímania farieb a tvarov - lezúca lienka po trojuholníku,spiaca mačka na kruhu,pexeso -
    na kartičke napísané Ss a obrázky k tomu slona,saxofon,sekera,sane. Da sa pritom dobre učiť dieťa, hráme sa, rozprávame pod. prípadne web - zabavneuceni.cz,ditipo.com

    ivonk je offline (nepripojený) ivonk

    ivonk
    moje dieta nenavstevovalo ziadne kruzky, ja som sa jej - mojej dcere - venovala inak.Zistila som, ze ju bavi pocitat, tak som jej ako dvoj rocnej kupila zosit - Hviezda v matematike pre deti od 3-4 rokov, a pomaly sme sa ucili farby a pocitat do 5. Ked ho cely spravila, opakovali sme si vzdy stranu dozadu a niekedy aj vsetko odznova, potom som jej kupila dalsi na pokracovanie pre 4-5 rocne deti. Kazde dieta je ine a treba prist na to, co ho bavi a v com je dobre. Moju dceru napriklad som nemohla ucit sportom, nebavilo ju to. Nenutit ich do nicoho, vsetko to chce cas a hlavne hravu formu.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    dieta treba od malicka pozorovat a prisposobit sa tomu,k comu prirodzene inklinuje.
    od najutlejsieho veku sa deti maju zoznamovat s hudbou-je to uplne najprirodzenejsi prvok.ved uz babätkam spievame,hovorime rozne riekanky,neskor tancujeme.....
    hudba rozvija psychiku a emocie deti.podporuje lepsie vnimanie beznych zvukov-klopkanie paliciek,zvonenie zvonov,vrcanie auta,tok vody,suchot papuc,rozhovor viacerych osob...
    potom ked je uz dieta trosku väcsie,treba ho viest aj k pohybu -tanec,skakanie,prechadzky,bicykel,plavanie,sankova nie....

    to su dve zakladne skupiny.z praxe sa mi potvrdilo,ze väcsinou deti,ktore inklinuju k umeniu,su slabe v sporte a naopak.spravidla uz v cca troch rokoch dietata sa da s istotou odhadnut,k comu z tychto dvoch skupin inklinuje viac.

    niektore deti velmi radi kreslia.je mnozstvo vytvarnych kruzkov kde sa mozu realizovat ,
    a taktiez deti,ktore sa napr.radi obliekaju,prezliekaju,hraju na princezne,bojovnikov-pre ne su tu dramaticke kruzky-pociatky divadla.
    tieto deti patria k tym nesportovejsim.

    osobitnu skupinu tvoria deti,ktore su tzv.technicky zalozene.toto sa vsak prejavuje ovela neskor,deti od 1 do 3 rokov nemozeme odhadnut.
    predskolaci vsak uz zvladnu dost veci na pocitaci.
    zaujem o pocitac je v dnesnej dobe asi u vsetkych deti ale treba rozlisovat,co na pocitaci robia-hry,alebo obrazky z internetu,filmy;alebo dokazu uz ovladat rozne tlacidla.....to ze dieta hra hry alebo pozera film na nete nezamena ze je technicky zalozene.
    ak vsak stale spekuluje,co pocitac dokaze,co sa s tym este da......to je nieco ine.
    taketo deti potom maju aj väcsiu sancu uspiet napr. v jazykovych detskych kurzoch

    trochu som sa rozpisala,ale toto vsetko si treba vsimat.
    darmo budes davat dieta na kruzky,ktore budu pren nezazivne a nudne.ci nasilne.ked budes vediet k comu dieta inklinuje,tam ho prihlas.
    a potom,ked ho to prestane bavit a budes vidiet ze v tom bolo dobre,nepolav a radsej ho podpor v tom,aby tam chodit neprestalo.

    napr.ja ako pubertacka som uz nechcela chodit na klavir ale moji rodicia mi nedovolili skoncit,kedze videli,ze som v tom dobra.
    a dodnes som im za to vdacna.je to sucast mojej prace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.