Zavrieť

Porady

je lepšie byť platca DPH alebo nie?

chcela by som odoberat tovar od polškeho vyrobcu, no nemôžem na vlastnu živnost, pretože je pozastavena z dôvodu materskej. riešim otazku či je lepšie otvorit e obchod na otca- ten je platca DPH, alebo na manžela- on nieje. Poliaci su platcom a tak by sa mi malo DPH odratat. alebo ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak nakupuješ ako slovenský platiteľ DPH od poľského (európskeho) platiteľa DPH, predá ti tovar bez dane - tovar si samozdaníš, avšak ty ho na Slovensku ako platiteľ dane predáš s daňou, ktorú potom odvedieš štátu. Si vlastne len sprostredkovateľ medzi kupujúcim zákazníkom a štátom, zákazník ti daň zaplatí a ty ju štátu zbieraš a potom odvedieš.

    katya5 je offline (nepripojený) katya5

    katya5
    no tomu rozumiem ale ked mi to preda bez dane tak ten vyrobok mam lacnejši. aleboje to v podstate jedno či som alebo niesom platca- zarobim rovnako

    katya5 je offline (nepripojený) katya5

    katya5
    ešte otazku by som mala.ak teda manžel ma živnost aj na kupu a predaj tovaru.... a rozhodnem sa predavat tovar musim to nahlasit niekde ako prevadzku? alebo čo? chcela som e shop ale finance nepusti. tak musim po inzeratoch a telefonicky zatial- jedna sa o tovar pre manikerky tak by sa to dalo. ako začat?

    truban je offline (nepripojený) truban

    truban
    ked to predavas cez internet, nemusis nahlasovat nikde ziadnu prevadzku. proste predavaj.

    kubikkkk je offline (nepripojený) kubikkkk

    kubikkkk
    ak tomu dobre rozumiem ja,tak potom si myslim,ze ak ty chces predavat tovar,na ktory si myslis,ze by si ludia(kupujuci) odpocitavali dph,tak potom napis radsej eshop na otca...
    skusim to povedat este takto a napisem ti priklad: Ak predavas napr. nejake darcekove predmety,ktoreho cena je cca 10 eur,myslim,ze byt platcom sa neoplati pretoze tvoji kupujuci si odpisovat tovar nebudu...ak predava nejake veci,napr.kde mam hodnotu 500 eur,tak vtedy sa uz oplati kupujucemu odpocitat dph(ak to moze samozrejme urobit)
    Dufam,ze som to pochopil spravne,ak nie,vopred sa ospravedlnujem

    je lepšie byť platca DPH alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.