Zavrieť

Porady

Exekucia - prepocet a preukazanie nakladov

Priatelke prisiel Exekucny prikaz a Upovedomenie o sposobe vykonania exekucie v ktorych su uvedene len ciaskty 35,10 € s prisl. ako aj predbezne trovy exekucie vo vyske 70,-€. K tymto dokumentom exekutor prilozil ale sek na 261,53 €. Na pisomnu ziadost o vysvetlenie ciastky uvedenej na seku exekutor ani po mesiaci nereagoval. Od opravneneho sa nam podarilo ziskat aspon cast spisu z ktoreho sme sa dozvedeli ze ide o exekuciu z roku 2002 na ciastku 1056,- Sk kde bolo sudnym rozhodnutim urceny urok + poplatky.

Moja otazky su:
1) Dotyka sa exekutorov nejaka vyhlaska, ktorou sa upravuje zaokruhlovanie vo vypoctoch pri prechode na menu EURO, alebo sa riadia generalnym zakonom (659/2007)? ... v tomto pripade by totiz istina mala byt 35,05 € - co je aj zaklad pre vypocet urokov z omeskania
2) Celu dlznu ciastku si musi doratat sam povinny, alebo ju ma uviest exekutor spolu s vypoctami?
3) Je povinny exekutor dopredu preukazat vymahane naklady, alebo az po zaplateni vymahanej ciastky?
4) Nikde som sa nedopatral za akych podmienok sa povinny dopracuje k pisomnemu potvrdeniu o skonceni exekucie. Je spoplatnene? Je nutne onho dodatocne poziadat?

Dakujem za kazdu radu. Na slovensku je hodne zakonov a nestiham ich vsetky sledovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Exekucia - prepocet a preukazanie nakladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.