Zavrieť

Porady

Upomienky pri nesplacani pozicky!!! potrebujem radu

Dobdy den,
pozicala som peniaze na zmluvu jednemu mojmu znamemu, no podla splatkoveho kalednara ju vobec nesplaca, resp. ziadna snaha nie je vidno, poslala som mu uz dve upomienky, neviete kolko upomienok treba poslat nez podam trestne oznamenie a co vsetko musia bezpodmienecne obsahovat? Datum splatenia dlhu uz prekrocil podla poslednej upomienky, pomozte mi prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Suhlasim. V pripadnom sudnom spore postaci jedna vyzva + dorucenka (pripadne nie je potrebna ziadna). Ak mas zmluvu o pozicke, mozes dat navrh na vydanie platobneho rozkazu.

    Sudny poplatok je 6 percent zo zaslovanej sumy. Ak to mas spisane vo forme notarskej zapisnice, je to uz samostatny exekucny titul, nemusis to davat na sud, ale priamo exekutorovi.

    Ak potrebujes pomoct spisat navrh na sud, pokojne mi napis.

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    pocet upomienok nie je nikde dany, staci poziadat o splatenie raz, aj ked ani skutocnost ze by sa nezaslala ziadna upomienka nema vplyv na to, ze peniaze treba splatit...
    nerozumiem ale naco trestne oznamenie? Skor by som dala navrh na sud na vydanie platobneho rozkazu. Trestne konanie dlznikovi stazi zivot, ale nepomoze ziskat peniaze spät...
    este s tymto potrebujem pomoct... ked mi vydali platobny rozkaz, ale predpokladam, ze do stanovenej lehoty to odporca nezaplati, ako mam pokracovat aby sud dalej konal?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    isabella_fly Pozri príspevok
    este s tymto potrebujem pomoct... ked mi vydali platobny rozkaz, ale predpokladam, ze do stanovenej lehoty to odporca nezaplati, ako mam pokracovat aby sud dalej konal?
    Súd nebude ďalej konať, vydaním platobného rozkazu prakticky jeho práca skončila. Jedine, že by odporca podal voči plat. rozkazu odpor, vtedy sudca nariadi pojednávanie.

    Ak ale v stanovenej lehote nepodá odpor, tak plat. rozkaz nadobudne právoplatnosť. Nechaj si na súde vyznačiť nadobudnutie právoplatnosti plat. rozkazu. S tým platobným rozkazom potom môžeš zájsť za exekútorom, ktorý začne exekúciu voči povinnému - dlžníkovi.

    Uplynula už lehota na podanie odporu?

    Upomienky pri nesplacani pozicky!!! potrebujem radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.