Zavrieť

Porady

odvolanie

vie mi niekto poradiť: manžel podal odvolanie na výživné na dcéru, medzičasom sme mali rozvod kde sa prejednávalo toto výživné, bolo vyrúbené v tej istej výške ako prvý krát 100,-. S týmto rozhodnutím súhlasí a nebude sa voči nemu odvolávať, advokát mu povedal, že odvolanie, ktoré podal sa ruší týmto rozsudkom. Ale odvolanie posielajú z okresného súdu na krajský
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Nerozumiem celkom dobre.
    Na základe čoho platil tvoj ex "prvé" výživné? Proti čomu sa odvolával?
    nie som detailista ivica sisolak
    v podstate rozhodnutie o odvolaní v prvej veci už nebude mať význam, nakoľko ako predpokladám išlo o určenie výživného na dieťa počas trvania manželstva. Rozhodnutím o rozvode manželstva sa ale upravujú aj povinnosti rodičov voči maloletému dieťaťu. V každom prípade, ak súd sa bude odvolaním zapodievať a zašlú Vám ho na vyjadrenie, môžete argumentovať tým, že sa zmenil už váš osobný status a o veci bolo ( možno už vtedy) právoplatne rozhodnuté.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    beja255 Pozri príspevok
    vie mi niekto poradiť: manžel podal odvolanie na výživné na dcéru, medzičasom sme mali rozvod kde sa prejednávalo toto výživné, bolo vyrúbené v tej istej výške ako prvý krát 100,-. S týmto rozhodnutím súhlasí a nebude sa voči nemu odvolávať, advokát mu povedal, že odvolanie, ktoré podal sa ruší týmto rozsudkom. Ale odvolanie posielajú z okresného súdu na krajský
    Ak manžel neverí advokátovi, že odvolanie sa ruší (podľa mňa - samo o sebe nezruší), potom nie je nič jednoduchšie, ako odvolanie vziať v celom rozsahu späť. Práve z dôvodu, že sa o výške výživného právoplatne rozhodlo v konaní o rozvod manželstva. Stačia na to dve vety.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    pravdepodobne prvým rozhodnutím bolo určené výživné na čas do rozvodu manželstva a treba čakať, čo na to krajský súd

    druhým rozhodnutím bolo určené výživné na čas po rozvode manželstva

    Zvyčajne tak súdy rozhodujú a tiež je bežný jav, že výživné na čas do rozvodu je kvôli odvolaniam určené až dávno po rozvode, ale je potrebné na toto rozhodnutie čakať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.