Zavrieť

Porady

Prehľad I.Q 2010

Ahojte poraďáci,

prosím o radu, lebo som z toho nového prehľadu zmätená a neviem ako postupovať. Prehľad vypľňam ručne, prosím poraďte mi!

Spoločnosť má 4 zamestnancov, trom sme robili ročné zúčtovanie, kde im vyšli preplatky na dani a zároveň zamestnanecká prémia. Preplatky a aj zamestnaneckú prémiu sme vyplatili v mzde za marec, ale neponížili sme o o túto sumu preddavkovú ani zrážkovú daň. Kedy to mám uviesť do prehľadu? V marci a dať si všetko vrátiť na účet - je to možné? Ešte k tomu nám vyšiel preplatok aj z hlásenia za rok 2009 - čo s ním? Preddavky platíme veľmi nízke do 1,- eura, ani zrážková daň nie je vysoká mesačne asi 25 eur. Prosím ako to mám riešiť!!!
Ďakujem všetkým, ktorí sa zľutujú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    Prvu stranu vyplnis klasicky s odvedenymi preddavkami, na tretej uvedies preplatky zo zamestaneckej premie a ze ziadas o vratenie na ucet.
    Ja ak mi vysiel preplatok z RZ ale nie je to zamest. premia ale preplatok na dani a memala som si poznost ponizit preddavky riesila som to listom na danovy urad ze ziadam o preplatenie a prilozila som k tomu kopie RZ zamestnancov.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Dobrý deň,
    preplatky z RZD som mala vyšiie ako daň za marec,čiže rozdiel preplatkov na dani aj zamestnaneckú prémiu si môžem odpočítať aj z dani za apríl 2010?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    zhv Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    preplatky z RZD som mala vyšiie ako daň za marec,čiže rozdiel preplatkov na dani aj zamestnaneckú prémiu si môžem odpočítať aj z dani za apríl 2010?
    O zamestnaneckú prémiu a daň.bonus si mohla požiadať, aby Ti ju vrátili celú v prehľade za 1.Q/2010. Preddavky ktoré Ti vyšli započítavaš iba z preplatkov,ktoré Ti vznikli z RZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.