Zavrieť

Porady

OOÚ a certifikát

Musí mať zodpovedná osoba za ochranu osob. údajov certifikát, alebo stačí, keď si zákon naštuduje sám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Relax
    Musí mať zodpovedná osoba za ochranu osob. údajov certifikát, alebo stačí, keď si zákon naštuduje sám?
    Kolega bol na skoleni a povedal, ze certifikat zodpovedna osoba mat musi.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    musíš absolvovať toto školenie. Dostaneš, certifikát, alebo potvrdenie, že si sa zúčastnil školenia podľa §19 odst.3, zák. č.428/2002-Ochrana os. údajov.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    dadika
    musíš absolvovať toto školenie. Dostaneš, certifikát, alebo potvrdenie, že si sa zúčastnil školenia podľa §19 odst.3, zák. č.428/2002-Ochrana os. údajov.
    ... sa mi to nezdá! je niekde v zákone uvedené, že je školenie a nadobudnutie certifikátu povinné? To by predsa museli byť aj spoločnosti, ktoré tieto školenia organizujú niekde nejakým predpisom "certifikované" na vykonávanie školení a udeľovanie certifikátov!

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    § 19-preškolenie zodpovedných zamestnancov, pardon ,zabudla som doplniť

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Stačí aj osvedčenie o absolvovaní odborného školenia Bezpečnosť a ochrana osobných údajov z 12/2004?

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    dadika
    § 19-preškolenie zodpovedných zamestnancov, pardon ,zabudla som doplniť
    (3) Odborné vyškolenie zodpovednej osoby alebo viacerých zodpovedných osôbzabezpe
    čí prevádzkovateľ. Rozsah odborného školenia zodpovedá najmä obsahu tohto zákona a úlohám z neho vyplývajúcim, ako aj obsahu medzinárodných zmlúv o ochrane osobných údajov,24) ktoré boli vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom. Úrad môže od prevádzkovateľa žiadať podanie dôkazu o vykonanom odbornom školení.
    Dadi, kde prosímťa vidíš, že by odborné školenie muselo končiť certifikátom od nejakej na to certifikovanej organizácie? Ak prevádzkovateľ sám vyškolí pracovníka, spraví o tom "školení" nejaký záznam - kde je problém (samozrejme zodpovedná osoba musí byť bezúhonná podľa odst. 12 tohto paragrafu.... )

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    neber to doslovne ako certifikáciu, to si niektoré školiace agentúry tak nazvali /aj moja známa ho má-asi to vyzneje lepšie/. ja osobne mám Potvrdenie o účasti na školení dľa zákona... a je tam presne špecifikované, čím som bola oboznámená a aké pracovné materiály som obdržala. No ale smola,som konateľ, tak nemôžem to vykonávať.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    dadika
    neber to doslovne ako certifikáciu, to si niektoré školiace agentúry tak nazvali /aj moja známa ho má-asi to vyzneje lepšie/. ja osobne mám Potvrdenie o účasti na školení dľa zákona... a je tam presne špecifikované, čím som bola oboznámená a aké pracovné materiály som obdržala. No ale smola,som konateľ, tak nemôžem to vykonávať.
    bože a to zas prečo? šak ja som tu samojediná - od upratovačky, cez sekretárku, nákupčího, generálneho riaditeľa až po konateľa koho mám poveriť Zeby rakúskeho, tiež samojediného spoločníka ?

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    no my sme tak nejak podobne, len dvaja a bolo mi povedané, "že si mám niekoho teda zohnať" na dohodu.

    pazll je offline (nepripojený) pazll

    pazll
    dadika
    no my sme tak nejak podobne, len dvaja a bolo mi povedané, "že si mám niekoho teda zohnať" na dohodu.
    Ak ste len dvaja?
    § 19 ods. 2 - ak prevádzkovateľ zamestnáva viac ako päť osôb je povinný poveriť jednu zodpovednú osobu

    pazll

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Pazll, my sme tym mysleli, ze nas je viac ako 5,ale len 2 THP-konatelia a zaroven zamestnanci.Robotnici nam to isto nepojdu robit.Frflu ked mi maju spravit vykazy odvedenej prace.Tak si musime najst na to zvlast osobu, kedze my ako konatelia, to nemozeme byt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.