Zavrieť

Porady

Protihlukova "stena"

Zdravim,

Chystam sa nastahovat do podnajmu kde je skrina pouzita ako "hlukova bariera" medzi dvoma izbami. Za touto skrinou su dvere a v stene je hlbsi otvor (tak ako to byva v starsich domoch).

Do tohto otvoru by sa dala vtesnat nejaka "doska" z polystyrenu ktora by mohla sluzit ako lepsie odhlucnenie. Viete mi poradit na aku firmu/jednotlivca sa obratit na vyrobenie takejto dosky?

Skrina mi totiz zavadzia a rad by som ju presunul - zaroven by som rad vyhovel spolubyvajucemu tak, aby sme si navzajom nevadili nasimi zvukovymi vystupmi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

    fulmaja
    Korok platne 2cm-sadrovláknitá doska .

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    fulmaja Pozri príspevok
    Korok platne 2cm-sadrovláknitá doska .
    Ak je to z estetického hladiska aj možné, tak potom zostrany hlučnej korok s dierkami (na dierkach - hranách sa "rozlámu zvukové vlny).

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    polystyrén nie je moc dobrý protihlukový materiál. radšej vata a na to sadrokartón.

    sar je offline (nepripojený) sar

    sar
    To naozozaj skus ten korok, susedia si to na starom byte riesili tiez s korkom a boli spokojni. Maju na to take specializovane platne, jedinu adresu ktoru viem je korok(bodka)sk, pripadne ti poradia co s tym lepsie ako ja. Oni su tusim aj vyrobcovia, tak uvidis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.