Zavrieť

Porady

MD a SZČO

Prosím o radu. Som SZČO od r.2005, posledné 3 roky si platím DNPO z max. VZ. Som v 6. týždni a podľa lekárky pojdem na rizikové (PN). Moje otázky:Aké nemocenské dávky mi budú vypočítané počas PN a následne na materskú? Je potrebné aby som prerušila alebo zrušila živnosť? A aké odvody ako SZČO musím platiť počas PN potom na materskej?Ďakujem.Katka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KatarinkaB Pozri príspevok
    Prosím o radu. Som SZČO od r.2005, posledné 3 roky si platím DNPO z max. VZ. Som v 6. týždni a podľa lekárky pojdem na rizikové (PN). Moje otázky:Aké nemocenské dávky mi budú vypočítané počas PN a následne na materskú? Je potrebné aby som prerušila alebo zrušila živnosť? A aké odvody ako SZČO musím platiť počas PN potom na materskej?Ďakujem.Katka.
    Nemocenské budeš mať vypočítané z vymeriavacieho základu roku 2009, ak na materskú nastúpiš v roku 2011, bude počítaná z VZ roku 2010. PN-ka a poberanie nemocenského nebude mať vplyv na výšku materského. Obdobie poberania nemocenského je vylučitelná doba.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    počas PN a počas materskej nebudeš platiť odvody žiadne

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    KatarinkaB Pozri príspevok
    Je potrebné aby som prerušila alebo zrušila živnosť?
    Počas PN a materskej nie je potrebné zrušiť ani prerušiť živnosť.
    Ak budeš chcieť poberať zvýšený rodičovský príspevok vo výške 256 eur mesačne tak potom po materskej ak budeš na rodičovskej dovolenke bude potrebné prerušiť alebo zrušiť živnosť.
    Dakujem za odpoved.A este jedna otazka: Dokedy je potrebné, aby som platila DNPO z max. VZ(ak pojdem na PN a potom na matersku)?Dakujem.Katka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KatarinkaB Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.A este jedna otazka: Dokedy je potrebné, aby som platila DNPO z max. VZ(ak pojdem na PN a potom na matersku)?Dakujem.Katka.
    ak sa chystáš na PN-ku, nemeň výšku VZ. Počas PN-ky odvody neplatíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.