Zavrieť

Porady

exekúcia

Ahojte,vie mi niekto poradiť,mám rozsudok na platenie výzivného na bývalú manželku,keďže deti boli ešte maloleté.No syn je už plnoletý,ukoncil strednu školu,je evidovaný na úrade práce a zároveň pracuje na dohodu,ako mu umožňuje zákon.Syn má 20 rokov a ja od septembra na neho neprispievam výživným a on si ho teraz nárokuje exekúciou.Moja otázka znie,je vôbec návrh na exekúciu zákonný,kedže rozsudok je na bývalú a syn na jeho základe podal návrh exekúcie.Nemala byť,ako oprávnená bývala manželka a nie syn,alebo prešiel rozsudok po dosiahnutí plnoletosti automaticky na syna?Nema mat on nový rozsudok a na jeho základe si prípadne vymáhať výzivne?Dakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    výživné si platil na dieťa k rukám matky, keď dieťa sa stane plnoletým môže chcieť - na základe toho istého rozsudku - výživné k svojim rukám

    na to, aby si sa výživného zbavil musíš podať návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti priamo k tomu konaniu, ktorým bolo výživné určené z dôvodu, že dieťa je schopné sa samo živiť, sám taký návrh asi nepodá

    syn má právo si vymáhať výživné exekučne, nakoľko má v rukách právoplatný rozsudok a nemá zaplatené výživné

    výživné, ktoré zaplatíš nad rámec (predpokladám, že exekútor vymôže) si môžeš vymáhať späť, ale len na okraj dodám, že ak by s tebou žil v domácnosti tak by si mu prispeval aj bez rozsudku

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    možno to bol len skrat v jeho hlave, mladícka nerozvážnosť
    a možno bolo vhodné sa s ním nejako kontaktovať pred prerušením platenia - asi to bol ten podnet na exekúciu, že z ničoho nič prestali chodiť peniaze

    bobor333 je offline (nepripojený) bobor333

    bobor333
    DAKUJEM TI,TEDA EXEKUCIA JE OPRAVNENA..TEN NAVRH NA SUD O ZRUSENIE VYZIVNEHO SOM PODAL,ALE AZ PO DORUCENI EXEKUCIE,TA JE TERAZ POZASTAVENA .SUD MAM BUDUCI TYZDEN SO SYNOM A DOVOD PRECO SOM NEDAL NAVRH NA SUD NA ZRUSENIE SKOR,BO TEN,ZE MI BOLO HLUPE SA SUDIT S VLSTNYM DIETATOM..NO ON MA DAL ROVNO NA EXEKUCIU..LEN DODAVAM,ZE NIKDY SOM NEBOL DLZNY VYZIVNE A DALEJ PLATIM NA DCERU..

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    bobor333 Pozri príspevok
    DAKUJEM TI,TEDA EXEKUCIA JE OPRAVNENA..TEN NAVRH NA SUD O ZRUSENIE VYZIVNEHO SOM PODAL,ALE AZ PO DORUCENI EXEKUCIE,TA JE TERAZ POZASTAVENA .SUD MAM BUDUCI TYZDEN SO SYNOM A DOVOD PRECO SOM NEDAL NAVRH NA SUD NA ZRUSENIE SKOR,BO TEN,ZE MI BOLO HLUPE SA SUDIT S VLSTNYM DIETATOM..NO ON MA DAL ROVNO NA EXEKUCIU..LEN DODAVAM,ZE NIKDY SOM NEBOL DLZNY VYZIVNE A DALEJ PLATIM NA DCERU..
    zbytočne sa paprčíš... mal v ruke právoplatný rozsudok... exekútor to neskúma či náhodou vyživovacia povinnosť nepominula... jednoducho začne vo veci konať a ak je exekúcia neoprávnená, veď dotknutý podá námietku a súd predsa rozhodne. Ak súd exekúciu zruší, svoje poplatky bude vymáhať od tvojho syna, takže exekútor tak, či tak zarobil.
    Zachoval sa nepekne, ale poznáš syna a bývalú... nedalo sa to predpokladať?

    bobor333 je offline (nepripojený) bobor333

    bobor333
    ALE KYM SUD ROZHODNE O PLATNOSTI EXEKUCIE.JA MAM ZABLOKOVANY UCETY AJ NEHNUTELNY MAJETOK..KAZDOPADNE SUCASNY SYSTEM NENUTI MLADYCH LUDI PRACOVAT,KEDZE AZ DO 25 ICH MAME NA KRKU MY..JA V JEHO ROKOCH SOM PRACOVAL,MAL RODINU A CHCEL NIECO DOSIAHNUT VLASTNOU PRACOU..ALE DAKUJEM ZA RADY

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    vyživovacia povinnosť nekončí v 25 ale schopnosťou sa živiť. Či to urobí alebo nie je jeho problém. Ty požiadaj exekútora o odblokovanie účtu. Najlepšie ak ho navštíviš osobne a situáciu vysvetlíš. Snaž sa do neho nevyskakovať. Exekútor len robí svoju robotu a nemôže za to že ľudia sú, akí sú...
    bobor333,môžeš mi napísať koľko si platil za podanie návrhu na súd,riešim ten istý problém,vďaka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bobor333 Pozri príspevok
    DAKUJEM TI,TEDA EXEKUCIA JE OPRAVNENA..TEN NAVRH NA SUD O ZRUSENIE VYZIVNEHO SOM PODAL,ALE AZ PO DORUCENI EXEKUCIE,TA JE TERAZ POZASTAVENA .SUD MAM BUDUCI TYZDEN SO SYNOM A DOVOD PRECO SOM NEDAL NAVRH NA SUD NA ZRUSENIE SKOR,BO TEN,ZE MI BOLO HLUPE SA SUDIT S VLSTNYM DIETATOM..NO ON MA DAL ROVNO NA EXEKUCIU..LEN DODAVAM,ZE NIKDY SOM NEBOL DLZNY VYZIVNE A DALEJ PLATIM NA DCERU..
    Z akého dôvodu si prestal platiť výživné na syna ? Ukončil štúdium ? Je evidovaný na úrade práce ?

    bobor333 je offline (nepripojený) bobor333

    bobor333
    prestal platit,lebo ukonciil studium a mal som vedomostt,ze pracuje..no,ako som zistil neskor,syn robi iba na dohodu a je evidovany na UP. a za navrh na sud som zatiasl neplatil nic,lebo poziadal exekutora o pozastavenie exekucie,nakolko prebieha sudne konanie na zrusenie vyzivneho..a syn bohozial pred maturou,min.rok,prestal so mnou komuniukovat a o zrusenie blokacie uctu som poziadal,exekutor to posunul synovi a ten mi nedal suhlas..a po telefonickej otazke preco,odpovedal,ze:ZE MAS ZABLOKOVANY UCET A ROZCULUJE TA TO,TAK TO CHAPEM..ALE PRECO SA ROZCULUJES,ZE MAS NA KATASTRI BLOMBU NA DOM,TOMU NEROZUMIEM,VED V NOM(dome) MOZES STALE BYVAT!!!Tak taketo mame deti..bohuzial..ved v stredu na sude sa to dufam niekam pohne..

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    bobor333 Pozri príspevok
    ALE KYM SUD ROZHODNE O PLATNOSTI EXEKUCIE.JA MAM ZABLOKOVANY UCETY AJ NEHNUTELNY MAJETOK..KAZDOPADNE SUCASNY SYSTEM NENUTI MLADYCH LUDI PRACOVAT,KEDZE AZ DO 25 ICH MAME NA KRKU MY..JA V JEHO ROKOCH SOM PRACOVAL,MAL RODINU A CHCEL NIECO DOSIAHNUT VLASTNOU PRACOU..ALE DAKUJEM ZA RADY
    No to vieš,možno ťa rodičia-mama aj otec-lepšie vychovali

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.