Zavrieť

Porady

Penále pri cestnej dani!!!

Prosím všetkých múdrych poraďákov o radu. Dňa 1.6. 2005 bola naším 3 vozidlám pridelená ŠPZ t.z. že od tohto dňa sme mali nahlásiť a zaplatiť cestnú daň od týchto vozidiel? Chcem sa opýtať či nemáte niekto skúsenosti s takýmto oneskoreným platením cestnej dane poprípade aké sankcie a pokuty nás čakajú. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miriza
    Prosím všetkých múdrych poraďákov o radu. Dňa 1.6. 2005 bola naším 3 vozidlám pridelená ŠPZ t.z. že od tohto dňa sme mali nahlásiť a zaplatiť cestnú daň od týchto vozidiel? Chcem sa opýtať či nemáte niekto skúsenosti s takýmto oneskoreným platením cestnej dane poprípade aké sankcie a pok
    uty nás čakajú. Ďakujem.
    Posledný deň na daňovú povinnosť bol 16.6.2005, bolo potrebné podať DP a odviesť daň.
    Naposledy upravil Tweety : 26.10.05 at 10:06

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stornujem súhlas,mala to byť odpoveď s citáciou. Do 16. bolo treba daň zaplatiť, ale povinosť vzniká vo Vašom prípade dátumom pridelenia EČ, t.j. 1.6.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Povinnosť prihlásiť autá má podnikateľ nie kedy dostane ŠPZ, ale kedy o autách ako o majetku začal účtovať + 15dní. Mala som taký istý problém jednalo sa o 4 autá pokuta bola 2000sk. Ešte nikdy som tak rada pokutu nezaplatila.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žanet
    Povinnosť prihlásiť autá má podnikateľ nie kedy dostane ŠPZ, ale kedy o autách ako o majetku začal účtovať + 15dní. Mala som taký istý problém jednalo sa o 4 autá pokuta bola 2000sk. Ešte nikdy som tak rada pokutu nezaplatila.
    § 89 zákona o miestnych daniach:
    vznik daňovej povinnosti vzniká dňom: pridelenia EČ, alebo zápisu zmeny držiteľa vozidla, alebo začatia užívania vozidla na podnikanie...
    V príspevku uviedla deň pridelenia EČ, preto som brala do úvahy tento deň.

    Jendo je offline (nepripojený) Jendo

    Jendo
    Tweety
    § 89 zákona o miestnych daniach:
    vznik daňovej povinnosti vzniká dňom: pridelenia EČ, alebo zápisu zmeny držiteľa vozidla, alebo začatia užívania vozidla na podnikanie...
    V príspevku uviedla deň pridelenia EČ, preto som brala do úvahy tento deň.

    Predpokladám že termínom je deň ktorý nastane skôr, teda nemôžeš si veľmi vybrať. Ja súhlasím so Žanet, tiež som raz doplácal.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    A co ak auto dostalo SPZ 01.06. ale zacat pouzivat na podnikanie sa zacalo 01.07. Kedy vznika danova povinnost?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Mikolajova
    A co ak auto dostalo SPZ 01.06. ale zacat pouzivat na podnikanie sa zacalo 01.07. Kedy vznika danova povinnost?
    Ak je toto auto ako firmené - teda v majetku firmy- daňová povinnosť 1.6. - deň pridelenia EČ.
    Inak - ak je toto auto "súkromné" - deň pridelenia EČ nepodstatný - ak sa začne používať na podnikaníe 1.7. - daňová povinnosť 1.7.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.