Zavrieť

Porady

Prenajom e-shopu

Dobry den.

Prosim vas, viete mi niekto poradit, ci mi na prenajimanie internetoveho obchodu (cize za eshop sa neplati naraz, ale pausalne) staci zivnost "Pocitacove sluzby"?

A nie je to vlastne len samotny eshop, ale aj domena a hosting, ktory ale uz neprevadzkujem ja. Ja to len platim namiesto toho cloveka co si ehsop u mna objedna, aby on s tym nemal uz nijaku starost.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vetti je offline (nepripojený) vetti

    vetti
    Poskytol si softvér, poskytol si poradenstvo, a či si to necháš zaplatiť naraz, alebo po častiach, by malo byť z tohto pohľadu jedno.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Internetovy obchod sa podla autorskeho zakona povazuje za pocitacovy program.
    Ide teda o prenajom NIM.
    Nakolko ale predpokladam ze po ukonceni doby prenajmu ho chces previest (resp. previest licenciu) na toho komu si ho prenajimal, tak budes potrebovat v takom pripade zivnost ne leasing.
    nie, nie...nie je to ako leasing...uzivatel ma obchod len pokial ho plati. Ak prestane mat o obchod zaujem, prestane ho platit a obchod je po urcitej dobe a upozorneni obchodnika vymazany.

    Je to doslova ako prenajom kamenneho obchodu. Obchodnik plati za priestory pokial ich pouziva.

    vetti je offline (nepripojený) vetti

    vetti
    Ja osobne nepoznám prenájom nehmotného majetku, poznám iba predaj práv (na užívanie napríklad).

    Neviem kde presne je v autorskom zákone napísané, že netshop je to, čo píše profesional, ale výklad pojmov na účely ochrany autorských práv a výklad na účely obchodného zákonníka bude asi iný (Napríklad AZ za program nepovažuje program, na ktorom beží DB, teda firma Oracle napr by bola hneď bez koruny ).

    Poskytovanie dátových služieb patrí pod 23.1. Počítačové služby.
    Takze myslis ze mi staci takato zivnost na prenajom (pozicivanie, alebo nech uz to pomenujeme akokolvek) internetoveho obchodu?

    vetti je offline (nepripojený) vetti

    vetti
    Áno, myslím si to. Prinajhoršom ťa zastaví zaokienkovaná tetuška, keď pôjdeš vybavovať. Ale nemyslím si, že k tomu príde, nech to nazveš hocijako - zmluvnou dohodou, licenciou, právom na užívanie, prenájmom - výsledok je vždy ten istý. Neviem ani, ako sa prenájom nehmotného majetku odpisuje (?) ...
    Zaokienkovej tetusi poviem ze chcem vysavat prach z pocitacov, tu ani nebudem zatazovat niecim taky ako prenajom eshopu

    A fkturovat by som to mohol ako poskytnutie internetovych sluzieb a hotovo nie?

    BTW: dakujem za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.