Zavrieť

Porady

benzín z Tesca

Dobrý deň.
Aké máte skúsenosti s benzínom z Tesca?..chytajú na akciu za 15€ nákup 10 centov zľava na liter....čítal som niekde, že nie je bohvieako kvalitný ten benzín.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ci je benzin kvalitny posudit neviem, este som tam netankovala, ale ta zlava 10 centov za liter plati len v pripade, ze pouzijes TESCO platobnu kartu. Ak platis inak, zlava je len 5 centov za liter. Poucila ma kolegyna.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

to s tou kartou viem...mna ten benzín hlavne kvoli tým fámam neláka, ale zlava je dobra ak načapujem plnú:-) 4,50 € sa oplatí ušetriť
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Pred dvoma dňami mi telefonovala dcéra, že zať skoro havaroval, nešlo mu otočiť volantom. Po prehliadke v autoservise mu povedali, že nie je jediny, vraj to spôsobil benzín z TESCA.
2 0
makiki makiki

makiki je offline (nepripojený) makiki

tvrdit ze to sposobil benzin je blbost aspon podla mna, aj ked auta nie su mojou domenou ...

ja s podobnym benzinom mam len jednu skusenost a to ked som kupoval auto tak v nom ako vzdy pri kupe noveho auta je natankovane na nejaky 10km a tankoval som v hypernove ale nejaky markantny rozdiel som nezaznamenal
0 0
pacco pacco

pacco je offline (nepripojený) pacco

Ahojte,
tak ja som tankoval uz z tesca viackrat, a myslim ze sa nejedna o extremne nekvalitny benzin, je kvalitnejsi ako nejaky benzin predavany na EX-JRD.....
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Deganova Pozri príspevok
Pred dvoma dňami mi telefonovala dcéra, že zať skoro havaroval, nešlo mu otočiť volantom. Po prehliadke v autoservise mu povedali, že nie je jediny, vraj to spôsobil benzín z TESCA.
A čo má benzín spoločné s volantom, či iným súčiastkami riadenia ?

1. Hlúposť

2. Obchodný reťazec nebude predávať nekvalitný benzín. Nehovorím, že kvalita benzín ČS Tesco je No.1, ale zasa až také hrozné to nebude.

3. Odkiaľ viete, či benzín, ktorý tankujete do svojho auta, nech už je to na ktorejkoľvek ČS je kvalitný ? Robíte si z neho rozbor ? Lebo ja natankujem, otočím uzáverom zaplatím, a tým pre mňa téma benzín končí. Aspoň teda do najbližšej návštevy ČS.

Toľko môj subjektívny názor, nekážem sa nikomu s ním stotožniť, iba konštatujem.

P.S.: Btw. Oni lákajú zákazníkov na nákupy akciou na benzín, a nie naopak, tak si to nepleťte...
1 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

ako dlho máš auto???
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ved Tesco nevlastni vlastnu rafineriu, ani benzin nevyraba. Iba ho kupuje a predava dalej. To ze je lacnejsi, nemusi zakonite znamenat ze bude "zly". Aj chlieb tam maju lacnejsi ako v Bille a nie je kvalitou iny.

Co moze spravit "zly", teda spinavy benzin je akurat tak zanasanie filtrov a podobne.... Ale tocenie volantom? To mi pride asi ako ze za vsetky nehody v Amerike moze toyotacky plynovy pedal
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

To nebol môj názor, ale automechanika v renomovanom AUDI servise.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Deganova Pozri príspevok
To nebol môj názor, ale automechanika v renomovanom AUDI servise.
Ktory ma dohodu s najdrahsimi znackami doporucovat zakaznikom

Vsetko treba brat s nadhladom... Ja som tankovala pred mesiacom Shell s aditivami, drahy jak "svina", s tym ze spravim auticku dobre, no a prvy krat ma nechalo auto na pol ceste. Skapalo za jazdy a uz nenastartovalo. V servise povedali ze spinavy benzin, s kusmi spiny, a ze nemam tankovat aditiva z benziniek, ked chcem dobre, radsej kupit aditiva samotatne a dolievat do benzinu...

Vidis, a to bol velmi drahy benzin...

Treba skusit a sledovat na svojom aute - zvuk, startovanie, plynulost a pravidelne samo-kontroly...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

kazdy benzin predavany v SR podlieha kontrole. Pokym je schvaleny, vyhovuje normam, tak by mal byt ok. Asi 2 roky som tankovala len tescobenzin a prezila som ja aj auto :-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja dám len jednu radu - tí, čo bývate v príhraničných oblastiach, tankujte u susedov v zahraničí. Ušetríte a budete mať po probléme s Tesco benzínom- Ja napr. pravidelne raz za 5-6 týždňov nakupujem v Hainburgu a popritom si tam natankujem na Jet-ke do plna. Ten ich benzín sa mi zdá kvalitnejší, auto naň jazdí svižnejšie a aj spotrebu mám nižšiu. Nebude to hádam tým, že nedovážajú benzín zo Slovenska, ale majú z vlastnej výroby, pri ktorej používajú kvalitnejšiu ropu zo Severného mora? Mám takú informáciu, že Rakúske rafinérky nepoužívajú pri výrobe Ruskú ropu, ktorá je určite pre vysoký obsah síry a iních prímesí ďaleko menej kvalitná.
Čo sa týka Tesco benzínu, nie je d§ležitá značka, ale rafinérka, od ktorej kupujú benzín. A osobne ani ja ani muž nemáme najú zvláštnu či už negatívnu alebo pozitívnu skúsenosť. Väčšina tuzemských ČS je jedno akej značky aj tak berie PHL od Slovnaftu. Ak treba, tak tankujeme aj Tesco, avšak zo zásady sa vyhýbam ČS typu JURKI. Lebo s tými som už problémy mala...síce dávnejšie, ale zatrpknutosť voči tejto značke ostala. No a po zlom benzíne môžu nastať iné problémyx než len znečistený filter. ...napr. aj poškodením tesnení hlavy motora atď. a to už nie je o "drobných".
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Raz mi kamarát, ktorý robí v Slovnafte povedal, že je jedno, na ktorej benzínke tankuješ, aj tak je všetok benzín od nás... t.j. je taký istý... akurát Shell pridáva aditíva, ale kvalite benzínu to veľmi nepridáva...(bežný vodič to má dokonca aj problém spoznať) dokonca hovoril, že dodávajú aj OMV, nakoľko je im lacnejšie zobrať benzín zo slovnaftu, ako ho doviezť cca 60 km z ich vlastnej rafinérky, pri Viedni...

Jediná vec, pre ktorú som ochotný uveriť, že benzín z Tesca spôsobil, "netočenie" volantu je, že z dôvodu znečistenia benzinu skapal (mohlo to byt kludne aj z iného dôvodu) za jazdy motor a vyplo servoriadenie...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ice dive Pozri príspevok
Raz mi kamarát, ktorý robí v Slovnafte povedal, že je jedno, na ktorej benzínke tankuješ, aj tak je všetok benzín od nás... t.j. je taký istý... akurát Shell pridáva aditíva, ale kvalite benzínu to veľmi nepridáva...(bežný vodič to má dokonca aj problém spoznať) dokonca hovoril, že dodávajú aj OMV, nakoľko je im lacnejšie zobrať benzín zo slovnaftu, ako ho doviezť cca 60 km z ich vlastnej rafinérky, pri Viedni...

Jediná vec, pre ktorú som ochotný uveriť, že benzín z Tesca spôsobil, "netočenie" volantu je, že z dôvodu znečistenia benzinu skapal (mohlo to byt kludne aj z iného dôvodu) za jazdy motor a vyplo servoriadenie...
úplne súhlasím, môj chlap pár rokov do zadu pracoval na rôznych druhoch ČS a všetci dodávajú od Slovnaftu, aj s tým Shell je to tak. mne by bolo osobne jedno kde natankujem, je pravda, že JURKI asi nie, ale chlap mi povedal, že tankuj na Shell tak tankujem na Shell auto síce nemám najnovšie, ale učila som sa na ňom a zatiaľ to prežilo aj z benzínom od Shell
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Pred časom (2-3 rokmi) sa šírila podobná fáma o jednej spoločnosti prevádzkujúcej menšiu sieť čerpacích staníc (názov si neviem spomenúť- už sa premenovali a v našich končinách nemali stanicu- ale v BA mala prevádzku napr. na Panónskej ceste za žel. stanicou na pravej strane smerom z centra).

Keď však Inšpekcia životného prostredia robila celoštátnu kontrolu zameranú na kvalitu predávaných palív vo všetkých spoločnostiach, tak uvedená (kritizovaná) spoločnosť sa umiestnila medzi najlepšími (výsledky boli uverejnené tuším v HN).

Nekvalita predavaného benzínu môže "vzniknúť" na samotnej čerpačke (napr. zriedkavé odkaľovanie nádrží). Keďže Tesco stanice sú pomerne nové tak si nemyslím žeby mohli byť nejaké pofidérne.

Taká konkurencia ale musí poriadne vytočiť renomovaných predajcov.
Naposledy upravil Julian : 23.07.10 at 14:12 Dôvod: Doplnenie
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Julian Pozri príspevok
Pred časom (2-3 rokmi) sa šírila podobná fáma o jednej spoločnosti prevádzkujúcej menšiu sieť čerpacích staníc (názov si neviem spomenúť- už sa premenovali a v našich končinách nemali stanicu- ale v BA mala prevádzku napr. na Panónskej ceste za žel. stanicou na pravej strane smerom z centra).

Keď však SOI robila celoštátnu kontrolu zameranú na kvalitu predávaných palív vo všetkých spoločnostiach, tak uvedená (kritizovaná) spoločnosť sa umiestnila medzi najlepšími (výsledky boli uverejnené v HN).

Nekvalita predavaného benzínu môže "vzniknúť" na samotnej čerpačke (napr. zriedkavé odkaľovanie nádrží). Keďže Tesco stanice sú pomerne nové tak si nemyslím žeby mohli byť nejaké pofidérne.

Taká konkurencia ale musí poriadne vytočiť renomovaných predajcov.
Predtým to bola Jet, teraz sa volá Lukoil.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Chobot Pozri príspevok
Predtým to bola Jet, teraz sa volá Lukoil.
Je to presne tak.
Vďaka. Doteraz som sa namahal a nič.

Výsledkom jej existencie bolo, že v jej okolí boli vždy o čosi nižšie ceny oproti priemeru.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Julian Pozri príspevok
...Taká konkurencia ale musí poriadne vytočiť renomovaných predajcov.
Ani sa nedivím, že im to zdvíha žalúdky... Aj bez tejto akcie ceny Tesco PHL boli citeľne nižšie ako u iných ČS, ak teraz k tomu prirátame (počas hlavnej turistickej sezóny) ďalšiu zľavu až do 3 SK, tak sú to výrazné rozdiely. A pochybujem, že by Tesco na takomto predaji produkovalo stratu!

Lobby pracuje všade a všetkými prostriedkami - od šírenia fám až cez presadenia zákonov v NRSR (napr. na akčné ceny reťazcov)...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď to je tá obchodná stratégia! Predajom za menšiu cenu predám toho viac (zákazník príde tam, kde je to lacnejšie), ako ten, ktorý predáva drahšie, ale predá toho menej. Výsledok? Často ten čo predáva lacnejšie, má väčší zisk.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Priznávam, že aj ja chodím radšej tankovať do Tesca, hoci to mám dosť ďaleko. Ale len kvôli tankovaniu tam nejdem, keď mám cestu do PD tak si aj natankujem. Netankujem u nás, hoci je to nová čerpačka, raz sa mi zasekla pištol a skoro som natankovala toľko, koľko som nechcela. A tiež ceny sú vyššie a za to čo zaplatím v PD, sa mi veru niekedy aj oplatí ísť tankovať do PD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať