Zavrieť

Porady

majetok pred sobasom

pred sobasom som vlastnila dom, po 5 rokoch manzelstva sme dom predali a kupili si mensi byt, ktory je napisany na nas oboch.
V pripade dedicstva, budu dedit aj manzelove deti z prveho manzelstva aj ked v podstate som byt zaplatila ja z penazi
predaja toho domu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Ale prepísať byt na základe kúpnopredajnej zmluvy
    Darovacie zmluvy sú napadnuteľné v prípade neopomenuteľných dedičov, akými sú práve deti Vášho mažela z prvého manželstva.

    Ešte malá poznámočka,
    neviete koho si Váš syn jedného dňa zoberie a v budúcnosti sa mu môže nedajbože niečo stať.
    Zriaďte si s manželom v danom byte vecné bremeno. Takto je aj vlk sýty aj baran celý.
    Život prináša skutočne zapeklité situácie a myslieť treba tuším na všetko, byť prezieravým sa oplatí.
    Avšak musíte si byť istí, že Váš syn je zodpovedný a nenarobí v živote také dlhy, kde by jedného dňa mohol exekútor siahnuť na spomínaný byt. Vy najlepšie viete, nakoľko môžte dôverovať svojmu synovi.
    Naposledy upravil danushka : 21.08.10 at 15:05

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Ale môžte to napraviť
    Máte spoločné deti, prípadne deti Tvoje /zadávateľkine/ a spoločné?
    Sú už dospelé?
    S nápravou by samozrejme musel súhlasiť aj Tvoj manžel,ale doporučujem to dať doporiadku za Vášho života.
    Potom už bude neskoro čokoľvek riešiť.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Spravte kúpnopredajnú zmluvu, kde kupcom tohto bytu bude Váš spoločný syn. Takúto zmluvu nik v budúcnosti nemôže napadnúť.
    V prípade darovania tohto bytu Vášmo spoločnému synovi by deti z prvého maželstva Vášho manžela mohli darovaciu zmluvu napadnúť.

    Ešte jedna otázka jarmiilaa, máte Vy nejaké deti okrem spoločného syna s terajším manželom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jarmiilaa Pozri príspevok
    pred sobasom som vlastnila dom, po 5 rokoch manzelstva sme dom predali a kupili si mensi byt, ktory je napisany na nas oboch.
    V pripade dedicstva, budu dedit aj manzelove deti z prveho manzelstva aj ked v podstate som byt zaplatila ja z penazi
    predaja toho domu?
    Áno, pretože tento menší už patrí vám obom, je teda BSM.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ja som mala otazku v ktorej islo o to ako obist bezpodielove spoluvlastnictvo bytu z podobneho dovodu ako je tu. Skuste pozriet:
    http://www.porada.sk/t144460-bezpodi...astnictvo.html
    dakujem za odpoved,
    nemam ine deti, takze treba byt prepisat na syna a v podstate potom budeme s manzelom byvat v jeho byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.