Zavrieť

Porady

Vyzivne

Zajtra mam sud pre zvysenie vyzivneho.
Medzicasom som skoncil skolu a uz niesom student. Co teraz?
Co mam ziadat? nejaky doplatok ododna podania? alebo ako?
Poprosim surne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    huli0401 Pozri príspevok
    Co sa stane ked sa s nim dohodnem podla prispevku vyzsie (veronikasad) a poviem to tak zajtra na sude? nebude to na nejaku pokutu?
    Nie, nebude.
    Zajtra na sude mozete predlozit vasu dohodu a sud len ju potvrdi.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    len tak na okraj... vyživovacia povinnosť trvá do času kým nieje dieťa schopné sa živiť samo. Nie dovtedy kým sa neživí samo. Takže ukončením štúdia skončil zákonný nárok.
    Ak sa však dohodneš s otcom aby ťa ešte chvíľu podporoval, je to na vás.
    Na súde môžeš predložiť dohodu, ak k nejakej dospejete, ale môžeš svoj návrh aj stiahnuť.
    Ale to už zrejme záleží aj na tom, ako sa k tomu postaví otec, resp. aký máš s ním vzťah. Ak je dobrý, škoda by ho bolo na záver pokaziť.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Netreba sa ničoho báť - právnika by si platil zbytočne.
    Len potvrdzujem, že ak by súd zvýšil výživné, tak ho zvýši odo dňa podania, alebo odo dňa od kedy uzná za vhodné. Samozrejme, keď sa ťa sudca opýta, žiadaj odo dňa podania + popíš svoju situáciu + predostrite dohodu s otcom, ak k nej dôjde.
    Zároveň som toho názoru, že súd nebude rozhodovať o zrušení vyživovacej povinnosti, lebo to zatiaľ nikto nenavrhoval. Navrhovalo sa zvýšenie a o tom bude aj pojednávanie -či už tvoj návrh súd schváli, zamietne alebo upraví.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Flinstone Pozri príspevok
    len tak na okraj... vyživovacia povinnosť trvá do času kým nieje dieťa schopné sa živiť samo. Nie dovtedy kým sa neživí samo. Takže ukončením štúdia skončil zákonný nárok.
    Ak sa však dohodneš s otcom aby ťa ešte chvíľu podporoval, je to na vás.
    Na súde môžeš predložiť dohodu, ak k nejakej dospejete, ale môžeš svoj návrh aj stiahnuť.
    Ale to už zrejme záleží aj na tom, ako sa k tomu postaví otec, resp. aký máš s ním vzťah. Ak je dobrý, škoda by ho bolo na záver pokaziť.
    oponujem - vyživovacia povinnosť nariadená súdom trvá do času, kým ju aj súd nezruší (podotýkam však, že v prípade preplatku výživného na plnoleté dieťa si môže otec od neho výživné vymáhať späť).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    huli0401 Pozri príspevok
    Zajtra mam sud pre zvysenie vyzivneho.
    Medzicasom som skoncil skolu a uz niesom student. Co teraz?
    Co mam ziadat? nejaky doplatok ododna podania? alebo ako?
    Poprosim surne dakujem
    V tom prípade súd asi rozhodne o zrušení výživného, nie o jeho zvýšení, pokial o to rodič požiada ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    huli0401 Pozri príspevok
    a ked som ziadal doplatit ododna podania?
    na to ti musia odpovedať právnici na porade - neviem, či je to možné.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    huli0401 Pozri príspevok
    Zajtra mam sud pre zvysenie vyzivneho.
    Medzicasom som skoncil skolu a uz niesom student. Co teraz?
    Co mam ziadat? nejaky doplatok ododna podania? alebo ako?
    Poprosim surne dakujem
    Keď chceš presnejšiu odpoved, opíš podrobnejšie...

    huli0401 je offline (nepripojený) huli0401

    huli0401
    Mam podane ze by tu zvysenu sumu platil ododna podania comu je 10 mesiacov. To znamena ze by mi doplatil teraz 10x tu zvysenu sumu. Momentalne som nezamestnany, som evidovany na urade prace. Som absolvent. Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    huli0401 Pozri príspevok
    Mam podane ze by tu zvysenu sumu platil ododna podania comu je 10 mesiacov. To znamena ze by mi doplatil teraz 10x tu zvysenu sumu. Momentalne som nezamestnany, som evidovany na urade prace. Som absolvent. Dakujem
    Súd 10 mesiacov nerozhodol o zvýšení výživného ? To sa mi nejako nezdá.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze este sa sam nezivis, moze sud rozhodnut aj o tom, ze vyzivne bude platene nadalej.
    Zavisi to od toho ako sudca posudi tvoju schopnost sameho seba zivit.

    huli0401 je offline (nepripojený) huli0401

    huli0401
    Takze o co mam ziadat ked sa ma to opyta a povie mi ze uz niesom student?
    Pravnika nemam a ani som to nikde nenapisal.... Daju mi alebo sa mozem obhajovat aj sam?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    huli0401 Pozri príspevok
    Takze o co mam ziadat ked sa ma to opyta a povie mi ze uz niesom student?
    Pravnika nemam a ani som to nikde nenapisal.... Daju mi alebo sa mozem obhajovat aj sam?
    Ako vychádzaš s otcom ? Nepôjde dohodnúť sa s ním - ty nebudeš žiadať doplatenie zvýšeného výživného a on bude platiť naďalej s tým, že ty si budeš intenzívne hľadať prácu ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    huli0401 Pozri príspevok
    Takze o co mam ziadat ked sa ma to opyta a povie mi ze uz niesom student?
    Pravnika nemam a ani som to nikde nenapisal.... Daju mi alebo sa mozem obhajovat aj sam?
    Opises svoj skutocny stav: ze si skolu skoncil, ze si evidovany na Urade rpace a snazis sa najst si pracu, aby si bol sebestacny.
    Pokial ju vsak najdes, potrebujes z niecoho zit.

    huli0401 je offline (nepripojený) huli0401

    huli0401
    Co sa stane ked sa s nim dohodnem podla prispevku vyzsie (veronikasad) a poviem to tak zajtra na sude? nebude to na nejaku pokutu?

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    iriska Pozri príspevok
    oponujem - vyživovacia povinnosť nariadená súdom trvá do času, kým ju aj súd nezruší (podotýkam však, že v prípade preplatku výživného na plnoleté dieťa si môže otec od neho výživné vymáhať späť).
    v zákone o rodine takúto formuláciu nenájdeš, takže si oponuj
    a chcel by som vidieť dieťa, ktoré síce nemá zákonný nárok na výživné, ale vďaka rozsudku to bude hnať cez exekútora... súd by vyzivovaciu povinnosť zrušil a vymáhateľné by bolo nielen preplatené výživné, ale aj poplatky exekútorovi v súvislosti s neoprávnene vymáhaným výživným...
    Takéto správanie dieťaťa by mohol byť dôvod aj na vydedenie...
    Pre dieťa by to bol naozaj super štart do života...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    a čože som také strašné napísala?

    p.s. - musím vždy citovať zákon, keď tu odpovedám? nevšimla som si to, pardon

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    iriska Pozri príspevok
    a čože som také strašné napísala?

    p.s. - musím vždy citovať zákon, keď tu odpovedám? nevšimla som si to, pardon
    nemusíš citovať zákon, ale nesprávny podaním môžeš uviesť ľudí do omylu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.