Zavrieť

Porady

Ready made sro a auto

Pozdravujem Vas,
zistoval som si medzi okolitymi firmami, aky by bol zaujem o pozicanie auta. Zistil som, ze o isty druh by bol zaujem a mal by som uz dopredu iste firmy, ktore by si odomna auta poziciavali.
Chcel by som sa vsak opytat, je mozne kupit ready made sro, platcu DPH a hned nasledne do tejto novej firmy kupit auta bez dph a nasledne ich prenajimat hlavne firemnym zakaznikom?
Videli by ste v tom nejaky problem,alebo zadrhel? Myslim hlavne z uctovneho hladiska a pod. Klientov teraz neriesme.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nevidim v tom vobec ziadny problem. Skor je to o tom ze za akych podmienok budu ochotni si klienti to auto pozicat. A hklavne si nie som isty ci prevadzkovanie autopozicovne je volna zivnost a ci na to tak nahodou nepotrebujes suhlas mesta.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    v zozname odporucanych oznaceni volnych zivnosti je prenajom (nie poziciavanie) dopravných prostriedkov (pozemných, vodných, vzdušných) pod nazvom prenajom hnutelnych veci, takze imho to spada k tomuto podn. zameru.
    a samozrejme ze sa to da vsetko spravit aj s ready-made spolocnostou ako s ktoroukolvek inou.
    len si treba spocitat, ci to bude vynosne

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Spoločnosť ready made už s DPH kúpiš dosť draho. Podľa mňa výhodnejšie je založiť si svoju a následne požiadať o DPH, je to lacnejšie. Predmety si zvolíš presne také aké potrebuješ.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Keď sme už o spoločnosti ready made, ja by som mala jednu otázku. Ako je to so žiadosťou o DPH pre firmu, ktorú založím na predaj. Stretla som sa s konkrétnym prípadom, že za takýmto účelom odmietli dať spoločnosti DPH a bolo tam konkrétne uvedené, že pokiaľ spoločnosť je určená na predaj, DPH jej nepridelia. Čo Vy na to poraďáci ? Je to správny postup daňového úradu? Rada si prečítam každý Váš názor.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    blavaciko Pozri príspevok
    a danovy urad musi vediet ze spolocnost je zalozena na predaj?
    Jeden úrad nevedel. No aj tak nedal.
    Druhý tušil, pretože tých firiem už viac bolo prepísaných za posledné obdobie a dal si podmienku, že ak firma bude odpredaná, firma DPH nedostane. Mne osobne sa takýto postup nepáči, no neviem čím oponovať proti takémuto rozhodnutiu.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    cim oponovat?
    neviem ako je to presne stanovene v zakoni, ale myslim ze kazdy ma pravo sa pravoplatne registrovat ako platca dph...
    alebo si vystav faktury a zmluvy a potom po registracii za platcu si ich dobropisuj alebo whatever,
    setko sa da okaslat....

    hatala.adam je offline (nepripojený) hatala.adam

    hatala.adam
    Keby som teraz pred koncom roku kupil ready made registrovanu na DPH, stvrtrocneho platcu ,kupil by som na nu auto a nasledne by som nemal v prvych mesiacoch podnikania velke zisky z dovodu ze som novy na trhu a este len nadvezujem obchodne kontakty, ako by to bolo s vratenim DPH? Nebol by tam problem na danovom urade? Myslim tym nejaky akoze nadmerny odpocet DPH. Mate s tym niekto skusenosti?

    Ready made sro a auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.