Zavrieť

Porady

Šikana na daňových úradoch

Dobrý deň,
mala som pocit, že už to máme za sebou. Úradníci su kompetentí a zdvorilí. Skúsenosti s poslednou kontrolou ma ale vyviedli statočne z omylu. Privítanie na daňovom úrade bolo v štýle: ako to, že ste mali základ dane 200,- Sk, kto Vás živil tento rok, a potrebujeme Vám dorubiť približne 100 tis. Tak ma to položilo na lopatky, že som to chvíľu rozdýchavala. Kontrola prebieha už 5 mesiac, nevedia "nič" nájsť, chodia za daňovníkom s autom (náhodne ho viac krát zazreli), že či sa používa v podnikaní. Formálne chyby sú vyhlásené za cielené daňové úniky. A zdvorilosť si nechali za dverami vlastného bytu. Rozumiem, nemáme každý deň úžasný, ale vykrikovať po cudzom človeku, ktorý má vlastne všetko v poriadku, to je už sila. Takže som sa vlastne chcela opýtať, čo s tým. Sťažovať sa - tak to je dvojsečná zbraň, pretrpieť?

A ešte otázka daňovníčky: Prečo ste dávali zľavy?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja by som jednoznačne podal sťažnosť zaujatosti. Ale nie u nadriadeného riaditeľa DÚ, ale o stupeň vyššie. Na samotnom DÚ by to zamietli pod stôl.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

netreba sa báť, tiež som sa s malou dušičkou sťažovala na nášho správcu dane, žiadala som jeho výmenu. Síce nevymenili, ale správanie sa otočilo o 180 stupňov, a žiadna kontrola nebola
5 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

ˇaspoň prezraď, ktorý DU
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mata_p Pozri príspevok
Dobrý deň,
mala som pocit, že už to máme za sebou. Úradníci su kompetentí a zdvorilí. Skúsenosti s poslednou kontrolou ma ale vyviedli statočne z omylu. Privítanie na daňovom úrade bolo v štýle: ako to, že ste mali základ dane 200,- Sk, kto Vás živil tento rok, a potrebujeme Vám dorubiť približne 100 tis. Tak ma to položilo na lopatky, že som to chvíľu rozdýchavala. Kontrola prebieha už 5 mesiac, nevedia "nič" nájsť, chodia za daňovníkom s autom (náhodne ho viac krát zazreli), že či sa používa v podnikaní. Formálne chyby sú vyhlásené za cielené daňové úniky. A zdvorilosť si nechali za dverami vlastného bytu. Rozumiem, nemáme každý deň úžasný, ale vykrikovať po cudzom človeku, ktorý má vlastne všetko v poriadku, to je už sila. Takže som sa vlastne chcela opýtať, čo s tým. Sťažovať sa - tak to je dvojsečná zbraň, pretrpieť?

A ešte otázka daňovníčky: Prečo ste dávali zľavy?

Ja by som sa pozrela na to nasledovne a odpovedala by som si na zopár otázok ešte pred podaním sťažnosti :

- koľko rokov vykonávam podnikateľskú činnosť ?
- koľko som platil dane z príjmu za obdobie môjho podnikania ?
- aký výsledok z podnikania je v rokoch pred kontrolovaným obdobím a v rokoch po kontrolovanom období ?

- ak dosahujem príjem výlučne len z podnikania a som v strate resp. mám veľmi nízky(ba až smiešne nízky DZ) z čoho by som preukázal , že žijem resp. živím svoju rodinu v danom roku resp. v rokoch pred tým a potom ?

- oplatí sa mi podnikať ak z toho nemám žiaden príjem ?


Moje otázky vyplývajú z mojej dlhoročnej praxe. Nemusí to byť Váš prípad , ale je bežné , že niektorí podnikajú 10-15-17 rokov a dosahujú stratu , resp. ich daňový základ je len taký , aby sa nepovedalo .Platia si len výdavky za nájom, odvody a nejaké drobnosti .Ale zato v súkromí žijú na úrovni , ba dokážu mesačne platiť aj 700Eura úver ......

Hmmm .....ja si myslím, že ak zvážite tieto veci, sama si dáte odpoveď. Ak ste si 100% istá, že Vám Daňový úrad krivdí , tak sa sťažujte .
Ale to musí byť 100% istota , inak Vás utopia v problémoch a využijú vyrubenie dane podľa pomôcok ...viď príklad...http://www.porada.sk/t138129-dan-urc...e-pomocok.html
8 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zitka súhlasím s tvojou úvahou, ale .... Toto všetko ešte neoprávňuje kontrolóra, resp. správcu k takémuto správaniu sa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Zitka súhlasím s tvojou úvahou, ale .... Toto všetko ešte neoprávňuje kontrolóra, resp. správcu k takémuto správaniu sa.
Jasné , aj ja súhlasím s Tebou.
Lenže my nevieme odhadnúť jeho konanie a chovanie v danom čase.Máme to len sprostredkovane.
My sme mali u klienta teraz kontrolu , ktorá už skončila a tiež tam padli otázky druhu , prečo ste v strate a veci podobné. Záleží od toho, ako poznámku resp. otázku ten ktorý kontrolór podá .
Naposledy upravil Zita5 : 16.11.10 at 10:07 Dôvod: ako poznámku resp. otázku - doplnenie vynechaného textu
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Uff som rád, že sme nenatrafili na takéto ženské. Síce u nás kontrola bola, aj pokutu sme mali, ale boli zdvorilé a poradili namiesto toho aby sa nás snažili zničiť. Je škoda, že do takýchto funkcií sa dostávajú všelijaký zakomplexovaný ľudia. Držím palce v boji a zároveň sorry za offtopic
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mata_p Pozri príspevok
Dobrý deň,
mala som pocit, že už to máme za sebou. Úradníci su kompetentí a zdvorilí. Skúsenosti s poslednou kontrolou ma ale vyviedli statočne z omylu. Privítanie na daňovom úrade bolo v štýle: ako to, že ste mali základ dane 200,- Sk, kto Vás živil tento rok, a potrebujeme Vám dorubiť približne 100 tis. Tak ma to položilo na lopatky, že som to chvíľu rozdýchavala. Kontrola prebieha už 5 mesiac, nevedia "nič" nájsť, chodia za daňovníkom s autom (náhodne ho viac krát zazreli), že či sa používa v podnikaní. Formálne chyby sú vyhlásené za cielené daňové úniky. A zdvorilosť si nechali za dverami vlastného bytu. Rozumiem, nemáme každý deň úžasný, ale vykrikovať po cudzom človeku, ktorý má vlastne všetko v poriadku, to je už sila. Takže som sa vlastne chcela opýtať, čo s tým. Sťažovať sa - tak to je dvojsečná zbraň, pretrpieť?

A ešte otázka daňovníčky: Prečo ste dávali zľavy?
Ja ešte doplním môj príspevok, ak teda cítite, že pravda je na Vašej strane a zamestnanec daňového úradu by bol proti Vám zaujatý ......a Vy ste si na 100% istá, že neporušujete zákon o Dani z príjmu a iné súvisiace predpisy .....
v tomto prípade využite znenia ......
Zákona o správe dani a poplatkov

§ 15
Daňová kontrola

Na začiatok

(5) Daňový subjekt, u ktorého sa vykonáva daňová kontrola (ďalej len "kontrolovaný daňový subjekt"), má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane právo

a) na predloženie služobného preukazu zamestnancom správcu dane a písomného poverenia zamestnanca správcu dane na výkon daňovej kontroly,
b) byť prítomný na rokovaní so svojimi zamestnancami,
c) predkladať v priebehu daňovej kontroly dôkazy preukazujúce jeho tvrdenia, najneskôr v lehote podľa odseku 10 druhej vety,
d) nahliadnuť do zápisnice z miestneho zisťovania vykonaného u iného daňového subjektu v súvislosti s daňovou kontrolou vykonávanou u kontrolovaného daňového subjektu,
e) klásť svedkom a znalcom otázky pri ústnom pojednávaní,
f) vyjadriť sa ku skutočnostiam zisteným pri daňovej kontrole, k spôsobu ich zistenia, prípadne navrhnúť, aby v protokole boli uvedené jeho vyjadrenia k nim,
g) nahliadnuť do zapožičaných dokladov u správcu dane v jeho obvyklej úradnej dobe.

(6) Kontrolovaný daňový subjekt má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane tieto povinnosti:

a) umožniť poverenému zamestnancovi správcu dane vykonať daňovú kontrolu,
b) zabezpečiť vhodné miesto a podmienky na vykonanie daňovej kontroly,
c) poskytovať požadované informácie sám alebo ním určenou osobou,
d) predkladať účtovné a iné doklady, ktoré preukazujú hospodárske operácie a účtovné prípady v písomnej forme alebo v technickej forme6ed) vrátane evidencie a záznamov, ktorých vedenie bolo správcom dane uložené, a podávať k nim ústné alebo písomné vysvetlenia,
e) predkladať v priebehu daňovej kontroly všetky dôkazné prostriedky preukazujúce jeho tvrdenia najneskôr v lehote podľa odseku 10 druhej vety,
f) umožňovať vstup do sídla kontrolovaného daňového subjektu a do jeho prevádzkových priestorov a umožňovať rokovanie s jeho zamestnancom,
g) zapožičať doklady a iné veci mimo sídla alebo prevádzkových priestorov kontrolovaného daňového subjektu alebo poskytnúť výpisy, prípadne kópie (§ 14 ods. 3).

(10) O výsledku zistenia z daňovej kontroly alebo o určení dane podľa pomôcok vyhotoví zamestnanec správcu dane protokol, ktorý doručí podľa § 17 alebo § 17a kontrolovanému daňovému subjektu spolu s výzvou na vyjadrenie sa k protokolu a na jeho prerokovanie; vo výzve určí dátum prerokovania protokolu, pričom prerokovanie protokolu sa môže uskutočniť až po uplynutí lehoty na vyjadrenie kontrolovaného daňového subjektu k tomuto protokolu.

Kontrolovaný daňový subjekt je oprávnený písomne sa vyjadriť k protokolu najneskôr do ôsmich pracovných dní odo dňa jeho doručenia.

Zmeškanie lehoty nemožno odpustiť. Ak sa kontrolovaný daňový subjekt písomne vzdá práva na vyjadrenie k protokolu alebo požiada správcu dane o prerokovanie protokolu v lehote kratšej, ako je určená vo výzve na prerokovanie protokolu, môže zamestnanec správcu dane na požiadanie kontrolovaného daňového subjektu prerokovať protokol aj v kratšej lehote. Ak sa kontrolovaný daňový subjekt v deň určený vo výzve nemôže zúčastniť na prerokovaní protokolu, je povinný určiť si na tento účel zástupcu. Správca dane je oprávnený na základe písomného vyjadrenia kontrolovaného daňového subjektu alebo z vlastného podnetu v protokole opraviť chyby a iné nesprávnosti najneskôr v deň jeho prerokovania s kontrolovaným daňovým subjektom alebo s jeho zástupcom.

Vyjadrenie kontrolovaného daňového subjektu k protokolu podľa druhej vety vrátane jeho vyhodnotenia správcom dane správca dane zaznamená v dodatku k protokolu. Dodatok k protokolu je súčasťou protokolu.


Ak to nepomôže, tak si treba preštudovať znenia § 46 až § 54 Zákona o správe daní a poplatkov , je to časť štvrtá - Riadne opravné prostriedky
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...01-2010-a.html
6 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zita5 Pozri príspevok

- ak dosahujem príjem výlučne len z podnikania a som v strate resp. mám veľmi nízky(ba až smiešne nízky DZ) z čoho by som preukázal , že žijem resp. živím svoju rodinu v danom roku resp. v rokoch pred tým a potom ?

- oplatí sa mi podnikať ak z toho nemám žiaden príjem ?


Moje otázky vyplývajú z mojej dlhoročnej praxe.
Toto čo spomínaš, je otázka, ktorú si môže pokladať podnikateľ akurát tak sám sebe.
Daňový kontrolór si také otázky musí jednoducho odpustiť. Nič ho po tom z čoho žije podnikateľ nieje. Podnikateľ má odpočítateľné položky, ktoré sú uvedené v zákone.
--------------------------------------------
Alebo sa niečo v zákone zmenilo a štát sa začal zaujímať, ako podnikateľ nakŕmi svoje deti a až následne ho zdaní?
--------------------------------------------
Ešte by som bol zvedavý, podľa akého paragrafu má daňová kontrola právo klásť otázku "z čoho daňovník platí svoje živobytie".
Naposledy upravil jar88 : 16.11.10 at 12:39
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Toto čo spomínaš, je otázka, ktorú si môže pokladať podnikateľ akurát tak sám sebe.
Daňový kontrolór si také otázky musí jednoducho odpustiť. Nič ho po tom z čoho žije podnikateľ nieje. Podnikateľ má odpočítateľné položky, ktoré sú uvedené v zákone.
--------------------------------------------
Alebo sa niečo v zákone zmenilo a štát sa začal zaujímať, ako podnikateľ nakŕmi svoje deti a až následne ho zdaní?
Ani pri uplatneni "odpocitatelnych poloziek" pri danovej povinnosti 0 EUR nie je prijem taky vysoky, aby sa z neho dalo zit na priemernej urovni.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Lianka Pozri príspevok
Ani pri uplatneni "odpocitatelnych poloziek" pri danovej povinnosti 0 EUR nie je prijem taky vysoky, aby sa z neho dalo zit na priemernej urovni.
No a?
A to akože koho má čo zaujímať, na akej úrovni a z čoho rodina žije?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jar88 Pozri príspevok
Toto čo spomínaš, je otázka, ktorú si môže pokladať podnikateľ akurát tak sám sebe.
Daňový kontrolór si také otázky musí jednoducho odpustiť. Nič ho po tom z čoho žije podnikateľ nieje. Podnikateľ má odpočítateľné položky, ktoré sú uvedené v zákone.
--------------------------------------------
Alebo sa niečo v zákone zmenilo a štát sa začal zaujímať, ako podnikateľ nakŕmi svoje deti a až následne ho zdaní?
Zrejme si nepochopil môj príspevok, presne tak som to aj mala na mysli, aby si ako kontrolovaný subjekt sám sebe odpovedal na otázky a potom sa pustil do boja s Daňovým úradom.
Predsa , bolo by odvážne a teraz to napíšem otvorene, ak nenahadzuje do RP príjem za predaj tovaru(alebo úmyselne navyšuje skladové zásoby) , tak sa začne prieť s daňovým úradom , nie ?

Nie nezmenilo sa v zákonoch nič len chcem upozorniť aj na

§ 2
Základné zásady daňového konania

Na začiatok

(1) V daňovom konaní sa postupuje v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, chránia sa záujmy štátu a obcí a dbá sa pritom na zachovávanie práv a právom chránených záujmov daňových subjektov a ostatných osôb zúčastnených v daňovom konaní.

(2) Správca dane postupuje v daňovom konaní v úzkej súčinnosti s daňovými subjektmi a pri vyžadovaní plnenia ich povinností v tomto konaní použije len také prostriedky, ktoré ich najmenej zaťažujú a umožňujú pritom správne vyrubiť a vybrať daň.

(3) Správca dane hodnotí dôkazy podľa svojej úvahy, a to každý dôkaz jednotlivo a všetky dôkazy v ich vzájomnej súvislosti, pritom prihliada na všetko, čo v daňovom konaní vyšlo najavo.

(4) Daňové konanie je neverejné okrem úkonov, ktorých povaha to neumožňuje.

(5) Správca dane je povinný začať daňové konanie aj na vlastný podnet vždy, ak sú splnené zákonné podmienky pre vznik alebo existenciu daňovej pohľadávky, a to aj v prípade, že daňový subjekt v tomto smere nesplnil riadne alebo vôbec svoje povinnosti.

(6) Pri uplatňovaní daňových predpisov v daňovom konaní sa berie do úvahy vždy skutočný obsah právneho úkonu alebo inej skutočnosti rozhodujúcej pre určenie alebo vybratie dane.

(7) Všetky daňové subjekty majú v daňovom konaní rovnaké práva a povinnosti.

(8) Právom i povinnosťou všetkých daňových subjektov je úzko spolupracovať so správcom dane v daňovom konaní.
4 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Je to asi ako vsetko o ludoch. Poznam slusnych daniarov a poznam takych co si myslia ze zhltli tabletku danovej mudrosti.
Avsak ich sebavedomie obvykle siaha iba po to co vedia. A casto krat sami nepoznaju poriadne danovu legislativu. A este ak na nich clovek zacne s europskou legislativou a nejakymi tymi judikatmi a im aplikaciou v praxi tak su radi ked mozu napisat do protokolu ze vsetko je OK. Oni si dovolia iba voci tomu u koho vidia ze nevie aspon tolko ako oni a ma dovod sa teda bat.
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jar88 Pozri príspevok
No a?
A to akože koho má čo zaujímať, na akej úrovni a z čoho rodina žije?
nikoho nic do toho, ale dovod na podozrenie hned, asi sa neda cudovat preco prislo ku kontrole.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
profesional Pozri príspevok
Je to asi ako vsetko o ludoch. Poznam slusnych daniarov a poznam takych co si myslia ze zhltli tabletku danovej mudrosti.
Avsak ich sebavedomie obvykle siaha iba po to co vedia. A casto krat sami nepoznaju poriadne danovu legislativu. A este ak na nich clovek zacne s europskou legislativou a nejakymi tymi judikatmi a im aplikaciou v praxi tak su radi ked mozu napisat do protokolu ze vsetko je OK. Oni si dovolia iba voci tomu u koho vidia ze nevie aspon tolko ako oni a ma dovod sa teda bat.
Tak aj toto je pravda a preto s Tebou aj súhlasím.
To, že všetci nepoznajú daňovú legislatívu ma neprekvapuje, o to viac som prekvapená, keď nepoznajú ani Metodické pokyny a usmernenia, ktoré sú na ich stránke.Čo by som povedala, že je ich "dôležitou" pracovnou pomôckou ....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zita5 Pozri príspevok
Zrejme si nepochopil môj príspevok, presne tak som to aj mala na mysli, aby si ako kontrolovaný subjekt sám sebe odpovedal na otázky a potom sa pustil do boja s Daňovým úradom.
Predsa , bolo by odvážne a teraz to napíšem otvorene, ak nenahadzuje do RP príjem za predaj tovaru(alebo úmyselne navyšuje skladové zásoby) , tak sa začne prieť s daňovým úradom , nie ?

Nie nezmenilo sa v zákonoch nič len chcem upozorniť aj na

§ 2
Základné zásady daňového konania

Na začiatok

(1) V daňovom konaní sa postupuje v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, chránia sa záujmy štátu a obcí a dbá sa pritom na zachovávanie práv a právom chránených záujmov daňových subjektov a ostatných osôb zúčastnených v daňovom konaní.

(2) Správca dane postupuje v daňovom konaní v úzkej súčinnosti s daňovými subjektmi a pri vyžadovaní plnenia ich povinností v tomto konaní použije len také prostriedky, ktoré ich najmenej zaťažujú a umožňujú pritom správne vyrubiť a vybrať daň.

(3) Správca dane hodnotí dôkazy podľa svojej úvahy, a to každý dôkaz jednotlivo a všetky dôkazy v ich vzájomnej súvislosti, pritom prihliada na všetko, čo v daňovom konaní vyšlo najavo.

(4) Daňové konanie je neverejné okrem úkonov, ktorých povaha to neumožňuje.

(5) Správca dane je povinný začať daňové konanie aj na vlastný podnet vždy, ak sú splnené zákonné podmienky pre vznik alebo existenciu daňovej pohľadávky, a to aj v prípade, že daňový subjekt v tomto smere nesplnil riadne alebo vôbec svoje povinnosti.

(6) Pri uplatňovaní daňových predpisov v daňovom konaní sa berie do úvahy vždy skutočný obsah právneho úkonu alebo inej skutočnosti rozhodujúcej pre určenie alebo vybratie dane.

(7) Všetky daňové subjekty majú v daňovom konaní rovnaké práva a povinnosti.

(8) Právom i povinnosťou všetkých daňových subjektov je úzko spolupracovať so správcom dane v daňovom konaní.
Dobre som pochopil o čom píšeš.
ALE..!
Ak viem, že mám všetko v poriadku, viem ako a kde som UHOL, určite tento podvod nedám na papier.
-------------------------------------
Následne, ak by mi daňováčka položila tak hlúpu otázku, ako že z čoho žijem, skúsim si tu otázku dať do zápisnice. Ak sa mi to podarí, tak ti garantujem, že do mesiaca z nej urobím upratovačku na DU.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

padro Pozri príspevok
nikoho nic do toho, ale dovod na podozrenie hned, asi sa neda cudovat preco prislo ku kontrole.
To je v poriadku že príde ku kontrole, ale ta kontrola bude vždy prebiehať podľa mojich predstáv a nie podľa tušení a predstáv, pani kontrolórky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jar88 Pozri príspevok
Dobre som pochopil o čom píšeš.
ALE..!
Ak viem, že mám všetko v poriadku, viem ako a kde som UHOL, určite tento podvod nedám na papier.
-------------------------------------
Následne, ak by mi daňováčka položila tak hlúpu otázku, ako že z čoho žijem, skúsim si tu otázku dať do zápisnice. Ak sa mi to podarí, tak ti garantujem, že do mesiaca z nej urobím upratovačku na DU.
jar88, nebudem tu viesť siahlo dlhé diskusie. Ja osobne som za to , že ten kto robí prešľapy, nech si nesie patričnú zodpovednosť aj vo forme dorubu dane,sankcii a pod... .
Účtovné doklady veľa napovedia, len niekto si to neuvedomuje.
3 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jar88 Pozri príspevok
To je v poriadku že príde ku kontrole, ale ta kontrola bude vždy prebiehať podľa mojich predstáv a nie podľa tušení a predstáv, pani kontrolórky.
To je v poriadku, my máme vyvinuté predstavy a kontrolóri by mali mať vyvinuté tušenie. Treba len dosiahnuť taký stav mysle, aby kontrolóri ani netušili, čo si predstavujeme.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zita5 Pozri príspevok
jar88, nebudem tu viesť siahlo dlhé diskusie. Ja osobne som za to , že ten kto robí prešľapy, nech si nesie patričnú zodpovednosť aj vo forme dorubu dane,sankcii a pod... .
Účtovné doklady veľa napovedia, len niekto si to neuvedomuje.
Tiež nemám záujem viesť zbytočný spor.
Chcel som len poukázať na to, že podnikatelia by si mali naštudovať zákony, pravidlá hry a podľa toho konať.
V prípade, že sa im študovať nechce, mali by si zohnať dobrého daňového poradcu (na úrovni profesionála) a dobre ho zaplatiť.
Problém je v tom, že takých erudovaných, ako je profesionál, je málo (ak vôbec sú).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať