Zavrieť

Porady

Ako vypočítat materskú dovolenku, resp. rizikové tehotenstvo.

Chcel by som sa spýtať, moja priateľka je tehotná a čoskoro by mala nastúpiť, na rizikové tehotenstvo, bude to v roku 2011, a chcel by som vedieť ako bude vypočítavané rizikové a ako materská,
v zásade mi ide hlavne o to že koncom tohto roka priateľka menila zamestnanie / 15.11.2010 / , a ročný súhrn hrubých príjmov za rok 2010 je približne 7400 euro ,ale chcem vediet podla čoho sa bude rátať, 11 mesiacov u jedneho potom jeden-dva u druheho, ci budú brat pri výpočte na vedomie aj zárobok od toho prvého zamestnávateľa? / pretože za to obdobie je hrubý príjem lepší /
Ďakujem za odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    rizikové je vlastne to, že bude na PN

    výška PN aj materského bude rovnaká

    bude sa počítať iba z nového zamestnania (z toho od 15.11.2010).

    jesso79 je offline (nepripojený) jesso79

    jesso79
    dakujem baby za odpovede, ale nechápem tým 90 dnom, to sa beru aj tie dni co robila v predchadzajucom zamestnaní, a čo by ste poradili, máme ešte chvílu čas, ale čoskoro si to v práci všimnú, nebolo by lepšie dať výpoveď bez udania dôvodu, a nájsť si načas ešte lepšiu prácu, myslím ešte v tomto roku... aj s tým vedomím že ak tam aj nastúpi len na pár dní, a potom by išla na pn, nebolo by to lepšie, a pripoistenie nebolo dobré? termín má v júni.

    Ako vypočítat materskú dovolenku, resp. rizikové tehotenstvo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.