Zavrieť

Porady

Nová vizáž a možnosti EZU

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Možno už sa o tom písalo, ak áno prepáčte za duplicitu.
Dnes som si chcel skontrolovať zaslané MV cez EZU a prekvapením som zistil, že EZU má novú vizáž a aj nové možnosti.

Samotná stránka je presťahovaná na www.esluzby.socpoist.sk


Konečne je doriešený prípad, ak na jedno meno sa posiela viac MV. Nie je potrebné odhlasovať a nanovo prihlasovať. Stačí po prihlasovaní meniť len IČZ z ponuky vľavo.

Ale mám aj problém v jednej firme. A to nasledujúci:

Po zaslaní mesačného výkazu mi vyhadzuje chybu duplicity rodných čisiel vo výkaze. Ide totiž o to, že v jednej firme majú riadni zamestnanci aj dohody (samozrejme aj v SP sú tak nahlásení, 1xTPP a 1xDohoda). V MV samozrejme sú uvedení dvakrát. Doteraz systému to nerobil problém, ale teraz nie je ochotný akceptovať MV, a žiada odstrániť túto duplicitu.

Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
http://www.porada.sk/t48545-p14-olym...ml#post1575728

a to chcem vyriešiť môj problém v príspevku 545 a nasl.
riešenie vidím práve v zadaní duplicitného r.č. - čo mi systém, ako naznačuješ, nevezme. Hm - akurát sa s tým trápim.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem za odkaz. Myslím, že máme ten istý problém, len nevieme ako odstrániť. Tiež som zaklikol kontrolu, čo bude vykonaná až o 48 hodín, takže manuálne neviem do toho vstúpiť.

Škoda, že pri tvorbe nového systému na takéto prípady nemysleli. V starom systéme to išlo bez problémov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Len ma u SP nasiera to, že pri zavádzaní noviniek nepreberajú to dobré zo starého systému, ale od základov to prerobia. A neodskúšajú všetky možné varianty, a takto vznikajú problémy.
4 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sa s tým morím.....RLFO dohodár má uvedené zamestnanec - pracovný pomer, to je nové tlačivo?
len v kóde je ZECD, prekladám to správne zamestnanec-dohoda?
Dúfam, že áno.
A je to strašne pomalé.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Už asi pol hodiny sa tu "bavím" s ručným vytvorením RLFO. Nie a nie
už mám z toho nervy, ak mi niekto vie poradiť, budem povďačná.
P.S.: musím sa ukľudniť, idem zo stránky SP preč.
1 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KEJKA Pozri príspevok
sa s tým morím.....RLFO dohodár má uvedené zamestnanec - pracovný pomer, to je nové tlačivo?
len v kóde je ZECD, prekladám to správne zamestnanec-dohoda?
Dúfam, že áno.
A je to strašne pomalé.
Áno, ZECD je dohodár. S tou "rýchlosťou" súhlasím.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
drobeceva Pozri príspevok
Už asi pol hodiny sa tu "bavím" s ručným vytvorením RLFO. Nie a nie
už mám z toho nervy, ak mi niekto vie poradiť, budem povďačná.
P.S.: musím sa ukľudniť, idem zo stránky SP preč.
Plný súhlas. Manuálne som chcela odhlásiť dohodára, všetko som vyplnila, no nejde to, chce aby som doplnila údaje ktoré sú vyplnené, volala som do Blavy na to číslo zo stránky, čakala 10 minút, aby som sa dostala na rad, nedočkala som sa, tak som položila. Čo teraz? Neviem !
Cila
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som riešila dupl.R.č. už minulý mesiac. Pracovník pracoval
1.9.-6.9.10 a potom
16.9.10 - 30.9.10
volala som do Krosu a vraj taký prípad ešte nemali. Tak mi SP visí MV ako nesprávny s chybami.
Ja som zadávala RLFO dnes 60 minút.
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Zase sa nám postarali o "zábavu" ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Cila Pozri príspevok
Plný súhlas. Manuálne som chcela odhlásiť dohodára, všetko som vyplnila, no nejde to, chce aby som doplnila údaje ktoré sú vyplnené, volala som do Blavy na to číslo zo stránky, čakala 10 minút, aby som sa dostala na rad, nedočkala som sa, tak som položila. Čo teraz? Neviem !
Cila
neviem, ale v starom systéme to šlo bez problémov. Mne zasa opakovane chcelo kod z GRID karty, ktorý som zadala správne.
Skúsila si IE? tam som to všetko vyriešila - nie rýchlejšie, ale aspoň to fungovalo.
Ivenka Pozri príspevok
Ja som riešila dupl.R.č. už minulý mesiac. Pracovník pracoval
1.9.-6.9.10 a potom
16.9.10 - 30.9.10
volala som do Krosu a vraj taký prípad ešte nemali. Tak mi SP visí MV ako nesprávny s chybami.
Ja som zadávala RLFO dnes 60 minút.
Aj mne visí, ale POZOR-PRVÉ plus novej vizáže.
Dnes som ten istý výkaz poslala znova ako opravný, a čuduj sa svete, už mi akceptovalo jedno rč na dve dohody.
Samozrejme dovtedy som už stihla tie mzdy prerobiť, vygenerovať nový MVP na dve rovnaké RČ . To mi "nezožralo", tak som sa vrátila k tomu starému MVP, len som zmenila "R" na "O" a zdá sa, že to prešlo. Momentálne je v stave čakania na spracovanie.
0 0
alex777 alex777

alex777 je offline (nepripojený) alex777

tiež sa tu už hodinu rozčulujem. ja mám problém nájsť odoslané RLFO. predtým som si ho vedela hneď otvoriť a vytlačiť, teraz mi v prehľade RLFO zobrazuje len staršie, ten aktuálny tam nie je. pritom mi pri odoslaní nehlásil žiadne chyby a vyzeral že je akceptovaný. teraz sa mi už pre istotu nedarí ani prihlásiť!!!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hej strašne dlho to trvá.
ale pri novom tlačive je vpravo link, na ten klikneš a otvorí sa ti.
0 0
alex777 alex777

alex777 je offline (nepripojený) alex777

práveže neotvorí. vypisuje stále nejakú chybu aplikácie. a dovolať sa samozrejme nedá.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Sranda srandovná, že práve teraz som to skúšal, a ide všetko v poriadku. Aj čas odozvy je krátky. Žeby sa všetci nas...i a išli radšej na obed, a tým pádom server sa nepreťažuje?
0 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Aj ja som bezradná .

Poslala som RLFO - zmenu, vidím info , že je to vybavené, ale neviem si akceptovaný RLFO vytlačiť . Vždy si ho zakladám do osobnej zložky zamestnanca, teraz nemám žiadny doklad, že som zmenu na soc.poisťovňu oznámila . Mejlíkom mi zo socky odpísali, že tlač zatiaľ nefunguje .
4 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Joj, takže to zase sa treba niečo učiť nové?!
Ja už na to nemám nervy!
Pozriem sa na to bližšie až po 4-tom decembri , nejdem sa teraz s tým rozčuľovať, zatiaľ mi to tu pekne popíšte, čo a ako, ďakujem za spoluprácu.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
no otrasné... najprv som sa pokúšala prihlásiť 4x a nešlo to.
budeme musieť hľadať kde čo je, no krása....fakt máme málo práce!

vo vykaze mi vsetky pismena s interpunkcnymi znamienkami premenilo na nejake hieroglify

ked chcem vytlacit poslany vykaz, tak to nejde..... ale straaaasne dlho caka na kontrolu.......hroza
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tak dlho to cakalo na kontrolu...až ma to vyhodilo zo stránky, že:
"Service Unavailable"

toto nam bol čert dlžen...ked niečo robia, nemôžu to urobiť poriadne?
0 0
Martina12345 Martina12345

Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

Ja som teraz ručne odhlasovala dohodárov, keď som si to vytlačila - mala som tam zamestnanec - prac. pomer ! Volala som na pobočku, až zajtra sa mi vedia na to pozrieť !
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

..... a ja že prečo mi začali šedivieť vlasy, to kvôli SP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať