Zavrieť

Porady

Preukaz ZŤP.

Zdravím po dlhej dobe všetkých poraďákov a prosím ak mi vie niekto odpovedať píšte prosím.
Môj problém : moja mama má preukaz ZŤP / zdravotne ťažko postihnutá / viem že pri cestovaní napr. s SAD alebo ŽSR má nárok na doprovod s polovičným cestovným pre človeka ktorý ju doprevádza , ale chodí do BA do nemocnice so sanitkou a tu ju nemôžem doprevádzať , nakoľko pani riaditeľka nemocnice v LV to zakázala v rámci šetrenia. Cestovanie zo ŽSR nepripadá do úvahy pretože do vlaku sa nedostane, tiež ani cestovanie SAD pretože cestovanie v BA v MHD s človekom s dvoma franc. barlami si neviem predstaviť. To by pri jej zdravotnom stave nezvládla.
Neviem na koho sa obrátiť , doteraz som s ňou chodila so sanitkou bez problémov / potrebuje pomoc pri nastupovaní, vystupovaní a vodiči sanitiek nie sú bohužiaľ vždy ochotní pomôcť / potrebuje pomoc aj pri obliekaní, vyzliekaní, treba ju vyzuť aj obuť , podržať dvere a veľa drobností ktoré sú pre zdravého človeka samozrejmé , ale pre moju mamu keď je sama sú problémom. Rozčúlilo ma to, preto že do BA chodíme tak max. 3x ročne a nie je to žiadny výlet. Hľada som už na inernete na čo má nárok držiteľ preukazu ZŤP , ale odpoveď na takýto problém som nenašla. Prosím ak viete poradiť , sem s tým. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.