Zavrieť

Porady

kúpno predajná zmluva

Obcas ked predavam nejaku vec (laptop napr.) v hodnote povedzme 250€, vyzaduje odomna druha strana podpisat kupno-predajnu zmluvu. Chcem sa opytat:

1. Ak si v podmienkach zmluvy vyhradim pravo ze sa zbavujem akejkolvek zaruky, resp. vratenia penazi, kedze sa jedna o pouzivanu vec, moze ma nejak prostrednictvom tejto zmluvy kupca napadnut, resp. dotlacit k vrateniu penazi ?

2. Musim po podpisani takejto zmluvy z takehoto zarobku odvadzat nejaku dan, nakolko vacsinou tu zmluvu chcu podnikatelia, aby si danu vec mohli hodit do nakladov.

3. Musi byt zmluva potvrdena notarom, aby nadobudla platnost ? Musia byt pri overeni zmluvy obidve strany fyzicky ?

ps: este dodam, niesom podnikatel, som fyzicka osoba

Dakujem za nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pokial si FO-nepodnikatel, nevztahuje sa na teba zaruka ani vratenie penazi.
    kupno-predajna zmluva nemusi byt overena (inac pri overovani musi byt fyzicky ta osoba, ktorej podpis sa overuje)

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    K bodu 1. - ja by som s tebou taku zmluvu nikdy nepodpisal. Sice sa na teba nevztahuju ustanovenia o spotrebitelskych zmluvach, avsak sa na teba vztahuju ustanovenia o rovnovahe v pravach a povinnostiach. Taketo ustanovenie obvykle sud posudi ako zakladajuce nerovnovahu prav a povinnosti a teda sa povazuje za absolutne neplatne. Akejkolvek zodpovednosti sa nemozes zbavit nakolko ta je v tomto pripade u teba ako predavajuca objektivna a liberacia takymto sposobom mozna nie je.

    K bodu 2. Ak predavas vec drahsie ako si ju kupil, tak samozrejme ze rozdiel je zisk a musis v tom pripade ho riadne zdanit.

    K bodu 3. Nie, zmluva nemusi mat overene podpisy a nemusi sa overiovat u notara. Tam kde sa nieco take vyzaduje to vyslovene stanovuje zakon. Napr. pri nehnutelnostiach a pod. Ale pri notebookoch nie.

    kúpno predajná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.