Zavrieť

Porady

UROKY

Dobrý,chcel by som sa spýtať , mám dlžníka už 2 roky- môžem nafakturovať uroky z omeškania ? Môžem podať trestné oznámenie pre podvod ? Dá sa tým
niečo dosiahnuť ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Úroky sú príslušenstvom podľadávky. Ani pohľadávku - jeho dlh - mu už nebudeš faktúrovať, ale žiadať, aby ti to uhradil. Len dlhšie už neváhaj, mohlo by sa to premlčať.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Uroky sa nefakturuju. Tie sa uplatnuju. Samozrejme ze ich mozes uplatnovat.

    Na to aby som ti vedel napisat ci ma zmysel podat trezne oznamenie pre podozrenie zo spachania trestneho cinu podvodu podla § 221 TZ, musel by si napisat o vsetkych dolezitych okolnostiach. Inak ti nie je mozne poradit.

    Daja13 je offline (nepripojený) Daja13

    Daja13
    Okolnosti a podklady, podľa ktorých bude zrejmé a dokázateľné, že je naplnená skutková podstata trestného činu podvodu § 221 TZ.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To neužitočné od bubkoch si nevšímaj, to je jeho žiarlivosť, že sám nevie odpovedať.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Potvrdil to znova aj podpisom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.