Zavrieť

Porady

Pausalne vydavky a evidencia

Som zivnostnicka, ktora nevedie uctovnictvo. Chcem sa spytat, aku evidenciu si mam viest - staci, ak si budem evidovat aku sumu som akej firme vyuctovala? Spolupracujem cca s 3-4 firmami. Cize prijmy - od koho kolko?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Postupuješ podľa § 6 odst.10 zákona o DzP .Ak uplatňuješ paušálne výdavky tak musíš viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách , a o pohľadávkach .

    trinka je offline (nepripojený) trinka

    trinka
    Diky. Ja som uplny analfabet, co sa takychto veci tyka. Prijmy a pohladavky to bude zrejme tabulka dal - ma dat? A zasoby??

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    trinka
    Diky. Ja som uplny analfabet, co sa takychto veci tyka. Prijmy a pohladavky to bude zrejme tabulka dal - ma dat? A zasoby??

    Aké účto vedieš ? Jednoduché , alebo podvojné ?

    trinka je offline (nepripojený) trinka

    trinka
    Nevediem uctovnictvo. Ked podavam DP, zratam prijmy a z toho si odratam 25% ako naklady. Citam tu v inych prispevkov, ze musim mat knihu zavazkov a pohladavok.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    V zmysle §-u odst. 10 ZoDP si povinná počas uplatňovania výdavkov /25%/ evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach. Tak ako píše i Zita5 v príspevku č. 2.
    Naposledy upravil Pepa : 19.12.05 at 10:15 Dôvod: Doplnenie textu

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Majka
    podla mna by si mala min. viest dennik o prijmoch a vydavkoch...... + a -
    V § 6 odst. 10 je uvedené - je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach. O výdavkoch tu zmienka nie je.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Pepa
    V § 6 odst. 10 je uvedené - je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach. O výdavkoch tu zmienka nie je.
    sa ospravedlnujem za preklep..suhlasim s tebou.

    Pausalne vydavky a evidencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.