Zavrieť

Porady

znizene poistne plnenie kooperativa, moznost odvolat sa?

Dobry den, chcel by som sa spytat ci je moznost odvolat sa proti rozhodnutiu poistovne o poistnom plneni. Platim si urazove poistenie, som sportovec, stal sa mi uraz kolena vo februari 2010. Pri treningu sa mi roztrhol krizny vaz, to som v tu dobu netusil, v kolene mi prasklo, opuchlo mi, citil som dost velku bolest, ale este v ten vecer sa mi polepsilo o 2 dni som ani nevedel ze sa mi nieco s kolenom stalo. Problem nastal az v nasledujucom obdobi, kedy som pocitoval nestabilitu v kolene, na zaklade predchadzajucich skusenosti s kolenom som si myslel, ze mam natiahnute vazy, a tak som sa niekolko mesiacov snazil rehabilitovat, plavanie, bicykel posilka. Mal som pocit ze koleno je ok , az na to ze v niektorych situaciach pri vytoceni do strany mi proste nedrzalo a vzdy sa mi akoby povysunulo..toto "vyskakovanie" sa mi stavalo casto , preto som navstivil v juli ortopeda chirurga, ten mi hned pri prvej navsteve diagnostikoval odtrhnuty krizny vaz,(pozitivny lachmanov test) nasledne som bol operovany, po ukonceni liecby som si dal ziadost o poistne plnenie.

Poistovna mi priznala poistne plnenie, avsak mi ho znizila o 50% , nakolko som sa dal osetrit az 5 mesiacov po uraze, a to sposobilo podla nich predlzenie doby liecenia. Podla mna to vsak nie je pravda. Samotna liecba zacala v podstate operaciou, kedy mi roztrhnuty vaz nahradili novym, a hojenie ako aj rehabilitacia po operacii az po ukoncenie liecby trvala rovnako dlho ako je to pri hocijakej inej operacii krizneho vazu , s rehabilitaciami som skoncil do troch mesiacov od operacie, preto sa chcem spytat, ci je nejaka moznost sa proti tomuto rozhodnutiu odvolat, alebo ako mam postupovat, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    znizene poistne plnenie kooperativa, moznost odvolat sa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.