Zavrieť

Porady

Dedenie po synovi?

Dobry den, chcela by som pomoct jednej znamej, ktora sa ocitla v dost zlozitej situacii. Je to starsia pani, ktora mala jedineho syna, avsak ten zomrel. Este predtym nez zomrel na neho prepisala - darovala mu svoj byt s pravom dozivotneho uzivania pre nu. Ona je teraz po chorobe, zotavuje sa v domove dochodcov. Avsak, zatial co ona tam lezi a zotavuje sa, manzelka jej syna s vnuckou z daneho bytu vyhodili vsetky jej veci a prenajali ho. Otazka je, ma stale nejake prava na tento byt? A ak, tak ake? Pravo dozivotneho uzivania, a mala by aj dedit? Alebo je to vsetko uz manzelky a vnucky?

Vdaka, ak by sa tu objavil pravnik, velmi by som sa potesila fundovanej odpovedi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    enida Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som pomoct jednej znamej, ktora sa ocitla v dost zlozitej situacii. Je to starsia pani, ktora mala jedineho syna, avsak ten zomrel. Este predtym nez zomrel na neho prepisala - darovala mu svoj byt s pravom dozivotneho uzivania pre nu. Ona je teraz po chorobe, zotavuje sa v domove dochodcov. Avsak, zatial co ona tam lezi a zotavuje sa, manzelka jej syna s vnuckou z daneho bytu vyhodili vsetky jej veci a prenajali ho. Otazka je, ma stale nejake prava na tento byt? A ak, tak ake? Pravo dozivotneho uzivania, a mala by aj dedit? Alebo je to vsetko uz manzelky a vnucky?

    Vdaka, ak by sa tu objavil pravnik, velmi by som sa potesila fundovanej odpovedi.
    V byte má právo doživotného bývania. Dediť po synovi nemôže, on dedičov v priamom rade má.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    A ludkovia, panebože- za života nikdy nič neprepisujte ani nedarujte a pod.- však si to rozdelia keď sa pominieme, ale za života odomňa osobne nikto nič neuvidí prepísané , darované...

    enida je offline (nepripojený) enida

    enida
    vdaka, a to je naozaj vsetko? nemoze zrusit darovanie ked sa k nej chovaju tak zle? a co s vecami, ktore jej vyhodili? ved jej urobili skodu...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    enida Pozri príspevok
    vdaka, a to je naozaj vsetko? nemoze zrusit darovanie ked sa k nej chovaju tak zle? a co s vecami, ktore jej vyhodili? ved jej urobili skodu...
    Darovanie už nemože zrušiť vobec- toto právo súdne sa domáhať vrátenia daru si može uplatniť jedine voči obdarovanému-voči jeho dedičom už nie...

    I keď by ju vyhodiť nemali nakoľko má právo doživotného užívania bytu- voči tomu správaniu treba podať žalobu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.