Zavrieť

Porady

aká zmluva na prevod nehnuteľnosti

Dobrý večer, ak by sa našiel niekto kto by vedel poradiť budem vďačná. Cca pred 5 rokmi sme si zobrali s priateľom úver on dlžník ja spoludlžník na kúpu domu. Úver bol zabezpečený záložným právom na byt mojej mamy. V liste vlastníctva domu je uvedený len priateľ ako jediný vlastník. Rozišli sme sa s dohodou, že ja budem naďalej splácať úver, vyplatím mu čiastku, ktorú do toho vložil on a dom prepíše na mňa. Nechcem darovaciu zmluvu (aby nechcel po čase vrátenie daru) ale neviem akou zmluvou by sa to dalo jednoducho ošetriť a na základe nej prepísať??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ide o zmiešanú zmluvu - kúpnu plus niečo ako vyrovnanie dlhu alebo zámennú (odovzdanie tebou zaplateného podielu).

    Napíšte názov Zmluva o prevode nehnuteľnosti.
    V kúpnej zmluve musia byť dve veci: presne idetifikovaná nehnuteľnosť a kúpna cena. Bez toho by bola zmluva absolútne neplatná.
    Budete teda presne identifikovať nehnuteľnosť (predmet prevodu) a pri kúpnej cene najskôr napíšete, že si splatila polovicu hodnoty domu, nakoľko ste viedli spolu domácnosť, a preto kúpna cena je takáto: hodnota domu, ktorú splatil priateľ. Zároveň preberáš na seba zvyšok úveru.

    Nezabudnite uviesť všetko, čo kataster vyžaduje (§ 30 a § 42 kat.zák.). Zabúda sa najmä na rodné mená a rodné čísla. Ak má priateľ trvalé a prechodné bydlisko, rašej ich napíšte oba.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    2009, terezamaria, Lubaba, danushka, Flinstone, zdenka131, arizona, mallinke
    8

    aká zmluva na prevod nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.