Zavrieť

Porady

ako ma mozu rodicia vydedit?

Ahojte,

mam taku otazku do buducna.
Akym sposobom by ma mohli rodicia vydedit, resp ako by mohli spravit nieco tak, aby som nedostal ani 1 euro.
Ide o to, ze uz som s nimi nekomunikoval 5 rokov a cele to zacalo tym, ze moj brat ked sme spolu podnikali ma okradol o takmer 40.000 este Sk a rodicia sa postavili na jeho stranu, ze to neexistuje. Brat zacal brat vikendove drogy, rodicia su samozrejme slepi a hluchi. Navyse neboli ochotni ani dojst na moju svadbu, pretoze som nepozval brata, to bola posledna kvapka a od vtedy nie sme v kontakte.
To ze sa s nimi asi do ich smrti v kontakte nebudem je jasne, ale za cely zivot som im pomahal a bol som slusny a vzorny syn.
Cize ako ma mozu vydedit
Nechcem vyzerat ako niekto komu ide len o majetky, ale ma to zaujima uz len z principu
Moc dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Rodič môže vydediť dieťa len v štyroch prípadoch, ak priamy dedič:
    • nestaral sa oňho v chorobe, v starobe alebo v iných závažných prípadoch,
    • o poručiteľa trvalo neprejavoval záujem,
    • bol odsúdený pre úmyselný trestný čin najmenej na jeden rok,
    • vedie neusporiadaný život.
    Dôvod vydedenia – v paragrafovom znení – musí byť uvedený v závete alebo v listine o vydedení.

    Ale rodicia ta nemusia priamo vydedit. Ak budu chciet, tak majetok este za zivota daruju,alebo "predaju" bratovi. V tom pripade moc nenarobis, s svojim majetkom si mozu robit, co chcu...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    marjankaj, rodina1, Xanti, Mária27, Marína, GabiZ
    6

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..citujem:
    To ze sa s nimi asi do ich smrti v kontakte nebudem je jasne, ale za cely zivot som im pomahal a bol som slusny a vzorny syn.
    Cize ako ma mozu vydedit


    ..no ak sú tvoji rodičia zaťatí, ako ty, tak dôvod na vydedenie si nájdu..tomu ver!...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Preco hned uvazujes o dedeni pripadne vydedeni. Dedi sa po mrtvom. Ked rodicia ziju, vzdy je sanca, ze sa vase vztahy upravia a napravia. A na druhej strane pokus sa zit a pracovat tak, aby si nemusel cakat na to, ze nieco zdedis, ale vytvor si majetok svojou cinnostou.

    radamko je offline (nepripojený) radamko

    radamko
    arizona Pozri príspevok
    Rodič môže vydediť dieťa len v štyroch prípadoch, ak priamy dedič:
    • nestaral sa oňho v chorobe, v starobe alebo v iných závažných prípadoch,
    • o poručiteľa trvalo neprejavoval záujem,
    • bol odsúdený pre úmyselný trestný čin najmenej na jeden rok,
    • vedie neusporiadaný život.
    Dôvod vydedenia – v paragrafovom znení – musí byť uvedený v závete alebo v listine o vydedení.

    Ale rodicia ta nemusia priamo vydedit. Ak budu chciet, tak majetok este za zivota daruju,alebo "predaju" bratovi. V tom pripade moc nenarobis, s svojim majetkom si mozu robit, co chcu...
    ok berem ze ked by bratovi nedarovali za zivota majetok, a dali by sa na cestu formou vydedenia, mohli by operovat ze som o nich neprejavoval dlhodobo zaujem, ale mohol by som sa nasledne ja branit tym, ze tento nezaujem mal svoju pricinu, ci by mi to moc nepomohlo

    radamko je offline (nepripojený) radamko

    radamko
    durisovad Pozri príspevok
    Preco hned uvazujes o dedeni pripadne vydedeni. Dedi sa po mrtvom. Ked rodicia ziju, vzdy je sanca, ze sa vase vztahy upravia a napravia. A na druhej strane pokus sa zit a pracovat tak, aby si nemusel cakat na to, ze nieco zdedis, ale vytvor si majetok svojou cinnostou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    radamko Pozri príspevok
    Ahojte,

    mam taku otazku do buducna.
    Akym sposobom by ma mohli rodicia vydedit, resp ako by mohli spravit nieco tak, aby som nedostal ani 1 euro.
    Ide o to, ze uz som s nimi nekomunikoval 5 rokov a cele to zacalo tym, ze moj brat ked sme spolu podnikali ma okradol o takmer 40.000 este Sk a rodicia sa postavili na jeho stranu, ze to neexistuje. Brat zacal brat vikendove drogy, rodicia su samozrejme slepi a hluchi. Navyse neboli ochotni ani dojst na moju svadbu, pretoze som nepozval brata, to bola posledna kvapka a od vtedy nie sme v kontakte.
    To ze sa s nimi asi do ich smrti v kontakte nebudem je jasne, ale za cely zivot som im pomahal a bol som slusny a vzorny syn.
    Cize ako ma mozu vydedit
    Nechcem vyzerat ako niekto komu ide len o majetky, ale ma to zaujima uz len z principu
    Moc dakujem za odpovede
    Dôvody na vydedenie sú v § 469a:


    (1) Poručiteľ môže vydediť potomka, ak

    a) v rozpore s dobrými mravmi neposkytol poručiteľovi potrebnú pomoc v chorobe, v starobe alebo v iných závažných prípadoch,
    b) o poručiteľa trvalo neprejavuje opravdivý záujem, ktorý by ako potomok mal prejavovať,
    c) bol odsúdený pre úmyselný trestný čin na trest odňatia slobody v trvaní najmenej jedného roka,
    d) trvalo vedie neusporiadaný život.

    ako ma mozu rodicia vydedit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.