Zavrieť

Porady

Exekutor po 5 rokoch?

V roku 2005 som bol na sude koli nejakym nezaplatenym splatkam. Vsetko som doplatil ale teraz mi prislo ze sud v inom meste rozhodol o exekucnom konani. Ze na zaklade rozsudku z roku 2005 zacali exekucne konanie ohladom nezaplatenia odmeny pravnika ktory zastupoval zalobu. Teraz mi vyrubili z nezaplatenej ciasky 10 eur , doplatok 300 eur. Nikdy mi ale nikto neposlal ziadnu upomienku ani nedali vediet.Je tam nejaka premlcacia doba? Maju pravo takto postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Právnik asi vedel, ako sa potichu zarába. Mal si to v rozsudku napísané, nik nemusí posielať upomienky. Premlčacia doba je tu 10 rokov.

    § 110 občianskeho zákonníka

    (1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. ...

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Ak v rozhodnutí súdu je uvedené, že ste povinný zaplatiť aj trovy právneho zastúpenia a tie ste nezaplatili , tak je exekúcia oprávnená . Premlčacia lehota ešte neuplynula.
    Z 30 EUR 300 je trochu veľa , ale chcelo by to vidieť . Neboli tam aj úroky ?

    iti je offline (nepripojený) iti

    iti
    Dakujem za odpovede,
    Bohuzial ani neviem kde mam ten rozsudok, skor ma trapilo ci mi nemuseli dat nejak vediet, poslat upomienku. Citam ze nemusia, takze zase pekna cesta v zakone ako zarobit na ludoch....

    A potom sa clovek jedneho pekneho rana zobudi a ma zablokovany ucet.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Mária27 Pozri príspevok
    Právnik asi vedel, ako sa potichu zarába. Mal si to v rozsudku napísané, nik nemusí posielať upomienky. Premlčacia doba je tu 10 rokov.

    § 110 občianskeho zákonníka

    (1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. ...
    súhlas - včera bol na túto tému príspevok v nejakej sk tv. maloletú chytili v mhd bez lístka, mamka nezaplatila, z maloletej sa stala dospelá osoba a po 9 rokoch sa ozval exekútor a chce v exekučnom konaní okolo 1000 eur.

    Exekutor po 5 rokoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.